The current Bet365 opening offer for new customers is market-leading bet365 mobile app You can get a free bet right now when you open an account.

Netopýři mají zájem o tři hráče Barcelony, jeden Netopýr by měl naopak zamířit na Nou Camp

Netopýři mají zájem o tři hráče Barcelony, jeden Netopýr by měl naopak zamířit na Nou Camp


Nadpis může nejspíš ve fanoušcích Valencie vzbuzovat až moc velké naděje. Netopýři samozřejmě nemají moc možností, jak by přilákali hvězdy katalánského celku, tedy cílí na hráče, kteří na Nou Campu mnoho prostoru nedostávají. Což však nutně neznamená, že to jsou hráči nekvalitní. Los Che si s Barcelonou nejspíš vymění brankáře a navíc by chtěla dvěma hráči posílit zálohu.

Přesuny hráčů na trase mezi Barcelonou a Valencií jsou v posledních letech celkem běžné, třebaže je pravdou, že většinou se hráči přesouvají spíš od Netopýrů do katalánského celku. A pravdou je, že fanoušci Barcelony s těmito přesuny často nejsou spokojeni. Na Nou Campu se dokázali více prosadit a pozitivně se zapsat snad jen David Villa a Jordi Alba, zatímco například Jeremy Mathieu, Andre Gomes a Paco Alcacer byli příznivci Blaugranas často z různých důvodů kritizováni. Proč si Barcelona v zimě na hostování vypůjčila valencijského Jeisona Murilla, to je vůbec zajímavá otázka. Nicméně, to už je vše minulost a letos v létě budou v kronice vzájemných obchodů nejspíš napsány nové kapitoly, přičemž nakupujícím by nyní mohla být ve větší míře Valencia. Netopýři totiž očividně ustoupili od přestupové taktiky založené na získávání hráčů, pro něž již nebylo místo v Atleticu Madrid (např. Siqueira, Suarez, Vietto), a nyní se zaměřuje na hráče nepotřebné v Barceloně.

I když u prvního hráče slova o jeho nepotřebnosti pro Blaugranas tak úplně neplatí. Gólmana Jaspera Cillessena by si totiž na Nou Campu nejspíš rádi ponechali, ale sám třicetiletý Holanďan vidí, že cesta do branky Barcelony je přes Ter Stegena složitá, že by nadále dostával příležitost víceméně jen v Copa del Rey, a to mu přijde málo. Jedná se brankářskou jedničku reprezentace Holandska, takže je pochopitelné, že má vyšší cíle, než jen brát jistě pěkný plat a mít pravidelnou šanci na zisk cenných trofejí, ke kterým však ne vždy přispěl nějakou výraznou mírou. Že se Barcelona svého brankáře nechce vzdát, to bylo zřejmé z toho, že katalánský klub trval v případě přestupu na vyplacení výkupní klauzule, tedy 60 milionů eur. Takovou částku však nebyly ochotny zaplatit ani kluby jako Arsenal, Chelsea, Liverpool či Benfica, která měla údajně nabízet 25 milionů eur. Nedávno jsme vás v našem článku informovali, že má mít o holandského brankáře zájem i Valencia, a to v případě, že by Mestallu opustil Neto, o kterého měl mít zájem Arsenal.

Nakonec je vše trochu jinak, třebaže vlastně bude platit, že Neto odejde a nahradí ho Cillessen. Kluby však budou v celé transakci zainteresovány jen dva, neboť gólmanská jednička Valencie zamíří do Barcelony a Cillessen pak zamíří opačným směrem. Bude to výměna kus za kus, bez doplatků. Oficiálně však přestupy obou brankářů proběhnou trochu jinak. Neto zamíří do Barcelony před koncem června za částku mezi 25 a 30 miliony eur. Valencia tím pádem získá obnos, který potřebuje k dorovnání finanční fair play. Od 1. července pak začíná z hlediska finanční fair play nová sezóna a Valencia tak po tomto datu koupí Cillessena, a to za stejnou částku, za kterou odejde Neto do Barcelony. Španělská média přišla se zprávou, že byla tato gólmanská směna dojednána, již v pondělí, a že bude během několika hodin oficiálně oznámena, ale server PlazaDeportiva.com dnes přinesl informaci, že je potřeba ještě dořešit otázku provizí hráčských agentů, ale že by to směnu ohrozit nemělo.

V již výše zmíněném článku jsme vás informovali o jedné možné výměně mezi Valencií a Barcelonou, ale tehdy měl Netopýry opustit utočník Rodrigo Moreno, za něhož by Barcelona na Mestallu poslala dvojici Jasper Cillessen a Denis Suarez. Mimochodem o možném odchodu Rodriga již nějaký čas nepřicházejí žádné nové zprávy, Barcelona se nejspíš vrátila k plánu Griezmann, ale nově se objevují rovněž informace, že by se na Nou Camp mohl z Paris Saint Germain vrátit Neymar. Zájem Blaugranas o Rodriga tak nejspíš opadl, ale zájem Blanquinegros o Denise Suareze trvá. Ba co víc, trenér Marcelino údajně po vedení žádá příchod hned dvou barcelonských záložníků, krom Suareze by u Netopýrů rád viděl i Rafinhu. O toho Valencia už také několikrát měla zájem a možná si tedy z té doby pamatujete, že Rafinha je bratrem Thiaga Alcantary, který hraje za Bayern Mnichov, a oba jsou synové Mazinha, který v letech 1994 až 1996 hrával za Los Che. Vzhledem k tomu, že Rafinha se narodil v roce 1993, tak je zřejmé, že úvodní roky svého života strávil právě ve východošpanělské Valencii. Nyní tedy Netopýři chtějí oba barcelonské záložníky, leč jejich příchod nebude nijak snadnou záležitostí, a to především z finančních důvodů. Proto by Valencia nejspíš koupila jen jednoho z hráčů, zatímco druhý by dle představ Los Che zamířil na Mestallu jen na hostování, ale s opcí na trvalý přestup. Ovšem vše se může během jednání ještě měnit.

Pro Denise Suareze hraje fakt, že se dobře zná s trenérem Marcelinem, společně působili ve Villarrealu v sezóně 2015/2016. Pochybnosti o jeho příchodu jsou však ve vedení Netopýrů, které si dobře pamatuje, že již několikrát hráče na Mestallu lákalo. Naposledy se o jeho příchod Valencia pokoušela letos v lednu, ale Suarez dal přednost Arsenalu a anglické Premier League. Mimochodem v Anglii se neprosadil a závěr sezóny ani neodehrál, protože byl na marodce. Nesouhlasí tedy nyní s přestupem do Valencie jen proto, že už mu mnoho jiných dobrých možností nezbývá? Barcelona za pětadvacetiletého španělského záložníka požaduje údajně 20 milionů eur, leč lze předpokládat, že vyjednáváním by se tato částka dala snížit. Suarez by rád ve Valencii začal už letní přípravu 8. července, ale dle rychlosti vyjednávání se to momentálně nezdá být příliš reálné.

Naopak vyjednávání o možném přestupu Rafinhy se prý v těchto dnech pohybují rychle vpřed. A to až tak rychle, že už jsou kluby údajně dohodnuty na přestupové částce 15 milionů eur, která by z Valencie do Barcelony směřovala v následujících třech letech ve třech splátkách po 5 milionech eur. Momentálně by tak otázku dokončení přestupu měl rozlousknout sám hráč, který samozřejmě bude muset při přesunu k Los Che slevit ze svých platových požadavků. Na druhou stranu by se ale na Mestalle jistě dočkal většího herního vytížení, než na Nou Campu. Rafinha může hrát ve středu pole, což by dalo prostor k většímu odpočinku Daniho Parejo, ale trenér Marcelino by ho mohl využít i na pravé straně zálohy. Ale by mohl být využívaný, tak musí především zůstat zdravotně v pořádku. A to je u Rafinhy často problém, protože v posledních letech měl tři dlouhé pauzy kvůli vážným zraněním. V září roku 2015 u něho došlo k přetržení zkříženého vazu v pravém koleni, na trávníky se vrátil v dubnu roku 2016. V dubnu roku 2017 si v pravém koleni poranil meniskus a pauzíroval do ledna 2018. Dosud posledním velkým zraněním pak bylo přetržení zkříženého vazu pro změnu v levém koleni z konce listopadu roku 2018. V sezóně 2018/2019 se již na trávnících v dresu Barcelony neobjevil a až tento týden v úterý Barcelona na svém webu oficiálně oznámila, že je Brazilec zdravotně v pořádku. Je poněkud překvapivé, že se zpráva tohoto typu na webu Barcelony objevila i v mimosezónním období, ale pravděpodobně tím chce katalánský celek uspokojit případné zájemce o hráče. Valencia je nicméně obezřetná a do kupní smlouvy má údajně zanést klauzuli o případném snížení přestupové částky. Pokud by Rafinha nebyl ze zdravotních důvodů schopný odehrát alespoň 75% zápasů v sezóně, platila by Valencia ročně částku o 2 miliony eur nižší, tedy platila by 3 miliony eur ročně.

  • Neto chytal docela spoľahlivo čiže zmenou na brankárskom poste sa toho moc získať nedá, iba stratiť. Pri Rafinhovi je veľká šanca, že bude na maródke a Denis Suaréz by išiel do Valencie len akoby z povinnosti.
    Dosť sa divím, že Barcelona po toľkých zlých skúsenostiach sa stále obzerá po hráčoch z Valencie a ešte k tomu po Rodrigovi, ktorý zahrá podľa toho, ako sa vyspí v daný deň. Keď sa mu nedarí, tak potrebuje nejaký čas kým sa vráti do formy, čo v Barce nedostane. Čiže by si katalánci znovu koledovali o docela veľký prúser *22*

  • Tak s Jasperem si podle mě moc nepohorsime. Spíš by mě zajímalo, jak hraje rafinha... Buď byl na marodce nebo střídal. Ale kdyby byl spatny, tak tam asi není...