The current Bet365 opening offer for new customers is market-leading bet365 mobile app You can get a free bet right now when you open an account.

Bude léto ve znamení hráčských výměn? Kdo by mohl přijít a kdo by naopak musel balit kufry?

Bude léto ve znamení hráčských výměn? Kdo by mohl přijít a kdo by naopak musel balit kufry?


Dle článků v médiích to vypadá, že Valencia letos v létě nebude hráče jen kupovat či prodávat, ale že bude i ve větší míře hráče s jinými kluby měnit. K zajímavým hráčským výměnám má dojít na trasách Valencia – Barcelona, Valencia – Villarreal, Valencia – Celta Vigo a nebo možná i na mezinárodní trase Valencia – Neapol.

Valencia <--> Barcelona

Nejžádanějším a nejvýnosnějším hráčem Los Che na přestupovém trhu by měl být útočník Rodrigo Moreno. Ostatně už nedávno jsme přinesli článek o tom, že se ho Netopýři chystají zpeněžit. Prvním zájemcem měla být Neapol, jejíž úvodní nabídku ve výši 40 milionů eur už prý Valencia odmítla. Následně se do hry vložil jiný italský celek, a to AS Řím, který měl dle médií nabídnout 70 milionů eur. Rodriga dále pozorně sleduje i trenér Manchesteru City Pep Guardiola, který by potřeboval posílit útok v případě odchodu Gabriela Jesuse. Za nejvážnějšího zájemce je však momentálně potřeba označit Barcelonu, pro kterou má být Rodrigo přestupovým cílem číslo jedna. Všeobecně se mělo za jistou věc, že letos v létě na Nou Camp zamíří Griezmann z Atletica Madrid, ale proti tomuto přestupu se měla postavit většina kabiny katalánského celku a vedení klubu nemíní vytvářet nezdravé ovzduší, a tak změnilo priority a zacílilo na útočníka Valencie.

Rodrigo má výkupní klauzuli ve výši 120 milionů eur, což by pro Barcelonu nejspíš nebyl nepřekonatelný problém, ale v Katalánsku se dle tamního deníku Sport rozhodli, že by příchod nového hráče mohli spojit s odchodem některých méně využívaných hráčů. Jedním takovým je záložník Denis Suarez. Valencia o něho měla zájem již několikrát v minulosti a tento zájem trvá, o čemž jsme vás informovali v nedávném článku. Vzhledem k tomu, že v Barceloně pravděpodobně trenérem zůstane Ernesto Valverde, tak pětadvacetiletý Španěl nevidí své šance na prosazení se na Nou Campu optimisticky a raději svolí na změnu prostředí. V Anglii se mu na hostování v Arsenalu nezadařilo, a tak by nyní mohl ukázat kvality v kádru Los Che. Suarez však není jediným hráčem, kterým by Barcelona mohla snižovat Rodrigovu cenu. Druhým je holandský brankář Jasper Cillessen, který před týdnem Valencii neúspěšně čelil ve finále Copa del Rey. Celkově však třicetiletý gólman u Blaugranas mnoho herních příležitostí nedostává a projevil tak touhu odejít. Velkým zájemcem měla být lisabonská Benfica, která nabízela 15 milionů eur, ale Barcelona tuto částku odmítla a požaduje prý částku daleko vyšší, dle některých zdrojů 50 milionů eur a dle jiných zdrojů dokonce 60 milionů eur, což má být výše hráčovy výkupní klauzule. Sám Cillessen je z tohoto požadavku barcelonského klubu dosti rozladěný, neboť si je vědom, že za takovouto částku ho nejspíš nikdo nekoupí. Východiskem by tak mohl být směnný obchod s Valencií. Deník Sport neuvádí , zda by v případě této výměny, kdy by Rodrigo zamířil do Barcelony a opačným směrem by šli Suarez a Cillessen, byl ve hře i nějaký doplatek ze strany barcelonského klubu, případně v jaké výši.

Další věcí je, že Valencia samozřejmě o Cillessena nemá zájem jako o doplnění stávající brankářské dvojice, ale spíše o něm uvažuje jako o vhodné alternativě v případě odchodu Neta, o kterého má mít zájem například londýnský Arsenal. Ještě větší zmatek může do celé věci vnést zájem Barcelony o valencijského kapitána Daniho Pareja, o kterém jsme vás rovněž v nedávném článku informovali. V tom případě by mohlo dojít k opravdu velké výměně mezi dvojicí klubů z východošpanělského pobřeží.

Valencia <--> Neapol

Zůstaňme ještě chvilku u útočníka Rodriga Morena. V předchozí kapitole jsme za prvního zájemce o služby tohoto hráče Los Che označili italskou Neapol, přičemž její zájem pravděpodobně stále trvá, neboť italský sportovní novinář Gianluca Di Marzio před pár dny na svém webu zveřejnil informaci, že prezident Neapole Aurelio De Laurentiis se chystá cenu španělského reprezentačního útočníka snížit začleněním defenzivního záložníka Amadoua Diawary do transakce. Jednadvacetiletý Diawara v Neapoli sice není nějakým pevným členem základní sestavy, ale přesto si zahraje celkem dost. Pro příznivce Los Che není jméno tohoto reprezentanta Guineje neznámé, neboť Netopýři o něho měli zájem již před lety, kdy ještě oblékal dres Boloni, odkud do Neapole zamířil v roce 2016. Zájem Valencie o hráčovy služby pak média zmiňovala i na podzim 2018. Nyní by tedy tohoto zájmu De Laurentiis rád využil. Di Marzio je všeobecně brán jako osoba s velkým přehledem na přestupovém trhu na Apeninském poloostrově, leč každá jeho informace samozřejmě nedojde zrealizování. Ostatně před lety informoval například o tom, že je na spadnutí přestup Estebana Cambiassa z Interu Milán do Valencie. A jak všichni dobře víme, tak k tomuto transferu nikdy nedošlo.

Valencia <--> Villarreal

Generální ředitel Valencie Mateu Alemany řeší možnou výměnu hráčů i mezi dvěma rivaly z valencijského regionu. Netopýři by rádi i nadále udrželi ve svém kádru ruského ofenzivního záložníka Denise Cherysheva, ale na druhou stranu nechtějí Villarrealu platit příliš mnoho peněz. Možným řešením by tak bylo poslat na Estadio de la Ceramica někoho z hráčů, o které není na Mestalle zájem. Jedním takovým je například kolumbijský stoper Jeison Murillo, který se začátkem července do Valencie oficiálně vrátí po ukončení jeho hostování v Barceloně. V případě této směny by bylo potřeba dořešit ještě mnoho okolností, neboť osmadvacetiletý Cheryshev má u Žluté ponorky smlouvu do roku 2021 a tržní hodnotu zhruba 8 milionů eur, zatímco o rok mladší Murillo je s Netopýry smluvně vázán do roku 2022 a tržní hodnotu má mít zhruba 15 milionů eur, tedy je tu jistý nepoměr.

Valencia <--> Celta Vigo

Letos v létě pravděpodobně projde valencijský útok dost velkým zemětřesením. Jediné pevné místo v kádru má nejspíš Kevin Gameiro, který v druhé polovině uplynulé sezóny zlepšil produktivitu, ale zároveň by se vzhledem k jeho fotbalově pokročilejšímu věku na trhu těžko hledal zájemce, který by splnil požadavky Los Che. Naopak takový Ruben Sobrino je sice o dost let mladší než Gameiro, ale během půlročního působení na Mestalle dosud mnoho nepředvedl, takže trenér Marcelino ho v kádru případně postrádat nebude. No a pak je tu duo Rodrigo Moreno a Santi Mina. U obou platí, že v případě výhodné nabídky se s nimi valencijský klub pravděpodobně rozloučí, třebaže se jedná o důležité hráče. O španělském reprezentantovi narozeném v brazilském Riu již v tomto článku bylo napsáno dost, ale momentálně to vypadá, že je blízko stěhování rovněž třiadvacetiletý rodák z Viga. A kam že by se mohl stěhovat? Do Celty Vigo.

Santi Mina by mohl do svého rodného města zamířit jako součást přestupu Maxiho Gomeze opačným směrem. Takovouto transakci od minulého týdne vyjednává generální ředitel Los Che Mateu Alemany s Felipem Minambresem, sportovním ředitelem galicijského klubu. Alespoň takto informoval program Ao Contraataque na Radio Galega. Maxi Gomez údajně odpovídá profilu hráče, kterým by chtěl trenér Marcelino doplnit svůj kádr. Hráčova výkupní klauzule však činí 50 milionů eur a Valencia tak začala protistraně nabízet některé hráče, aby jimi snížila cenu. Celta si však řekla o Santiho Minu, tedy svého bývalého hráče, který na Mestallu zamířil v roce 2015 právě z tohoto klubu. Prozatím však nedošlo k dohodě, protože zatímco Netopýři chtějí měnit kus za kus, tak Celta Vigo chce požaduje k Minovi ještě nemalý doplatek. Média uvádějí rozpětí 15 až 25 milionů eur. K dohodě tedy kluby prozatím nedospěly. Celkově jsou však vztahy mezi Celtou a Valencií na dobré úrovni, vždyť na Mestallu přišlo v posledních letech z galicijského klubu hned několik hráčů. Po Minovi to byl Fabian Orellana, kterého v létě 2018 následoval Daniel Wass a prozatím posledním v řadě byl Facundo Roncaglia, který u Netopýrů hostuje od ledna. Mimochodem Maxiho Gomeze zastupuje stejná agentura jako Daniela Wasse, Santi Mina pro změnu patří do stáje Jorge Mendeze, který má velmi dobré vztahy s Celtou Vigo.

Uruguayský reprezentant Maxi Gomez má s Celtou smlouvu do roku 2022 s výkupní klauzulí ve výši 50 milionů eur. Ovšem v případě hráčova přestupu nevyinkasuje celou částku klub z Viga, nýbrž se bude muset podělit s uruguayským klubem Defensor, ze kterého Gomez do Španělska v roce 2017 za 4 miliony eur přestoupil. Dohoda mezi kluby je údajně taková, že z přestupové částky budou odečteny ony 4 miliony eur a zbytek se bude dělit v poměru 20:80 mezi Defensor a Celtu. Klub se snažil s Gomezem dohodnout na prodloužení smlouvy, ale všechny nabídky byly hráčem odmítnuty. Proto je nyní Celta o něco více svolná k jeho prodeji, než tomu bylo před rokem, kdy už byl o Gomeze zájem, ale Celta trvala na zaplacení výkupní klauzule a k tomu se žádný klub neodhodlal. Felipe Minambres údajně hráči nabízel  plat 400 tisíc eur, což by byl druhý nejvyšší plat v týmu, ale Valencia má možnost Gomeze ohodnotit částkou trojnásobně vyšší, a to aniž by se dostala do problémů s finanční fair play. Podle Radio Galega je již údajně Maxi Gomez s nabídkou Los Che spokojen a upřednostňuje ji před odchodem do anglické Premier League, kde se o něho snažil především West Ham United. Nyní již tedy záleží jen na dohodě klubů.

Maxi Gomez má tedy nyní za sebou dvě sezóny v dresu Celty Vigo. Pravdou je, že jako neznámý Jihoameričan vletěl do Evropy jako uragán, neboť za prvních 7 zápasů v dresu Celty vstřelil 6 gólů. Celkem pak za sezónu 2017/2018 nastřílel 19 gólů a přidal 5 gólových asistencí. Sezóna 2018/2019 pro něho byla sice gólově chudší, ale i 13 gólů a 5 gólových asistencí je slušný výkon. Právem tak můžeme stále teprve dvaadvacetiletého Gomeze považovat za dalšího v řadě uruguayských střelců, kteří svými kousky udivovali španělskou La Ligu. Vzpomeňme třeba Diega Forlana, Cristhiana Stuaniho či třeba Luise Suareze. Mimochodem zranění posledního jmenovaného dává Gomezovi šanci na větší využití v reprezentaci na letošním jihoamerickém šampionátu Copa America.

Když už je řeč o Celtě Vigo, tak je v tuto chvíli vhodné upozornit na náš nedávný článek, ve kterém jsme se věnovali hráčům, kteří ve Valencii v uplynulé sezóně hostovali, a dále také fotbalistům patřícím Valencii, kteří však uplynulou sezónu strávili na hostování v jiných klubech. Jedním z hráčů, kteří v minulé sezóně hostovali mimo Mestallu, je i nadějný záložník Fran Villalba. Toho Netopýři plánují v létě prodat, přičemž vážným zájemcem má být právě galicijský klub, takže není úplně vyloučena možnost, že by i Villalba nějakým způsobem zahrnut do směny mezi východním a západním pobřežím Španělska, třebaže musíme mít na paměti, že se jedná o mladého hráče bez prvoligových zkušeností, tedy na přestupovém trhu prozatím nemá příliš vysokou hodnotu.

  • aneb tým, který teď funguje, rozprodáme, dotáhneme horší hráče a v LM se můžeme zase balit po základní skupině *25*

  • O Santiho bych osobně nerad přišel, věřím, že může být do budoucna jeden z těch klíčových hráčů... Co se týče Rodriga, tak i přesto, že je to vrchní zahazovač šancí, tak je to velkej dříč. Na druhou stranu, v případě, že by je někdo vážně dal, tak za těch 70 bych ho určitě pustil. Na brankářskou rošádu Jsem zvědavej. Jestli si Arsenal vybere místo Péti Čecha našeho Neta, tak jsem na náhradu zvědavej. A zrovna od toho Cillessena vůbec nevím co čekat. Viděl jsem ho jen v jediném zápase a to dostal dva fiky :-D