The current Bet365 opening offer for new customers is market-leading bet365 mobile app You can get a free bet right now when you open an account.

Náhradu za Rodriga si prý Netopýři vyhlédli v Anglii

Náhradu za Rodriga si prý Netopýři vyhlédli v Anglii


Valencijský útočník Rodrigo Moreno může v létě změnit dres. U Netopýrů je již pět let a nejspíš by i sám rád zamířil za novými výzvami. V posledních dvou sezónách předváděl kvalitní výkony a upozornil tak na sebe na přestupovém trhu, čili o zájemce mít nouzi nejspíš nebude. Pak už bude jen na Valencii, aby Rodriga adekvátně nahradila. V poslední době se sice v souvislosti s příchodem na Mestallu nejčastěji zmiňuje Maxi Gomez, ale to je typologicky jiný hráč než Rodrigo. To blíže má k španělskému reprezentantovi například Ayoze Perez z Newcastlu United. A právě toho Valencia vidí jako případnou náhradu za Rodriga.

Že vám jméno Ayoze Pereze nic neříká? Pravdou je, že tento pětadvacetiletý rodák ze Santa Cruz de Tenerife pravděpodobně v našich luzích a hájích není tolik známý, protože v anglické Premier League hraje za menší klub a co se týče fotbalu na reprezentační úrovni, tak dosud nastoupil jen dvakrát za španělskou jednadvacítku. Tudíž neměl prozatím mnoho prostoru k proslavení se. Jeho kariérní statistiky však nejsou nezajímavé. Dle očekávání je odchovancem Tenerife, za které v sezóně 2013/2014 v Segunda Division nastřílel úctyhodných 16 gólů a přidal 7 asistencí. Hned v létě 2014 se tak stěhoval za lepším, jeho novým zaměstnavatelem se stal Newcastle United, kde působí dosud. V klubu je tak stejně jako Rodrigo ve Valencii už pět let. V Newcastlu přečkal i sestup do Championship (druhá nejvyšší anglická soutěž) a svými góly přispěl k okamžitému návratu do Premier League. Celkem má za Newcastle na kontě 195 zápasů, 48 gólů, 17 asistencí, 14 žlutých karet a ani jedno vyloučení. V posledních dvou letech byl nejlepším střelcem týmu, přičemž v uplynulé sezóně nastřílel v Premier League 12 gólů a byl nejlépe střílejícím Španělem v nejvyšší anglické soutěži.

Ayoze Perez není vyloženě typ osamoceného hrotového útočníka, třebaže na tomto postu zahrát dokáže, ale spíše je to ofenzivní univerzál a zvládne tak v útoku zahrát na různých pozicích, v čemž pravděpodobně vedení Los Che vidí podobnost s Rodrigem. Perez během kariéry hrával nejčastěji staženého útočníka, často ale nastupoval v sestavě úplně vpředu či na křídlech. Pár zápasů odehrál dokonce i na postu ofenzivního záložníka.

Valencia už údajně hráče kontaktovala a ten by byl se změnou dresu svolný, třebaže má s Magpies smlouvu až do roku 2021. Vidina návratu do vlasti a navíc do týmu, se kterým by si mohl zahrát Ligu mistrů, je totiž dosti lákavá. O tom, že svoji budoucnost vidí už v jiném dresu, vypovídá též prohlášení samotného hráče v jednom z rozhovorů: „Jsem v Newcastlu již pět let, pět dlouhých let, a myslím, že se jeden cyklus mé kariéry uzavírá. Jsem si jistý, že se v létě objeví nějaké nabídky ... a pak bude jen potřeba se správně rozhodnout.“ Rozhodne se pro Valencii? A rozhodne se vůbec Valencia pro něj? To zjistíme v následujících týdnech a měsících. Přestupové léto bude jistě dlouhé.

  • Žádné komentáře nebyly nalezeny.