The current Bet365 opening offer for new customers is market-leading bet365 mobile app You can get a free bet right now when you open an account.

Ciudad deportiva

Ciudad deportiva


Ciudad Deportiva

Adresa: Carretera Mas Camarena S/N, 46980 Paterna
Telefon: (00 34) 96 132 93 00
Fax: 96 132 24 71

Valencie Club de Fútbol koupila země Paterna během předsednictví Francisco Ros Casares v roce 1974. Bezpochyby byl tento nákup nejlepším dědictvím tohoto prezidenta, který vztahovat své podnikové vize na fotbal a sázce modernizovat klub.

Zisk zemí Paterna byl velký úspěch. Do té doby fotbalisté Valencie obvykle trénovali v nepřiměřených podmínkách pro tým této kategorie. Tréninky probíhaly v prostorách, které postrádaly předepsané míry, ve výjimečných příležitostech na Mestalle.

Navzdory těmto nedostatečným podmínkách, Ros Casares a jeho správní rada musela čelit početným opozicím k tomu projektu. Tým vedený Di Stéfanem procházel špatnou sportovní situací, a proto byli příznivci znepokojeni tímto faktem, kteří vsadili hlavu ředitele.

Po nekonečných jednáních shromáždění členové schválili nákup země za 70 milionů peset. Ros Casares  již nemohl podepsat obchodní smlouvu, protože když nadešel čas dojednání, nebyl v předsednictví. Konečná částka vzrostla na 85 milionů peset po odkoupení několika přilehlých pozemků.

Ros Casares a jeho tým prokázali dobrý výhled na tuto transakci, neboť podmínky, které domluvili byly, že prostory Ciudad Deportiva měly být umístěny blízko budoucí objížďky; proto bylo vybráno Paterno.

Ciudad Deportiva bylo po přestavbě otevřeno 19. února 1992. S postupem času se pozemky staly tréninkovými hřišti pro první tým a fotbalovou školu.

Ciudad Deportiva se rozprostírá na 180.000 čtverečních metrů. Není to pouze škola pro budoucí fotbalisty a sídlo, ale také moderní rehabilitační centrum poskytující prostory pro regeneraci hráčů, kteří jsou zranění nebo v rehabilitační době.

Je zde i několik speciálních místností pro fyzioterapeuty, sauna a plavecký bazén. Velká tělocvična je vybavená moderními přístroji jako ideální doplněk pro vhodnou tělesnou přípravu.

Na prvním poschodí hlavní budovy je deset pokojů pro hráče, obývací pokoj a jídelna. Trenér může přehrávat video za účelem analyzovat svou týmovou práci a studia soupeřovi taktiky v audiovizuální místnosti. Šatny prvního a druhého týmu jsou v přízemí.

K hlavní budově je připojena zastřešená tribuna s kapacitou 3.000 diváků, kde rezervní tým Valencie hrává svá utkání. První tým má k dispozici několik hřišť pro pravidelné tréninky, stejně jako oblasti rezervované výlučně pro jejich využívání.

Sportovní zařízení klubu Valencie se stále rozrůstá za účelem většího uplatnění pro stovky sportovců, kteří jej využívají jako každodenní základnu. Posledním vylepšení, která tento komplex poskytuje, jsou dvě výcvikové rampy a střelecké hřiště.

Tréninková hřiště Ciudad Deportiva