The current Bet365 opening offer for new customers is market-leading bet365 mobile app You can get a free bet right now when you open an account.

Claramunt

Claramunt


Celé jméno: José Claramunt Torres
Místo a rok narození: Puzol, Valencie, 1946
Kluby: Mestalla, Saguntino, Mestalla, Valencia 
Liga: 295 zápasů/60 gólů
Pohár: 55 zápasů/15 gólů
Evropa: 31 zápasů/8 gólů
Úspěchy: 1x mistr ligy, 1x pohár
Celkem: 381 zápasů/83 gólů

Pepe Claramunt začal jako fotbalista v mládežnické škole Valencie a v období dorostu byl předán do Saguntino. Vedený Mundem, jeho prvním trenérem ve Valencii, se účastnil Amerického turné s týmem na konci ligy 65-66. Bylo mu dvacet let a svůj debut si připsal v oficiální soutěži v sezoně 66-67. Navíc se Claramunt stal stabilním hráčem reprezentace, když mu bylo pouhých 22 let a stal se prvním Valencian, který byl kapitánem španělského fotbalového mužstva. Zůstal ve Valencia do sezony 77-78, bez zmeškání téměř žádného oficiálního utkání.

Více než třináct let byl všeuměl ve svém týmu, nastupoval ve středu nebo na pravé straně, v národním týmu dokonce na levé straně, v jehož dresu odehrál 23 utkání. Hrál čtyři pohárové finále, ale vyhrál jediné v roce 1967. Stal se také mistrem ligy v roce 1971. Byl stavebním kamenem týmu vedeného Di Stéfanem. Navzdory některým momentům krize, nikdy neztratil svou individuální dovednosti.