Maxi Gomez vrátil Valencii na vítěznou vlnu

Nedalo by se říct, že Valencia byla v neděli proti Realu Valladolid lepším týmem, ale podařilo se jí proměňovat šance. Na konci první půle a v úvodu té druhé rozhodl svými góly o výhře Maxi Gomez, třetí branku na 3:0 přidal v závěru Correia.

První střelu si připsali hosté, a to ve 3. minutě, kdy se přímý kop odrazil od zdi na Oscara Plana, jenž míč sklepnul hrudníkem, ale pak z voleje poslal míč mimo branku.

V 8. minutě už se to neobešlo bez zákroku gólmana Cillessena, a to když Jota potáhnul míč před vápno a tvrdě vypálil, což brankář Netopýrů zlikvidoval, stejně jako následnou razantní dorážku Olazy.

Los Ché se dostali k první střele až ve 14. minutě, kdy Guedes na hranici vápna potáhnul míč tak, aby měl prostor na střelu, která s lehkou tečí obránce skončila těsně nad brankou.

Hosté byli ale i nadále aktivnější. Ve 20. minutě dostal přihrávku před branku nabíhající Roque Mesa, ale jeho dělovku tečoval Wass nad branku.

Dlouho se nic velkého nestalo, až v nastaveném čase Gayá poslal po zemi z křídla míč na zadní tyč, přičemž cesto Wass úmyslně propustil míč až na zadní tyč, kde Maxi zblízka uklidil míč do odkryté branky – 1:0.

Maxi Gomez začal druhou půli stejně, jako skončil tu první... Na konci 48. minuty využil chyby v rozehrávce Soler a pak lehce naťukl míč směrem do vápna, kam si seběhnul Maxi, jenž následně zblízka překonal obránce, 2:0.

V následných minutách hosté vytěžili dva přímé kopy. Ten první zahrál Olaza, ten druhý Mesa, avšak oba skončily mimo branku Valencie.

Od 60. minuty se hosté uhnízdili před brankou Valencie, která se musela zuby nehty bránit snahám soupeře o snížení skóre. V mezičase od 66. minuty nastoupil coby střídající Uroš Račič namísto Kangina Lee.

Poté se podařilo domácím provětrat soupeřovu obranu. Soler vyslal do úniku Guedese, jenž dotáhnul míč až skoro k tyči a poté přihrával před prázdnou branku, ale našel pouze obránce.

V 77. minutě zamířil na střídačku Maxi a svoji šanci dostal Čeryšev a také skončil Maxi jehož nahradil Gameiro.

Valencia hrozila už jen z protiútoků. Do jednoho takového se brzdy dostal právě čerstvý Čeryšev, ale o míč ve finální fázi před brankou přišel, stejně tak, jako chvíli před střídáním podobně Guedes.

Pak se ale pokračovalo v usilovném bránění doplněné o další dva čerstvé hráče – Olivu a Jasona, jenž vystřídali Solera s Wassem.

Pak Valencii stačil jednoduchý útok - Čeryšev si seběhl po křídle pro nahrávku, potáhnul míč do vápna, rozhlédnul se a přesným centrem našel u značky pokutového kopu nepokrytého Correiu, jenž hlavou ve skoku navýšil na 3:0.

Cillessen 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Hodnocení (3 hlasů)
Correia 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Hodnocení (3 hlasů)