The current Bet365 opening offer for new customers is market-leading bet365 mobile app You can get a free bet right now when you open an account.

Dočkáme se dalších posil před startem ligové sezóny? Marcelino doufá, že ano

Dočkáme se dalších posil před startem ligové sezóny? Marcelino doufá, že ano


V sobotu večer odehraje Valencia utkání 1. kola La Ligy 2019/2020 proti Realu Sociedad. Již v tuto chvíli trenér Marcelino ví, že bude muset při skládání sestavy zohlednit absence některých klíčových hráčů. Zajímavé je, že se jedná o absence právě na třech postech, které by Netopýři chtěli ve zbytku přestupového období pokrýt nově příchozími hráči. Pokud by tedy Valencia během tohoto týdne dané přestupy uzavřela, tak by se nováčci na Mestalle mohli dočkat brzkého debutu v novém dresu. Další posílení by přicházelo do úvahu už jen v případě odchodu některého významného hráče valencijského áčka, ovšem bohužel i o tom španělská média dnes spekulují, dres by mohl změnit Rodrigo.

Jednou ze sobotních absencí bude zcela jistě levý bek Jose Luis Gaya, který, ač to může znít dosti podivně, si bude odpykávat trest za žluté karty. Jedná se samozřejmě o žluté karty nasbírané v uplynulé ligové sezóně. Gaya obdržel osudovou žlutou kartu znamenající stopku v dalším utkání v zápase posledního kola na hřišti Valladolidu, ovšem trest se přenáší do nové sezóny, takže proti Realu Sociedad si Gaya nezahraje. V jednu chvíli to sice vypadalo, že od této sezóny již pravidlo o přenášení trestu ze sezóny předchozí platit nebude, ale později bylo potvrzeno, že Gaya v 1. kole nenastoupí. Dalším levým bekem v současném kádru, který trenér Marcelino chystá na novou sezónu, je už jen Salva Ruiz. Ten se však očividně netěší přílišné důvěře valencijského trenéra a spíše to vypadá na jeho odchod. Proto Netopýři na přestupovém trhu hledají posilu pro levý kraj defenzivní řady. Didac Vila z Espanyolu Barcelona a Alex Moreno z Raya Vallecana se ukázali jako příliš drazí, a tak je nyní velkým favoritem už jednatřicetiletý Jaume Costa. Odchovanec Netopýrů je od roku 2010 hráčem Villarrealu, kde prozatím strávil celou svoji profesionální kariéru. Nyní ho však trenér Žluté ponorky Javi Calleja nepovažuje za důležitý článek svého týmu a Costa by se tak mohl vrátit do míst, kde fotbalově vyrůstal. Ve Valencii má rok hostovat. Krom znalosti klubu by mu v adaptaci mohlo pomoci i to, že během svých let ve Villarrealu se samozřejmě potkal i s trenérem Marcelinem, takže zná systém hry a požadavky současného trenéra Los Che. Dle dostupných informací je tento transfer již na spadnutí, ale na druhou stranu se objevily i spekulace o zájmu francouzského Olympique Marseille o tohoto hráče.

Dalším hráčem, bez něhož se bude muset Marcelino při skládání sestavy proti Realu Sociedad obejít, je kapitán Dani Parejo, přičemž i u něho je, stejně jako u Jose Luise Gayi, důvodem absence žlutá karta inkasovaná v posledním kole minulé sezóny. Marcelino již uvedl, že pro zápas úvodního kola nové ligové sezóny počítá se středem záložní řady ve složení Francis Coquelin a Geoffrey Kondogbia, přičemž z tohoto důvodu hráli oba Francouzi v sobotu proti Interu Milán v utkání Trofeo Naranja vždy jen jeden poločas, zatímco Parejo odehrál zápas celý. Ovšem přesto by bylo vhodné, aby na střídačce byla připravena nějaká alternativa, která by v případě potřeby mohla být nasazena do hry. Obzvlášť když Coquelin i Kondogbia jsou záložníci spíše defenzivnějšího ražení. Trochu ofenzivního myšlení by mohl na trávník Mestally v sobotu přinést například v současné době stále ještě barcelonský Rafinha. Jak dlouho už se Valencia o jeho příchod snaží? Dá se říct, že jeho jméno je zmiňováno už od konce minulé sezóny. Jednání s Barcelonou však nejsou jednoduchá, protože Valencia nechce vzhledem k hráčovým vážným zraněním z předchozích let platit příliš vysokou přestupovou částku. No a navíc byl Rafinha uváděn i jako jeden z bodů rozporu mezi generálním ředitelem Los Che Mateu Alemanym, který Brazilcův příchod na Mestallu preferoval, a vlastníkem klubu Peterem Limem, který o jeho možném přínosu pro tým přesvědčen nebyl. Momentálně to dle informací ve španělském tisku vypadá, že Valencia po překonání krize ve vedení na příchodu kreativního záložníka nadále pracuje. Netopýři Rafinhu uklidňují, aby vydržel v klidu, a čekají na snížení ceny. Rafinha zatím s Valencií její hru hraje a na přestupovém trhu jednoznačně upřednostňuje Netopýry, třebaže měl nabídky i z jiných klubů. A taktika valencijského klubu nejspíš přináší ovoce. Dle katalánského deníku Sport již Barcelona netrvá na pevné přestupové částce 15 milionů eur, ale nabízí obchod za pevnou částku 10 milionů eur a další suma ve formě výkonnostních bonusů. Alemany však údajně dál tlačí na pilu a je ochoten Barceloně zaplatit pevnou částku ve výši jen 5 milionů eur, přičemž o to vyšší by byly případně následné výkonnostní bonusy. Uvidíme, zda se Valencia s Barcelonou stihne domluvit už před začátkem ligové sezóny, ale spíše se dá očekávat, že se oba kluby budou přetahovat až do úplného konce letního přestupového období. Pokud budou jednání úspěšná, tak samozřejmě bude muset Rafinha před přestupem podstoupit a úspěšně absolvovat ještě tradiční lékařskou prohlídku, která by v jeho případě byla jistě více než důkladná. Připomeňme, že Rafinha v letech 2015, 2017 a 2018 utrpěl vážná zranění, která ho vždy vyřadila ze hry na řadu měsíců.

Důkladné zdravotní prohlídce se před případným přestupem na Mestallu nevyhne ani stoper Eliaquim Mangala, který vážné zranění utrpěl v únoru 2018, kdy z Manchesteru City hostoval v Evertonu. Uzdravil se až v průběhu uplynulé sezóny, ale za áčko City si už nezahrál, nastoupil jen několikrát za rezervní celek. Letos v létě již měl údajně namířeno do Porta, ale přestup zhatila právě lékařská prohlídka. O zájmu Valencie o tohoto hráče jsme psali v nedávném článku. U Mangaly je dle dostupných informací nyní zdravotní prohlídka už to poslední, co brání jeho návratu na Mestallu, kde z Manchesteru City hostoval v sezóně 2016/2017. Kluby jsou dohodnuty, hráč s přestupem souhlasí. Podobně jako Costa nebyl Mangala první volbou Los Che pro posílení daného postu, ale i zde se předchozí varianty ukázaly být finančně mimo možnosti Valencie. A to ať už je řeč o Mangalově spoluhráči ze City Nocolasu Otamendim či o Victoru Laguardiovi z Deportiva Alaves. Mangala, který na nejvyšší úrovni hrál naposledy v únoru 2018, je samozřejmě ekonomicky dostupnější, ovšem je potřeba, aby prošel onou lékařskou prohlídkou. Tu bude mít na starost externí lékařský poradce Valencie Tono Maestro v nemocnici Begona de Gijon. Mimochodem pokud jsme u Costy a Rafinhy uváděli, že by je trenér Marcelino měl rád k dispozici už pro utkání proti Realu Sociedad, tak i doplnění početního stavu stoperů by se před sobotou hodilo. V přípravě dostával ze stoperů nejvíce prostoru Mouctar Diakhaby, který se však minulý týden zranil na jednom z tréninků, což byl i důvod jeho absence v utkání Trofeo Naranja. Zda bude k dispozici o víkendu, to není zcela jisté. Stabilní trojici stoperů valencijského áčka v přípravě na čtveřici doplňoval mladík Javi Jimenez, ale ten pro změnu na dnešní trénink do Paterny dorazil s berlemi kvůli problémům s kolenem. Marcelino tak má najednou před sobotou k dispozici jen dva zdravé beky, a to Ezequiela Garaye a Gabriela Paulistu. Další stoper alespoň na střídačku by se tak zcela jistě hodil.

Výše jsme popsali situaci kolem tří možných posil Valencie. K dalšímu posílení by došlo jenom v případě, že by klub opustil nějaký významný hráč. A k tomu možná není tak daleko, neboť deník Marca dnes přinesl informaci, že si Atletico Madrid vyhlédlo k posílení svého útoku valencijského Rodriga Morena a že je ochotno zaplatit 60 milionů eur. Valencia se tak o svého útočníka musí strachovat i poté, kdy skončilo letní přestupové období v Anglii, odkud se čekalo případně největší nebezpečí stran odchodu španělského reprezentanta. Je zajímavé, že se o Rodriga zajímá zrovna Atletico, které má i po odchodu Antoine Griezmanna do Barcelony stále k dispozici Diega Costu a Alvara Moratu a navrch letos v létě koupilo Joaa Felixe z lisabonské Benficy za 126 milionů eur. Nicméně pokud by se valencijský klub nakonec přece jen rozhodl Rodriga prodat ligové konkurenci, tak by to byla hodně velká absence v plánech trenéra Marcelina a bylo by tedy potřeba nalézt náhradu. V nedávném článku jsme uváděli, že by se Valencia mohla v případě Rodrigova odchodu zaměřit na Angela Correu, který v současné době hraje shodou okolností právě za madridské Atletico. Ovšem když se o Correu zajímal AC Milan, tak za něho Atletico požadovalo 50 milionů eur. No a zde již necháme na uvážení každého fanouška, zda by byla de facto výměna Rodriga za Correu a doplatek 10 milionů eur pro Valencii nějak výhodná. Server ElDesmarque.com pro změnu uvádí, že by se Valencia v případě Rodrigova odchodu zaměřila na příchod Floriana Thauvina z Olympique Marseille, což je hráč bezpochyby velmi kvalitní, nicméně v současné době zraněný.

  • Žádné komentáře nebyly nalezeny.