The current Bet365 opening offer for new customers is market-leading bet365 mobile app You can get a free bet right now when you open an account.

Nastartuje valencijskou aktivitu na přestupovém trhu závěr přestupového období v Anglii?

Nastartuje valencijskou aktivitu na přestupovém trhu závěr přestupového období v Anglii?


Ve čtvrtek v 18:00 skončí v Anglii přestupové období. Může to ovlivnit aktivitu Netopýrů na přestupovém trhu? Může, a to především za předpokladu, že se někdo z anglických klubů rozhodne sáhnout hluboko do kapsy a vykoupit z Valencie Rodriga. Jinak je totiž Valencia momentálně spíše v pozici vyčkávajícího, třebaže spekulace se samozřejmě objevují. Jaké jsou nejzajímavější?

Nejblíže odchodu jsou momentálně nejspíš dva jednadvacetiletí záložníci, kteří v uplynulé sezóně hostovali v klubech Segunda Division. Valencijský odchovanec Fran Villalba by měl zamířit do druholigového anglického klubu Birmingham City, zatímco srbský středopolař Uros Racic má zamířit do kádru portugalského prvoligového nováčka Famalicaa. Mimochodem tento portugalský celek, ke kterému má údajně blízko hráčský agent Jorge Mendes, již letos v létě posílil z valencijského rezervního celku VCF Mestalla levý bek Alex Centelles. Villalba ani Racic se již dnes neúčastnili přípravy valencijského áčka. V případě mladého Španěla a jeho plánovaného přesunu do Birminghamu by tak roli měl samozřejmě hrát již zítřejší závěr přestupového období v Anglii. Dalším záložníkem určeným k letnímu odchodu z Valencie je Alvaro Medran. Ten bude po loňském hostování v Rayo Vallecanu nejspíš v tomto madridském klubu pokračovat i v nadcházející sezóně, ovšem tentokrát už jako kmenový hráč klubu, který v uplynulé sezóně sestoupil z Primera Division. To je pravděpodobně poslední překážka Medranova přestupu, neboť Valencia se mu snaží raději najít místo v nejvyšší soutěži.

V útoku nemá budoucnost Ruben Sobrino, který přitom do Valencie přišel teprve letos v lednu. Ovšem těžko se někdo prodává, když nejsou zájemci o jeho koupi. Alespoň v médiích je stran tohoto hráče ticho. Stejně tak prozatím není v přestupových spekulacích zmiňován Manu Vallejo, nová valencijská posila z Cadizu. Ten by měl být novou čtyřkou ve valencijském útoku, ale nejdříve je potřeba vyřešit Sobrinovu budoucnost. Ještě víc může situaci zkomplikovat pravděpodobné setrvání Kangina Lee ve Valencii, což je výslovné přání majitele klubu Petera Lima. A generální ředitel Mateu Alemany ani trenér Marcelino pravděpodobně po nedávné krizi ve vedení Los Che nechtějí zavdávat příčinu k novým rozbrojům. Lee ve Valencii dosud nastupoval v záloze, ale je schopný zaskočit i v útoku, a tak by to nakonec mohl být on, kdo by byl u Netopýrů teoreticky veden jako čtvrtý útočník. Pokud teda korejský mladík opravdu zůstane na Mestalle.

Co se týče spekulací o možných příchodech na Mestallu, tak momentálně jsou v kurzu obránci, konkrétně stoper a levý bek. Střed obrany by dle všeho měl posílit zkušený třicátník Victor Laguardia z Deportiva Alaves, který by mohl být dostupný zhruba za 10 milionů eur. Některá média se však ještě nevzdala Limem preferovanou variantou posílení obrany o Nicolase Otamendiho z Manchesteru City, kterému by však měl prostor uvolnit mladý Mouctar Diakhaby, který by měl naopak někam do Anglie zamířit. Francouz však má na případný přestup do Anglie čas jen do zítřejšího večera. Pravděpodobnější je však příchod jednoho stopera, který doplní trojici Garay, Gabriel a Diakhaby. O Laguardiu měla Valencia zájem již v lednu, ale Deportivo Alaves ho v půlce sezóny nemínilo uvolnit, takže k Netopýrům zamířil Facundo Roncaglia. V prvním týmu tak pravděpodobně nebude pokračovat Javi Jimenez, který už vyhlíží angažmá v Segunda Division. Zájem mají Huesca a Mirandes. Pro levý kraj obrany je prioritou Didac Vila z Espanyolu Barcelonu, kterého by Netopýři rádi přivedli na hostování. Vila byl blízko příchodu na Mestallu už v roce 2012, kdy dokonce Valencia už oficiálně oznámila hráčův přestup z AC Milan, ale po zdravotní prohlídce ho zase oficiálně zrušila. Nicméně od té doby Vilova kariéra probíhala bez výraznějších zdravotních problémů. Další variantou pro levý kraj obrany je Alex Moreno z Rayo Vallecana. Ať už přijde kdokoliv, tak musí počítat s tím, že bude krát záda Jose Luise Gayi, který je na levém kraji obrany již nějaký čas nezpochybnitelnou jedničkou. Tři levé beky by si však Netopýři v kádru nedrželi, takže odejít by musel Salva Ruiz. Ostatně ten už má mít rozjednaný přestup do Deportiva La Coruna.

Velkým tématem tohoto přestupového období je záložník Rafinha z Barcelony, který byl zároveň i jedním z konfliktních bodů ve valencijském vedení. Zastánci jeho příchodu jsou Alemany a Marcelino, zatímco Lim s jeho příchodem nesouhlasil. Jaká je situace po vyřešení krize, to není zcela jasné, nicméně některá média uvádějí, že hráčův příchod na Mestallu ještě není zcela vyloučen. Pravdou je, že alternativa za dlouhodobě nejvytíženějšího Netopýra Daniho Pareja by se hodila.

Velkou událost tohoto přestupového období může Valencii přinést čtvrtek a závěr přestupového období v Anglii. Závěry přestupových období jsou totiž často hektické a týmy vy snaze posílit na poslední chvíli neváhají investovat horentní sumy. A dle dostupných informací je v anglické Premier League zájem o valencijského útočníka Rodriga Morena, jehož letní přestup byl po konci uplynulé sezóny brán za téměř hotovou věc, nicméně situace se postupně uklidnila a spíše to vypadalo na jeho setrvání u Los Che. Změní to čtvrtek? Zájem měl mít Everton nabízející 60 milionů eur či Leicester, který po prodeji obránce Maguirea má rovněž dostatek financí. Nicméně Rodrigo chce klub měnit pouze v případě, že mu to přinese posun finanční i sportovní. Pravdou je, že by si třeba i v průměrném klubu Premier League mohl možná vydělat víc, než na Mestalle, ale mají Everton či Leicester šanci na nějaký výrazný sportovní úspěch? Leicester sice před několika lety získal anglický titul, ale to byla tehdy prvořadá senzace, v jejíž brzké opakování příliš nevěří asi ani nejvěrnější příznivci tamního klubu. Rodrigo tak zřejmě zůstane u Netopýrů, leda že by se ho rozhodl obětovat Lim.

Mimochodem když se na začátku spekulovalo o možném odchodu Rodriga z Mestally, tak byl jako jeho možná náhrada uváděn Ayoze Perez z Newcastlu. Ten už však letos v létě přestoupil a jeho novým zaměstnavatelem je Leicester, tedy klub, který má mít zájem přímo i o Rodriga. Nicméně dle médií má Valencia pro případný odchod španělského reprezentačního útočníka řešení i nyní, Netopýři by se pokusili získat argentinského útočníka Angela Correu z Atletica Madrid. Ovšem nebyla by to levná záležitost, neboť dlouhodobě se o tohoto hráče pokouší AC Milan, který však neuspěl s nabídkou 35 milionů eur. Atletico požaduje rovných 50 milionů eur. Možná i vzhledem ke složitým jednáním se španělským klubem už italský celek útok posílil o Rafaela Leaa z Lille. Je vám to jméno povědomé? Ano, je to jeden z hráčů, které měl Valencii nabízet agent Jorge Mendes. Correu sice Mendes pro změnu přímo nezastupuje, ale s hráčovým agentem Augustinem Jimenezem alespoň úzce spolupracuje.

 • Podľa dostupných informácií sa anglický Everton dohodol s londýnskym klubom Arsenal na prestupe útočníka Alexa Iwobiho za 34 mil. €. Takže je asi pravdepodobné, že Rodrigo do Evertonu nepôjde. Na ťahu sú lísky :D

 • V odpovědi na: Harakant

  V Anglii už je od včerejšího večera konec letního přestupového období, takže ze strany tamních klubů už nebezpečí určitě nehrozí *5*

 • V odpovědi na: ruty

  Aha! Akosi som pozabudol na to prestupové okno v Anglicku *9*
  Ale nová otázka. Kto je Florian Thauvin? *10* Vraj podpísal s Los Che zmluvu...

 • V odpovědi na: Harakant

  Podepsal? A to podle jakého zdroje? Faktem je jen to, že ofiko stránky VCF o ničem takovém neinformují, takže maximálně nadále platí, že je to jeden z hráčů, o které má či měla Vale zájem. Ovšem to je hráč, před jehož příchodem by musel někdo odejít. A to někdo za větší finanční obnos. Jinak je to pravý záložník Olympique Marseille, francouzský reprezentant. Klub si ho prý cení minimálně na 40 milionů eur.