Senzační Hugo Duro dvěma góly v nastavení zařídil remízu!

V neděli odpoledne přivítala Valencia na svém stánku úřadujícího mistra Atlético Madrid. Hosté po první půli vedli o gól a i když v druhém dějství srovnali vlastním gólem, Netopýry pak srazily na kolena dva inkasované góly během pár minut. Jenže v nastaveném čase domácí povstali z popela jako Fénix a Hugo Duro dvěma góly zařídil remízu 3:3!

Úvod zápasu si sice hrál ve vysokém a vyhecovaném tempu, ale na pořádnou šanci čekalo publikum až do úvodu 15. minuty, kdy první střelu utkání vypustil z hranice vápna Correa, avšak přímo do rukavic pozorného Cillessena.

Na druhé straně se ve 28. minutě pokusil ze střední vzdálenosti z otočky pálit Guedes, ale jeho razantní přízemní střelu zneškodnil Oblak.

Postupně začalo Atlético mít více ze hry. Ve 32. minutě zahrozil střelou z úhlu Carrasco, ale míč zvenku olíznul tyč a skončil v zámezí.

Ve 36. minutě už hosté měli důvod k oslavám. Correa posunul okolo obránců míč Suarezovi, jehož nepohlídal Diakhaby. Pak už šel s míčem sám na Cillessena a přesnou střelou k tyči poslal Atlético do vedení.

Netopýři však na konci poločasu uvěznili Atlético před jeho brankou, ale jediné co z toho bylo, byla střela Guillamóna úplně mimo branku.

Ve 47. minutě už hosté mohli navýšit své vedení. Po chybné rozehrávce Valencie načechral Correa míč na hranici malého vápna Griezmannovi, jenž ale trestuhodně umístil míč hlavou nad branku.

Nakonec to ale byli Netopýři kdo se radoval z gólu. V 51. minutě Guedes pálil z ostrého úhlu a Oblak míč rukou vyboxoval na vlastního obránce Saviče, od kterého se míč nešťastně odrazil do branky – 1:1.

Domácí mohli brzy otočit. V 54. minutě předvedl slalom hostující obranou Foulquier, ale celou kaci ukončil pohotovým skluzem gólman Oblak.

V 58. minutě Griezmann při protiútoku táhnul míč až ke hranici vápna Valencie a pak nic extra nevymýšlel a přes obránce zakončil krásnou střelou do horního rohu. Cillessen neměl šanci – 1:2.

O dvě minuty později skórovali hosté znovu, ale celou akci musel prozkoumat VAR. Zkoumal se nákop do vápna na Suareze, jenž přes Cillessena poslal míč na vedle stojícího Vrsaljka, který sklepnul míč do branky. Gól byl uznán – 1:3.

Milimetry byla Valencia od kontaktního gólu, když míč v 63. minutě propadl ve vápně k Wassovi, jenž sám zblízka pálil z otočky do břevna, které odspodu orazítkoval a míč se vrátil zpět do hry!

Netopýři v 65. minutě vystřídali. Do hry naskočili Musah a Marcos André. Ze hry byli stažení Račič s Wassem.

V 70. minutě Griezmann posunul ve vápně Valencie míč na Correu, jenž ihned pálil z úhlu na Cillessena, ale ten skryl míč v náručí.

V 80. minutě se dostal ve vápně k zakončení Foulquier, ale jeho pokus proletěl jen těsně nad břevnem branky.

Valencia to rozhodně nezabalila. V 84. minutě po kombinaci na hranici vápna Atlética se dostal ke střele Guedes, ale Oblak jej vychytal.

V 85. minutě přišli pomoci Hugo Duro, Manu Valleho a Koba Lein. Naopak záps skončil pro Aldereteho, Héldera Costu a Carlose Solera.

Sudí nastavil 7 minut a hned v té druhé se Los Ché prosadili. Gayá při protiútoku centroval ke značce pokutového kopu, kam na sekundu přesně naběhl Hugo Duro a z voleje propálil Oblaka - 2:3!

To ale nebylo vše, co si Hugo Duro připravil na tento zápas. V 97. minutě Guedes našel z rohového kopu centrem právě jeho a Hugo propálil vše, co mu stálo v cestě! Valencia tak vyrovnala na 3:3 a bere z utkání proti úřadujícímu mistrovi bod!

Cillessen 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Hodnocení (2 hlasů)
Gayá 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Hodnocení (3 hlasů)