The current Bet365 opening offer for new customers is market-leading bet365 mobile app You can get a free bet right now when you open an account.

OFICIÁLNĚ: Daniel Wass je další posilou Netopýrů

OFICIÁLNĚ: Daniel Wass je další posilou Netopýrů


Valencia dnes oficiálně oznámila to, na co se již několik posledních dní čekalo – přestup Daniela Wasse z Celty Vigo na Mestallu.

Již v pondělí ráno zamířil Daniel Wass na valencijskou kliniku Eresa, kde se podrobil tradiční lékařské prohlídce. Na oficiální oznámení přestupu si však fanoušci Los Che museli ještě chvíli počkat, až dnes odpoledne Valencia na svém webu potvrdila příchod dánského reprezentanta: „Valencia CF dosáhla dohody s celkem RC Celta Vigo ohledně přestupu záložníka Daniela Wasse, který jako nový hráč Blanquinegros podepsal v úterý smlouvu do 30. června 2022 s výkupní klauzulí ve výši 80 milionů eur.“

Netopýři si tak zajistili již čtvrtou posilu pro nadcházející sezónu. Nejprve Valencia přeměnila hostování Geoffreye Kondogbii na trvalý přestup a následně přišla dvojice mladíků Uros Racic a Mouctar Diakhaby. Nyní Los Che získaly znovu zkušenosti, neboť na Mestallu přichází již devětadvacetiletý dánský středopolař. Zkušený záložník je dalším hráčem Celty Vigo, který se rozhodl pro působení na Mestalle. V poslední době tímto směrem přestoupili již Santi Mina a Fabian Orellana. Wass tedy ve Valencii podepsal smlouvu do 30. června 2022 a jeho přestup údajně přinesl galicijskému celku 6 milionů eur. Celta Vigo měla původně požadovat 7 milionů eur, no na tuto částku by se přestupová suma mohla vyšplhat v případě, že se dánskému hráči bude na Mestalle dařit a že se zároveň bude dařit i celé Valencii. Podle deníku Faro de Vigo údajně Celta navíc vyinkasuje i blíže nespecifikované procento z přestupové částky v případě Wassova dalšího přestupu.

Daniel Wass je univerzál, který může v záložní řadě naskočit de facto na jakékoliv pozici. Profesionální kariéru započal v dánském celku Brondby, odkud nějaký čas hostoval v norském Fredrikstadu. Z Brondby přestoupil do lisabonské Benficy, za kterou však nikdy nehrál. Okamžitě totiž zamířil na hostování do francouzského Evianu, kam následně i přestoupil. Od roku 2015 pak oblékal dres Celty Vigo, kde měl uzavřenou smlouvu do roku 2019. V galicijském klubu mu tak zbýval poslední rok smlouvy, ale Wass letos na jaře prohlásil, že ji nemíní prodloužit, protože jeho snem je zahrát si Ligu mistrů. Zároveň se kvůli rodině nechtěl stěhovat ze Španělska, takže mnoho klubů na výběr neměl. Valencia se o něho snažila již řadu týdnů, ale jednání drhla především na tom, že Celta Vigo nemá příliš dobré vztahy s agenturou, která Wasse zastupuje. Nakonec však k dohodě došlo, neboť i v Galicii si zřejmě uvědomili, že lepší je hráče teď zpeněžit, než ho třeba rok nechat trápit a pak ho ztratit bez finanční náhrady. Wass několikrát reprezentoval i svou vlast, ale třebaže v Celtě Vigo prožíval úspěšné sezóny, tak na letošní světový šampionát se nedostal. Za jeho neúčast údajně mohou především napjaté vztahy s trenérem národního týmu Aagem Hareidem.

  • Žádné komentáře nebyly nalezeny.