The current Bet365 opening offer for new customers is market-leading bet365 mobile app You can get a free bet right now when you open an account.

OFICIÁLNĚ: Nani odchází do Sportingu Lisabon

OFICIÁLNĚ: Nani odchází do Sportingu Lisabon


Valencijský klub prozatím odchod svého hráče oficiálně nepotvrdil, ale úřadující prezident Sportingu Lisabon Jose Sousa Cintra již na tiskové konferenci prezentoval Naniho jako staronového hráče lisabonského klubu, který Naniho vítá i skrze zprávy na sociálních sítích.

Podle informací portugalských médií podepíše jednatřicetiletý Luis Carlos Almeida da Cunha se Sportingem Lisabon smlouvu na dva roky, přičemž v případě hráčových dobrých výkonů ji bude možné prodloužit o další rok. Úřadující prezident portugalského klubu Sousa Cintra na tiskové konferenci prohlásil, že Nani přichází z Valencie zadarmo. Vzhledem k tomu, že Sporting vystupuje na burze cenných papírů, tak každý příchod nového hráče musí nahlásit národní komisi pro cenné papíry. Díky tomu víme podrobnosti Naniho přestupu do Sportingu. Pro Valencii je nejzajímavější informace, že v případě Naniho dalšího přestupu budou Netopýři inkasovat hned 40% z přestupové částky. V současnosti je pak pro Valencii zásadní ušetření Naniho ročního platu, což má činit 6 milionů eur hrubého. I toto je z hlediska finanční fair play dobrá zpráva. Špatnou zprávou naopak je, že i když Nani už z Valencie odejde, tak španělský klub bude muset stejně doplatit ještě poslední třetí splátku z celkových 8,5 milionu eur za hráčův příchod z Fenerbahce.

Sporting Lisabon je klubem, ve kterém Nani začínal svoji profesionální kariéru, a do kterého se o několik let později vrátil na roční hostování z Manchesteru United. Do Anglie šikovný Portugalec zamířil v roce 2007 a zpět do Lisabonu se vrátil na sezónu 2014/2015, kdy mu běžel poslední rok smlouvy s klubem z Manchesteru. V roce 2015 podepsal Nani smlouvu s tureckým celkem Fenerbahce Istanbul, kde však vydržel pouze rok. Po zlatém evropském šampionátu zamířil v létě 2016 na Mestallu. Jak zhodnotit jeho působení ve valencijském dresu? Když mu sloužilo zdraví, tak dokázal valencijské fanoušky svým fotbalem bavit a býval rozdílovým hráčem. Bohužel zdraví ho až moc často limitovalo. Nový trenér Marcelino tak o něho v létě 2017 neměl zájem a Nani si vyzkoušel italskou ligu, v Serii A hostoval v Laziu Řím. Vzhledem k tomu, že ani v Římě Nani úplně nepředváděl výkony hodné svého jména, tak Lazio nemělo zájem přeměnit hostování na trvalý přestup. Portugalec, který má na kontě více než stovku startů za národní tým, zamířil tedy zpět do Španělska, ale dlouho se tam nezdržel a nyní tedy přestupuje zpět domů. Do klubu, z kterého toto léto naopak řada hráčů odchází, protože na konci uplynulé sezóny si nespokojení fanoušci došli vyříkat své názory s fotbalisty až do šatny a někteří hráči museli být dokonce ošetřeni v nemocnici.

  • Žádné komentáře nebyly nalezeny.