The current Bet365 opening offer for new customers is market-leading bet365 mobile app You can get a free bet right now when you open an account.

Meunier je drahé zboží, levněji by se dalo nakoupit v Jižní Americe

Meunier je drahé zboží, levněji by se dalo nakoupit v Jižní Americe


Že bude valencijské léto na přestupovém trhu mimo jiné ve znamení hledání pravého obránce, to je všem dávno jasné. Otázkou zůstává, kdo se stane vyvoleným trenéra Marcelina, generálního ředitele Alemanyho a dalších zainteresovaných. Jak dny plynou, tak si můžeme některá jména škrtnout, no jiná se pro změnu objevují.

Před pár dny jsme vás informovali o zájmu Valencie o belgického reprezentanta Thomase Meuniera. Jenomže Belgie na světovém šampionátu udělala další krok, úspěšně zvládla osmifinálový zápas s Japonskem, který se pro ni nevyvíjel dobře, a právě Meunier k tomu nezanedbatelně přispěl. Právě po jeho centru padl v nastaveném čase vítězný gól. To, samozřejmě spolu s hráčovými pravidelně dobrými výkony, vyvolalo zájem anglických a italských velkoklubů. Paris Saint Germain, hráčův zaměstnavatel, si je zájmu vědom, a tak stanovil vyvolávací cenu na 40 milionů eur. Jedná se tedy o stejnou sumu, za kterou Netopýři před týdnem prodali Joaa Cancela. Je tedy nemyslitelné, že by nový pravý bek Valencie měl stát stejnou částku. Ostatně 40 milionů eur je v tuto chvíli Valencia ochotna nabídnout pouze za jediného hráče, a to za Goncala Guedese. Meunier, který má s Paris Saint Germain smlouvu do roku 2020, navíc nemá zrovna nízký plat, ale to je v pařížském celku dotovaném arabskými šejky spíše pravidlem. Je tedy zřejmé, že Thomase Meuniera na pravém kraji valencijské obrany s velkou pravděpodobností neuvidíme.

Na Mestallu spíše zamíří nějaká podstatně levnější alternativa, a tou by mohl být třiadvacetiletý chilský reprezentant Paulo Diaz hrající za argentinské San Lorenzo. Chilan se může pochlubit výškou 1,84 m, a tak nepřekvapí, že vyniká krom jiného i hrou ve vzduchu. Ale to samozřejmě není jediná z jeho silných stránek. Navíc je to univerzál, který může nastupovat na jakémkoliv postu v obraně, ale neztratí se ani jako defenzivní záložník. Zkušenosti má z chilské nejvyšší soutěže, kde hrával za Colo Colo, a dále z argentinské nejvyšší soutěže, Copa Sudamericana či Copa Libertadores. Jak už bylo zmíněno, tak se rovněž jedná o reprezentanta své vlasti. V Chile je považován za jeden z hlavních pilířů, který má národní tým dovést na světový šampionát v Kataru v roce 2022. Diaz si je vědom toho, že nastal čas, aby svoji kariéru posunul dál, no a tímto posunem má být přestup do Evropy. Případného zájemce by Diazův příchod mohl vyjít na 5 až 6 milionů eur. Jedná se bezpochyby o zajímavou variantu pro pravý kraj obrany, ale bude záležet na valencijském sportovním managementu, koho z řady sledovaných hráčů nakonec osloví s vážnou nabídkou.

  • Žádné komentáře nebyly nalezeny.