The current Bet365 opening offer for new customers is market-leading bet365 mobile app You can get a free bet right now when you open an account.

Valencia by mohla přivítat poprvé v historii klubu českého hráče!

Valencia by mohla přivítat poprvé v historii klubu českého hráče!


Fotbalový klubu Valencia už brzy bude slavit své výročí. Příští rok to bude 100 let od jeho založení. I přesto, že klub funguje už skoro jedno celé století, nikdy ve svém kádru neměl českého, slovenského nebo československého hráče. Nicméně objevila se zpráva, že tento výrok už by brzo nemusel být pravdou. Dres Valencie by mohl obléknout český hráč.

Sága ohledně Goncala Guedese je již proklatě dlouhá a nevypadá to, že by se v blízkých dnech dočkala rozzuzlení. Na portálu Superdeporte.es se objevila zpráva, která hovoří o alternativním hráči pro post levého záložníka, který by byl cenově přijatelnější než portugalský křídelník. Jednou z alternativ je údajně český záložník Jakub Jankto z italského Udinese, který může nastupovat jak na postu středové záložníka, tak i na postu krajního záložníka.

Jakub Jankto je dvaadvacetiletý hráč, který poslední dvě sezóny odehrál v italské Serii A. Do Udinese přestoupil ze Slavie Praha za 700 tisíc eur, ale nejdříve ho čekalo hostování v druholigovém Ascoli. Poté se už dokázal řádně zapracovat do sestavy Udinese Calcia. V uplynulé sezoně odehrál celkem 36 zápasů v lize a 3 utkání v poháru Coppa Italia. Společně s Antonínem Barákem a bývalým Netopýrem Rodrigem de Paulem patřil Jankto mezi nejvyužívanější hráče z celého kádru. Janktovi se podařilo skórovat celkem šestkrát a gólových asistencí si připsal sedm. Což je mimochodem přesně stejný výkon, jaký zaznamenal Guedes ve Valencii.

Udinese by rádi za přestup získali 20 milionů eur, ale mluví se o tom, že by možná byli svolní i k částce ve výši 15 milionů eur. Podle deníku SUPER zatím Los Che nepředložilo žádnou oficiální nabídku, takže vše zatím zůstává v rámci spekulací. Bohužel získat do týmu českého hráče nebude jednoduché, jelikož mezi zájemci panuje velká konkurence. Mezi další zájemce o podpis se řadí například Sampdoria, Atalanta, Lazio Řím, AC Milán či Monako. Podle serveru Seznamzprávy momentální situace vypadá tak, že největším favoritem je Sampdorie Janov. Jankto má momentálně 48 hodin na to, aby se rozhodl, zda bude její nabídku akceptovat či nikoliv.

  • Žádné komentáře nebyly nalezeny.