The current Bet365 opening offer for new customers is market-leading bet365 mobile app You can get a free bet right now when you open an account.

Ferran Torres nejspíše zaujme post levého záložníka proti Atleticu

Ferran Torres nejspíše zaujme post levého záložníka proti Atleticu


Marcelino García Toral během předsezónní přípravy věnoval zvláštní pozornost směrem k talentovanému Ferranovi Torresovi. To trenér Valencie demonstroval jak na veřejnosti, tak také na tréninkovém hřišti. Pravděpodobně z důvodů nasazení mladíka v prvním ligovém zápase proti Atleticu Madrid.

Ferran je stále ještě teprve osmnáctiletým hráčem, který má dobře nakročeno k tomu, aby prorazil pořádně do seniorského fotbalu a celý technický tým Valencie se snaží vypořádat s tlakem veřejnosti na hráčova bedra. Během předsezónní přípravy Marcelino využíval také další hráče z akademie Valencie. Kangin Lee a Jordi Escobar by měli v další sezóně pokračovat stále s rezervním týmem Mestalla, kdežto Ferran Torres se přesouvá do seniorského týmu na trvalo.

Marcelino si je dobře vědom situace, ve které se nachází. Ferran Torres je takovou „specialitou“ z toho, co akademie v poslední době dokázala vyproduktovat. Trenér se domnívá, že nejlepším řešením je rovnou posunout Ferrana do seniorského fotbalu, i když by mohl ještě pár sezón účinkovat v týmu Mestalla.

Situace ohledně levé strany zálohy ještě není stále vyřešená, chybí dva hráči pro tento post, a už za týden začíná La Liga. Vypadá to, že v prvním kole proti Atleticu Madrid kontrolu nad touto pozicí převezme právě Ferran. Během tohoto týdne nešlo přehlédnout to, že na tréninkovém hřišti Marcelino věnuje Ferranovi extra pozornost. Několikrát i trenér probíral nějaké věci s mladíkem osobně mezi čtyřma očima.

Během předsezonní přípravy na postu levého záložníka bylo testováno celkem pět hráčů. Už dříve zmíněný Ferran Torres, dále Nacho Gil, Kangin Lee, Wass a Medrán, který možná brzy opustí klub. Momentálně to vypadá, že z této pětice se nejlépe osvědčil Ferran, který bude zaujímat tento post, dokud Valencie nepřivede Guedese nebo jiného vhodného hráče.

  • Ferran je nejspíš typově nejvíc podobnou alternativou za Guedese, ale stejně si myslím, že proti Atleticu dostane přednost Wass *35* Atletico je velmi silný soupeř, takže si myslím, že Marcelino vsadí na více zkušeností a na větší využitelnost v defenzivě. Popravdě je to i jeden ze zápasů, kde by mne nepřekvapili Gaya a Lato za sebou u levé lajny, ale jelikož tato varianta nebyla v žádném přípravném utkání odzkoušena, tak se k ní asi Marcelino uchýlit nechce.