La Liga po 34. kole

V našem tradičním souhrnu si připomeneme, že se Valencii ve 34. kole sice podařilo zastavit sérii porážek, ovšem na vítězství musí čekat nadále. Dále nebude chybět stručný pohled na všechna ostatní utkání včera skončeného kola, po kterém se mimochodem Valencia tabulkou posunula o stupínek výš. Při pohledu na kompletní ligovou tabulku je však zřejmé, že pohárová Evropa se Netopýrům každým kolem vzdaluje. Komu se naopak přibližují ceny v naší tipovačce? I to se dočtete v našem článku, který tradičně zakončíme pohledem na program nadcházejícího ligového kola, které startuje již dnes, přičemž hned v úvodním utkání 35. kola přivítá Valencia Real Valladolid.

Jak se hrálo ve 34. kole La Ligy

V prvním utkání 34. kola nemělo v pátek 3. července Atletico Madrid doma nejmenší problémy s Mallorcou. Již v prvním poločase zařídil dvougólové vedení madridského celku Alvaro Morata. První gól vstřelil z pokutového kopu. Ve druhé půli se již utkání spíše dohrávalo a tak jen Koke upravil na konečných 3:0.

V souboji týmů z druhé poloviny ligové tabulky v sobotu 4. července propásla Celta Vigo příležitost bodově se dotáhnout na Betis Sevilla. Galicijský celek se sice v prvním poločase dostal zásluhou Nolita do vedení, ale na začátku poslední desetiminutovky za Betis na konečných 1:1 vyrovnal Zou Feddal.

Real Valladolid bude ve 35. kole soupeřem valencijských Netopýrů. A třebaže se jedná o celek z druhé poloviny tabulky, tak v poslední době má celkem slušnou formu. Po třech remízových výsledcích (mimo jiné i s Getafe a Sevillou) se Valladolid dočkal ve 34. kole vítězství, když porazil Deportivo Alaves 1:0. Jediný gól utkání vstřelil těsně před vypršením základního devadesátiminutového herního času Joaquin Fernandez. Mimochodem Valladolid tak podruhé v řadě udržel čisté konto.

Po svém nadcházejícím soupeři se v sobotu dostala do hry i Valencia, která se představila na hřišti Granady, která letos Netopýry vyprovodila z Copa del Rey a po 34. kole se na ni bodově dotáhla i v ligové tabulce. Ve vzájemném utkání jsme se po nezáživném prvním poločase dočkali gólů až v druhé půli. Do vedení šli domácí pokutovým kopem Carlose Fernandeze, ovšem Valencia zareagovala tím nejlepším možným způsobem. Hned po rozehrávce se Netopýři dostali do útoku a Manu Vallejo první valencijskou střelou na branku vyrovnal. To ale nebylo vše. O pár minut později se Netopýři dočkali pro změnu svého prvního rohového kopu v zápase a po něm se míč dostal před pokutové území Granady na kopačky Goncala Guedese, který pěknou střelou poslal Los Che dokonce do vedení. K vítězství však Valencia utkání stejně nedovedla, neboť v závěrečné desetiminutovce vyrovnal na konečných 2:2 Fede Vico. Více si o průběhu utkání můžete přečíst v našem reportu.

Madridský Real v poslední době nabral jasný směr za titulem a z cesty nesešel ani v neděli 5. července na hřišti Athleticu Bilbao. Na druhou stranu s góly Bílý balet dost šetří, v posledních třech ligových zápasech, včetně toho v Bilbau, zvítězil shodně 1:0. Podruhé v řadě se pak o vítězství zasloužil proměněným pokutovým kopem Sergio Ramos, stejně jako proti Getafe ve 34. kole se stoper Bílého baletu i proti baskickým Lvům prosadil zhruba v polovině druhé půle.

V sobotu odpoledne se v duelu dvou týmů ze sestupového pásma utkal Espanyol Barcelona s Leganes. Barcelonský celek byl dosud v ligové tabulce poslední a tento zápas na tom nic nezměnil, neboť Espanyol s Leganes doma prohrál 0:1, když se o jediný gól zápasu zasloužil na začátku druhé půle Jonathan Silva. Že se pak v závěru utkání nechal vyloučit domácí Jonathan Calleri, to už na výsledek nemělo žádný vliv.

Gólově nejchudší utkání 34. kola se zrodilo v Pamploně, kde místní Osasuna hostila madridské Getafe a kde se žádný z hráčů nedokázal střelecky prosadit. Oba týmy si tak body rozdělily po remíze 0:0.

V posledním utkání nedělního zápasového programu přivítal Villarreal Barcelonu a zde se oproti předchozímu zápasu góly od začátku nešetřilo. Hned v úvodu hostům pomohl domácí Pau Torres, který překonal vlastního gólmana. Po čtvrthodině hry se však připomněl Gerard Moreno, který má po koronapauze opravdu skvělou střeleckou formu, a vyrovnal. Remízový stav však nevydržel dlouho, protože vzápětí Barceloně vrátil vedení Luis Suarez. Do poločasové pauzy pak ještě náskok katalánského celku navýšil Antoine Griezmann. Ve druhé půli si už Barcelona svůj náskok spíše hlídala, ale přesto dokázal v závěru ještě Ansu Fati upravit na konečných 1:4 z pohledu domácí Žluté ponorky.

Závěrečné zápasy 34. kola byly sehrány v pondělí 6. července. Vpodvečer hostilo Levante Real Sociedad a gólově bylo utkání uzavřeno už po čtvrthodině hry. Na vedoucí gól útočníka baskického celku Aleksandera Isaka bleskově odpověděl domácí Jose Morales, který svojí trefou stanovil nakonec finální podobu skóre 1:1.

Na úplný závěr zápasového programu 34. kola se pak utkala Sevilla s Eibarem. Andaluský celek zvítězil 1:0, o čemž rozhodl gól Lucase Ocampose z druhé půle. Mimochodem Ocampos v utkání nezaujal jen gólem. Když se v nastavení utkání zranil český gólman Sevilly Tomáš Vaclík, tak se do branky postavil právě on. Nejvíc ho pak do konce utkání prověřil shodou okolností gólman Eibaru Marko Dmitrovic, který se při závěrečné snaze o vyrovnání přesunul až do pokutového území domácích.

Ligová tabulka po 34. kole

Valencia ve 34. kole pouze remizovala s Granadou, ale přesto se v tabulce dostala před ni. Stále mezi nimi sice panuje bodová shoda, ale tentokrát už je možné určit pořadí dle vzájemných zápasů, které mají Netopýři lepší. Po 33. kole ještě rozhodovalo skóre. Valencia tak je nyní na 9. místě. Na příčky zajišťující Ligu mistrů má Valencia třináctibodové manko a čtyři kola před koncem tak už je matematicky jisté, že potřetí v řadě si Los Che v milionářské soutěži nezahrají. Na první šestku zaručující Evropskou ligu momentálně Netopýři ztrácejí šest bodů.

Na čele ligové tabulky se toho mnoho nezměnilo, neboť zvítězil vedoucí Real Madrid i druhá Barcelona. Bílý balet tak má k dobru i nadále čtyřbodový náskok. Na třetím místě se drží Atletico Madrid s jedenáctibodovým odstupem za Barcelonou. V boji o bronzový stupínek se nic nezměnilo, zatím ho drží Atletico Madrid s dvoubodovým náskokem na Sevillu.

Z posledních tří týmů ligové tabulky zvítězilo ve 34. kole pouze Leganes, ale k nějakému zlepšení jeho postavení to nevedlo. Pořád zůstává předposledním celkem ligového pelotonu, jen se vzdálilo poslednímu Espanyolu. Barcelonský celek má na záchranu jedenáctibodovou ztrátu a lze předpokládat, že po příštím kole už o něm budeme hovořit jako o prvním jistém sestupujícím. To Leganes a především Mallorca mají sice k záchraně teoreticky blíž, ale závěr ligového ročníku se blíží až moc rychle..

Nejlepší ligoví střelci po 34. kole

Na čele tabulky střelců zůstává vcelku neohroženě Lionel Messi z Barcelony (22 gólů). Ani na druhém místě se prozatím nic nezměnilo, stále ho drží Karim Benzema z Realu Madrid (17 gólů), ale už jen na jediný gól se k němu ve 34. kole přiblížil Gerard Moreno z Villarrealu (16 gólů). V dalším pořadí pak ve 34. kole Luis Suarez z Barcelony (14 gólů) odskočil duu Iago Aspas z Celty Vigo (13 gólů) a Raul Garcia z Athleticu Bilbao (13 gólů), na které se naopak dotáhl Lucas Ocampos ze Sevilly (13 gólů). Dále je v pořadí nejlepších střelců osamocený Ante Budimir z Mallorcy (12 gólů). Jednu z nejpočetnějších skupinek v popředí střelecké tabulky tvoří Lucas Perez z Deportiva Alaves (11 gólů), Roger Marti z Levante (11 gólů), Jaime Mata z Getafe (11 gólů) a po 34. kole i Alvaro Morata z Atletica Madrid (11 gólů). O gól méně pak mají na kontě Angel z Getafe (10 gólů), Joselu z Deportiva Alaves (10 gólů) a Willian Jose z Realu Sociedad (10 gólů), ke kterým se ve 34. kole připojil Sergio Ramos z Realu Madrid (10 gólů).

Valencia se sice po třech zápasech dokázala zase gólově prosadit, ale góly za ni stříleli hráči, kteří dosud mnoho přesných zásahů na kontě neměli. Vzhledem k tomu se v pořadí nejlepších ligových střelců Los Che nic nezměnilo. Nadále tak vede Maxi Gomez (9 gólů) s těsným náskokem před Dani Parejem (8 gólů). Dalšími nejgólovějšími Netopýry v La Lize jsou Kevin Gameiro (5 góly), Ferran Torres (4 góly) a Rodrigo Moreno (4 góly).

Tipovačka po 34. kole

Oblíbenou součástí našeho webu je i tipovačka, kde se hraje o zajímavé ceny. Více se můžete o pravidlech a cenách dozvědět zde. Připomínáme, že se nyní zápasy La Ligy hrají každý den, a jednotlivá ligová kola tak následují rychle po sobě, například již dnes večer začíná dvojicí zápasů 35. kolo, přičemž hned v prvním utkání tohoto kola se představí Los Che. Takže si nezapomeňte natipovat, neboť stále je do konce sezóny ve hře ještě dost bodů.

Ve 34. kole se do tipovačky zapojilo 11 tipérů. V průměru jsme se dočkali vyšších bodových zisků než ve dvou kolech předchozích, kdy jen málokdo dosáhl alespoň na dvacetibodovou hranici. Takových bylo tentokrát celkem dost a nejlepším z nich byl mikita10sM (25 bodů). Pomyslné stupně vítězů pak ve 34. kole doplnili Jose.Enrique (23 bodů) a Harakant (22 bodů). Se svými výkony mohou být ale spokojeni i Jaakkopn (20 bodů), JEFFINHO (20 bodů) a ruty (20 bodů).

V celkovém pořadí zůstává ve vedení Ingi (592 bodů), který si víceméně udržel náskok na ostatní tipéry, ale za ním se další pořadí výrazně přeskupilo. Z pátého místa až na místo druhé poskočil vítěz 34. kola mikita10sM (581 bodů). O jednu příčku vzhůru se posunul momentálně třetí ruty (578 bodů). Z druhého místa na čtvrté se propadl netopier (577 bodů) a ze třetího na páté spadl Packo114 (572 bodů).

Program 35. kola La Ligy

Dnes, tedy v úterý 7. července, odstartuje 35. kolo La Ligy zápasy Valencie s Valladolidem (19:30) a Celty Vigo s Atleticem Madrid (22:00). Ve středu 8. července se utkají Betis Sevilla s Osasunou (19:30), Getafe s Villarrealem (19:30) a Barcelona s Espanyolem (22:00). Ve čtvrtek 9. července jsou na programu zápasy Eibaru proti Leganes (19:30), Mallorcy proti Levante (19:30) a Athleticu Bilbao proti Seville (22:00). Závěrečnou dvojicí zápasů pak 35. kolo vyvrcholí v pátek 10. července, kdy se utkají Real Sociedad s Granadou (19:30) a Real Madrid s Deportivem Alaves (22:00).

Vzhledem k tomu, že valencijští Netopýři hrají svůj zápas 35. kola již dnes večer, tak už nyní je na našem webu pro toto utkání, ve kterém Los Che přivítají na Mestalle Real Valladolid, zveřejněno preview.