Valencia proti Granadě otočila, ale nakonec vedení neudržela

Valencia odehrála velmi bídné první dvě třetiny zápasu a dostala se do gólové ztráty, jenže bleskově dokázala otočit. Vedení jí však nevydrželo až do konce, a tak se s Granadou rozešla smírně 2:2.

1 POLOČAS

Ve třetí minutě prostrčili domácí do vápna míč na volného Pabla Machise, jenž sám z otočky vypálil jen těsně vedle branky.

Následovaly úmorné minuty přetahované, kdy oba týmy negenerovaly žádné zajímavé šance, nicméně směrem dopředu byla o něco průbojnější Granada.

Až ve 28. minutě dlouhý nákop Wasse našel ve vápně soupeře Mangalu, jenž vyskočil nejvýše, srazil míč za sebe na Coquelina, jenž z voleje tvrdě napálil míč. Brankář jej však chytil a navíc byl Mangalovi následně odpískán útočný faul.

Ve 36. minutě se hosté zapotili, a to když VAR prověřoval ruku, kterou nastřelil soupeř Mangalovi v jeho pokutovém území. Sudí však rozhodl správně, penalta se nekopala.

V úvodu 40. minuty Paulista zaspal při centru z levého křídla do vápna, kam nabíhal Carlos Fernandez, jenž se zjevil před brankou jako blesk z čistého nebe a prudkou hlavičkou poslal míč do horního rohu branky. Naštěstí Cillessen předvedl zákrok utkání.

Ve 43. minutě dopadl dlouhý nákop do vápna Valencie, kde Soldado přetlačil Mangalu a jakmile měl míč, ihned z úhlu pálil, ale jeho střele scházela přesnost.

Hosté se po dlouhé době ozvali na začátku nastavení. Gameiro doběhl míč na kraji vápna a okamžitě jej poslal před branku, kde jej ale nedokázal pořádně zkrotit před Vallejem gólman Silva, jemuž míč vypadl, jenže poblíž nebyl nikdo z Valencijských, aby míč do sítě uklidil.

Do druhého poločasu nastoupili Los Ché bez Jaumeho Costy, jehož vystřídal překvapivě Guerrero.

V úvodu stáli při Valencii všichni svatí, když domácí v přehuštěném vápně Netopýrů hlavičkovali pouze do brankové konstrukce.

Nakonec se domácí dočkali v 61. minutě z penalty. Coquelin hasil skluzem ve vápně šanci, kdy se dostal míč k volnému soupeři, ale Coquelin jej sestřelil skluzem. Fernandez penaltu proměnil tvrdou ranou k tyči.

Jenže vedení vydrželo sotva minutu. Čeryšev prostrčil míč před velké vápno za záda obránců, kam stihl seběhnout Vallejo a lehkou střelou do dolního rohu bleskově vyrovnal. Byla to první střela Valencie v zápase.

Vallejo byl v 66. minutě i přesto stažen a na plac zamířil Maxi. Vystřídán byl i autor gólové asistence Denis Čeryšev, za nějž zamířil na hrací plochu Guedes.

A tohle střídání se skvěle vyplatilo. Po rohovém kopu totiž Paulista nevěděl, co s míčem a poslal jej před vápno, kde z náběhu vypálil tvrdě pod břevno Guedes a otočil tak skóre na 1:2!

V 73. minutě při protiútoku Soler přehodil obránce centrem do vápna a míč stihl ještě doběhnout před brankářem Gameiro, ale nedosáhnul na něj nohou dostatečně, a tak jej zblízka pouze sklepl nohou do rukavic Silvy.

Na druhé straně musel těsně poté Cillessen zkrotit Soldada, jemuž spoluhráč ve vápně sklepnul míč před nohy a bývalá útočník Valencie tvrdě vypálil na branku svého bývalého zaměstnavatele, naštěstí Jasper podržel svůj tým.

Gameiro se v 80. minutě poroučel za hry a svoji šanci dostal Sobrino.

Vyrovnání měl na kopačce v 84. minutě Soldado, jehož spoluhráč nablízko našel na kraji malého vápna, ale útočník Granady zblízka z otočky napálil míč jen těsně vedle branky.

Nakonec se domácí vyrovnání dočkali. V 86. minutě zahrál Fede přímý kop tvrdou střelou, které prošla mezi hráči ve zdi a skončila v dolním rohu branky – 2:2.

Poslední střídání Netopýrů proběhlo v 87. minutě, kdy Pareja nahradil Kondogbia.

Sedm minut nastavení bylo velmi hektických, ale už žádnou gólovou šanci nepřineslo, a tak se oba týmy musely smířit s remízou.

Cillessen 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Hodnocení (1 hlas)
Wass 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Hodnocení (1 hlas)