Coquelin: Chtěli jsme tento titul, ale teď chceme další

VIDEO - Možná nebyl na první pohled tak výrazný v samotném finálovém zápase ani při následných oslavách, ale pro Daniho Pareja byl přesto v sobotním finále Copa del Rey Francis Coquelin dokonalým parťákem ve středu valencijské zálohy. Povedený výkon v celém utkání ještě umocnil v závěrečných minutách, kdy z něho musela být zoufalá i největší hvězda Barcelony Lionel Messi.

Poté, co se již hráči Los Che mohli těšit ze získané trofeje, dostal se před mikrofony zvídavých reportérů i francouzský defenzivní záložník, který vzpomněl i na to, že před rokem měl poněkud jiné starosti: „Po velmi vážném zranění, které mě loni postihlo, je pro mě úžasné, že nyní můžu s Valencií slavit zisk trofeje.“ Záložník Los Che si je dobře vědom, že současný tým se triumfem v Copa del Rey zapsal do klubové historie a že je tento titul důležitý pro klub, fanoušky, ale i pro hráče, kteří museli v sezóně překonat mnoho těžkostí: „Na první pohled je zřejmé, že za sebou máme těžkou sezónu, ale v její druhé polovině jsme pracovali velmi dobře a zakončit ji s titulem je velký úspěch.“

Klíčem k vítězství byl i způsob, jakým si Coquelin hleděl Lionel Messiho poté, co kapitán Barcelony snížil na 1:2 a Valencia se naopak musela obejít bez svého kapitána Daniho Pareja, který si v průběhu druhého poločasu přivodil zranění a musel střídat. V závěrečných minutách Francouz ukázal velkou bojovnost, když soupeře několikrát obral o míč a přispěl tak k nebezpečným protiútokům, které však Valencia bohužel nedokázala využít ke vstřelení uklidňujícího třetího gólu a fanoušci Los Che tak byli v napětí až do závěrečného hvizdu. Coquelin pak o jedné takové chvíli promluvil i před novináři: „To bylo v 88. minutě a myslím, že se jednalo o důležitý okamžik, protože jsme již všichni byli velmi unaveni, ale přesto jsme všichni chtěli co nejvíc pomoct svým spoluhráčům a nějakou povedenou akcí či zákrokem vnést nám všem ještě trochu energie do žil. Bojovali jsme za udržení výsledku až do úplného konce.“

Na bojovnost Francise Coquelina v 88. minutě se můžete podívat v následujícím prvním videu, ve druhém je pak situace, kdy si Francouz poradil s Messim v nastaveném čase:

Lionel Messi tedy sice v sobotu vstřelil jeden gól, ale pravdou je, že jinak se do vyloženě nebezpečných situací pro Valencii nedostával. „Messi je prostě Messi, ale myslím si, že jsme proti němu odvedli dobrou práci. Neměl mnoho gólových šancí a to je výsledek práce celého týmu,“ nechtěl Coquelin nějak vyzdvihovat vlastní zásluhy na eliminaci argentinské hvězdy Barcelony. Od 65. minuty hájila Valencia dvougólové vedení bez svého kapitána, ale následně inkasovala jen jednou a po závěrečném hvizdu tak mohla slavit vítězství v Copa del Rey, což je první velká trofej od roku 2008, kdy Netopýři rovněž triumfovali v domácím poháru. Coquelin v rozhovoru pak ještě několikrát zmínil, že za vítězstvím je především tým, že na hřišti hrálo jedenáct hráčů Valencie a že se všichni navzájem podporovali, pomáhali si v defenzivě i v ofenzivě a to jim nakonec přineslo vítězství.

Před zápasem Coquelin očekával, že ho spíš stráví z větší části na lavičce náhradníků, protože v posledním ligovém utkání sezóny se proti Realu Valladolid vrátil na hřiště uzdravený Geoffrey Kondogbia. „Byl jsem plně soustředěn na zápas a nerozlišoval jsem, jestli budu hrát a nebo jestli budu čekat na příležitost na střídačce. Trenér se nakonec rozhodl, že mě nasadí, a já byl připraven hrát a co nejvíce pomoci týmu,“ řekl Coquelin. Po utkání nechtěl rozebírat, jestli se jednalo o jeho nejlepší zápas v dresu Los Che, ale přiznal, že když se jedná o nějaký velký a významný zápas, tak že pociťuje zvýšenou motivaci. Na závěr rozhovoru pak Coquelin ještě jednou zmínil význam titulu a zároveň upozornil, že tým chce dosáhnout i na další úspěchy: „Chtěl jsem tento titul pro sebe, pro tým a především pro fanoušky, kteří na takovýto úspěch čekali už hodně dlouho. Teď tedy máme cennou trofej, ale budeme dál tvrdě pracovat, abychom jich získali mnohem víc.“

Na závěr článku se za působením Francise Coquelina  v sobotním finálovém utkání Copa del Rey ohlédněme v trochu odlehčenějším duchu. Dle sociální sítě twitter to pro Francouze vlastně nebyla nijak náročná záležitost: