Valencia ve Vigu neskórovala a domů se vrací s porážkou

Tým trenéra Marcelina má další důvod k obavám. Ani v druhém kole nezvítězil. Valencia totiž na půdě Celty Vigo po čtvrthodině inkasovala a i přes veškerou snahu nedokázala na tento stav odpovědět gólem, a tak domů odjíždí bez bodů.

Po úvodních minutách nudy probral stadion domácí tým. V 15. minutě Aspas poslal míč napříč pokutovým územím na volného Denise Suareze, jenž okamžitě míč posunul ke značce pokutového kopu, kde v otočce zády k brance lehce poslal patičkou míč do branky Fernández a brankář Cillessen absolutně zaspal – 1:0 pro Celtu.

Ve 23. minutě mohlo být ještě hůř. Při centru do vápna Valencie jen naprázdno promáchnul před brankou bránící Paulista, a tak míč propadl ke zcela volnému Aspasovi, jemuž ale do dělovky v poslední chvíli skočil Garay.

Ve 28. minutě o sobě Valencia dala konečně vědět. Guedes potáhnul míč do vápna z levého kraje a u brankové čáry poslal míč pod sebe na Wasse, který napálil míč pod břevno, ale gólman míč špičkami prstů vytáhnul střelu na břevno, pak se míč odrazil zpět na Wasse a ten tentokrát vypálil nad břevno.

Hned o minutu později se propracoval do vápna soupeře Gameiro, jenž ale poslal míč k opačné tyči, kam nabíhal volný Gomez, který měl míč uklidit do odkryté branky, ale nestihl včas zareagovat a trefit míč, který mu projel kolem nohy.

Ve 40. minutě parádním centrem za obranu vyslal Wass rychlého Maxiho, ale ten si míč zpracoval hrudníkem na hranici vápna a při kontaktu s obráncem šel k zemi.

Brzy poté mohl pěknou střelou srovnat Gameiro, ale míč si místo toho nechal utéct. Následně se však k němu dostal Guedes, který z úhlu pálil jen těsně vedle dolního rohu branky. Valencia se konečně snažila o vyrovnání. Na změnu skóre do konce poločasu to ale nestačilo.

V 55. minutě Aspas vybídl po stažení míče k vápnu Valencie svého spoluhráče Fernandeze ke druhému gólu, ale Cillessen vychytal pohotovým zákrokem jeho střelu.

Netopýři poprvé vystřídali v 61. minutě. Nevýrazného Maxiho nahradil Rodrigo. O minutu později šel dolů i Paulista, za nejž zaskočil Diakhaby.

V 66. minutě už byla vyčerpána všechna střídání. Jako poslední šel do hry Ferran, aby nahradil Picciniho.

V úvodu 71. minuty se protlačil ke střele z kraje vápna Aspas, ale jeho nevýrazný pokus skryl Cillessen v náručí.

V 85. minutě navíc domácí znovu zahrozili. Suarez vyslal z úhlu nebezpečnou tečovanou střelu, kterou musel pohotově Cillessen vyboxovat nad branku.

Valencia sahala po vyrovnání v 89. minutě, kdy se Wass uvolnil na pravém kraji vápna soupeře, poslal míč na Pareja, jemuž ale střela nesedla a spíš pouze prodloužil míč k druhé tyči na volného Ferrana, který ale ve skluzu na míč nedosáhl.

V nastaveném čase ještě domácí získali penaltu za faul Garaye na Suareze. Právě postižený šel kopat penaltu, kterou ale Cillessen bravurně vychytal. Tím však zápas skončil a Celta se tak mohla radovat z výhry.

Cillessen 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Hodnocení (5 hlasů)
Piccini 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Hodnocení (4 hlasů)
Paulista 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Hodnocení (5 hlasů)
Garay 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Hodnocení (5 hlasů)
Gayá 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Hodnocení (5 hlasů)
Wass 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Hodnocení (4 hlasů)
Kondogbia 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Hodnocení (5 hlasů)
Parejo 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Hodnocení (5 hlasů)
Guedes 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Hodnocení (5 hlasů)
Gameiro 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Hodnocení (5 hlasů)
Maxi Gomez 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Hodnocení (5 hlasů)
Rodrigo 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Hodnocení (6 hlasů)
Diakhaby 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Hodnocení (6 hlasů)
Ferran 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Hodnocení (5 hlasů)

• Aspoň pre mňa to bol strašný zápas... Ja viem, že je ešte len začiatok sezóny, ale keď si to tak vezmeme, že Valencia bude hrať ešte v 2 pohárových súťažiach a mala by podávať takéto výkony, tak: Velebnosti, du blejt! *38*

• Aspoň pre mňa to bol strašný zápas... Ja viem, že je ešte len začiatok sezóny, ale keď si to tak vezmeme, že Valencia bude hrať ešte v 2 pohárových súťažiach a mala by podávať takéto výkony, tak: Velebnosti, idu blejt! *38*

• Minulé kolo jsme vedli a nedostali jsme se za půlku s jak to dopadlo... Dnes jsme prohrávali a opět jsme se se nedostali do tlaku. Jedna šance. Jsme příliš čitelní a lehce bránitelní. Chápal bych smůlu, pokud to tam nepadá, ale dnes jsme odevzdali tři body bez boje. Oproti minulé sezoně se v projevu nic nezměnilo. Zase porazíme Barcelonu nebo Real a chudým budeme dávat