Valencia postupuje gólem v poslední minutě!

Valencia v odvětném zápasu Evropské ligy v Krasnodaru dlouho hrála bídně a až po úvodní půlhodině se dostávala do šancí. Ty měl i soupeř, ale na gól se čekalo marně až do 85. minuty, kdo domácí nasměroval za postupem skvělou trefou Suleymanov. Jenže v poslední minutě nastavení vyrovnal na konečných 1:1 Guedes a poslal do dalšího kola Valencii.

První zajímavá šance přišla před brankou Valencie, kdy si v 9. minutě Ari poradil s Gayou a pak volný z pravého křídla našel přihrávkou u značky pokutového kopu Wandersona, který naštěstí napálil pouze obránce.

O chvíli později už se domácí mezi tři tyče trefili, ale skákavá střela z hranice velkého vápna nedělala Netovi problémy.

Ve 12. minutě už byl míč v síti, když po centru do vápna Netopýrů propadnul míč k Arimu, jemuž se otřel o ruku a následně pak Ari zakončoval do dolního rohu branky. Sudí ale gól právě pro jasnou hru rukou neuznali.

Štěstí měli Netopýři i ve 20. minutě, kdy Wanderson přihrávkou za obranu našel k vápnu nabíhajícího volného Ariho, který ale zazmatkoval a ztratil míč poté, co se nechal doběhnout dvěma obránci.

Dlouho nebyla Valencia pro domácí vůbec nebezpečná, naopak Krasnodar se snažil dát vedoucí gól.

Jenže ruskému týmu se nevyhnulo nucené střídání, o které si řekl kvůli svalovému zranění po půlhodině hry Ari a jeho post tak musel zaujmout Stotski. Pak začali hrát trochu i Netopýři.

První střelu zaznamenali hosté ve 31. minutě, kdy Wass kopal z větší vzdálenosti přímý kop, který prošel mezerou mezi obránci, ale skončil uprostřed branky rovnou v náruči gólmana Safonova. V další minutě měli ale Los Ché další šanci. Čeryšev skulinou z levého okraje hřiště našel přízemní přihrávkou do malého vápna nabíhajícího Solera, ale ten zblízka poslal míč přímo do brankáře.

Na druhé straně si ve 37. minutě potáhnul míč do vápna Valencie Olsson, ale branku Los Ché přestřelil. Naopak o kus lépe mířil o chvíli později valencijský Mina, jenž zpoza velkého vápna vyslal skákavou střelu na vzdálenější tyč, ale v jeho případě scházely ke gólu centimetry!

V úvodu 48. minuty překvapil Neta přímou střelou z přímého kopu z úhlu Wanderson, ale brankář Netopýrů stihnul na poslední chvíli míč vyškrábnout mimo branku.

Domácí měli dobrý vstup do poločasu. V další z akcí v 52. minutě hlavičkoval po centru na hranici malého vápna nad branku Valencie Stotsky. Pak se ale začali dostávat ke slovu opět více Netopýři.

Na druhé straně v úvodu 54. minuty Los Ché dobře zahráli rohový kop. Centr z něj totiž našel volného Paulistu, který hlavičkoval jen těsně dolního rohu ruské branky.

V 58. minutě hosté vystřídali Sobrina Rodrigem. A hned v další minutě mohla nová posila na hřišti otevřít skóre. Čeryšev potáhnul míč do pokutového území a pak přihrál pod sebe na nehlídaného Rodriga, ale ten bez vyslal míč na tribuny střelou bez přípravy.

Velkou šanci spálil v 64.minutě Čeryšev. Wass měl totiž po zpětné přihrávce na pravé straně soupeřova vápna dost místa a poslal míč až na opačnou stranu branky kde byl právě volný Čeryšev, ale tomu se nepodařilo trefit míč před odkrytou brankou ideálně.

Za domácí se o tři minuty poté přípomněl Pereyra, k němuž propadnul ze vzduchu odražený míč a Pereyra jej napálil tvrdě z voleje, ale mimo branku.

Valencia si potřebovala postup pojistit, jelikož by stačilo dostat jeden gól a postupoval by Krasnodar. V úvodu 70. minuty ale došlo k trochu netradičnímu střídání. Útočníka Minu nahradil křídelník Guedes.

Jenže hra pak váznula na obou stranách. Až v 81. minutě Wanderson vypálil technicky po zemi, ale Paulista jeho střelu lehce tečoval, a tak skončila jen centimetry vedle dolního rohu branky Los Ché.

Norční můra Valencie se stala skutečností. V 85. minutě napřáhnul z pravého okraje vápna Suleymanov a míč zaplul do vzdálenějšího rohu branky. Domácí šli senzačně do vedení 1:0.

V 88. minutě přišlo poslední hostující střídání. Solera nahradil Gameiro. Ještě v té samé minutě pocentru Gayi hlavičkoval těsně nad břevno soupeřovy branky Paulista!

Rozhodčí nastavil tři minuty, z nichž první dvě se Valencie k brance soupeře ani nepřiblížila. Pak ale s míčem popošel z pravého křídla Gameiro a přihrál po zemi do vápna Guedesovi, ten měl dost času si míč srovnat a poslat jej do dolního rohu branky! Valencia tak v poslední minutě vyrovnala na 1:1 a zajistila si postup do čtvrtfinále.

Neto 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Hodnocení (5 hlasů)
Wass 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Hodnocení (5 hlasů)
Diakhaby 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Hodnocení (5 hlasů)
Paulista 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Hodnocení (5 hlasů)
Gayá 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Hodnocení (5 hlasů)
Soler 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Hodnocení (5 hlasů)
Coquelin 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Hodnocení (5 hlasů)
Kondogbia 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Hodnocení (5 hlasů)
Čeryšev 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Hodnocení (5 hlasů)
Sobrino 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Hodnocení (5 hlasů)
Mina 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Hodnocení (5 hlasů)
Rodrigo 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Hodnocení (5 hlasů)
Guedes 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Hodnocení (6 hlasů)
Gameiro 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Hodnocení (5 hlasů)

• Tak doufám,že sešívky vyřadí ty blbečky ze Sevilly a pal Valencia přijede do Práglu,ideílní scénář sem vymyslel *22*

• Ty infarktový závěry už letos nedávám... *6* A teď hurá na slávii *37*

• Popravde... Strašný výkon od Valencie *38* Čakal som viac *7* Mali šance na skórovanie, ale akosi to tam opäť nepadalo *26* A ten záver?! *9* Proti Getafe, Girone a teraz Krasnodaru... Moje *17* už toľko toho nezvládne *37* Ale chvála bohu, že idú ďalej a nejaké tie € sa prilejú do kasy *1*
    Len škoda, že nebola vylosovaná Slavia *3* ... Čo už *14*

• Kolikrát se nám stalo, že v posledních minutách nás někdo někde vyndal. Nyní se to obrací a vyndáváme my ostatní :) I když za ten výkon jsem si to nezasloužili. *38* Takže myslím, že teď máme čistý štít v tomhle ohledu.
    Samozřejmě škoda, že v losu nepadla Slávie. Na druhou stranu Villarreal je asi nejlepší volbou. Určitě je to pro nás hratelný soupeř a navíc se nikam nemusí zdlouhavě létat a hráči tak můžou lépe regenertovat pro ligová utkání :)