The current Bet365 opening offer for new customers is market-leading bet365 mobile app You can get a free bet right now when you open an account.

Koho v neděli na Mestalle sledovat?

Koho v neděli na Mestalle sledovat?


VIDEO Práce fotbalových skautů spočívá mimo jiné v cestování po světě a sledování zápasů, ve kterých se objevují zajímaví hráči. Pro takového skauta je tedy vítanou věcí, když se naopak nějaký zajímavý hráč představí u něj doma. Tuto příležitost budou mít nyní valencijští pozorovatelé, neboť již zítra v poledne bude na Mestalle v rámci 35. kola La Ligy hrát Eibar, v jehož dresu působí čtyřiadvacetiletý středopolař Joan Jordan. Tento záložník tedy bude nejen pod dohledem skautů Los Che, ale zblízka ho uvidí i čelní představitelé klubu, trenérský tým Valencie v čele s Marcelinem a doporučujeme ho ke sledování i fanouškovské obci. Vždyť je dost dobře možné, že třeba už příští sezónu bude na Mestalle nastupovat v domácím dresu.

Čtyřiadvacetiletý Joan Jordan je rodák z Regencos nedaleko Girony. Fotbalové výchovy se mu však dostávalo v barcelonském Espanyolu, odkud po hostování ve Valladolidu zamířil na přestup do Eibaru. A nyní patří k žádanému zboží na přestupovém trhu. Pro Valencii by se jednalo o další příchod mladého talentovaného hráče, kterých už mají pro toto léto na Mestalle domluveno několik. Z Cadizu přijde ofenzivní záložník či útočník Manu Vallejo, z Tenerife stoper Jorge Saenz a z Mallorcy se do Valencie vrátí odchovanec Los Che Salva Ruiz. To jsou oficiálně potvrzené posily, ale dle médií je domluven i příchod záložníka Jasona, který by měl přijít jako volný hráč z Levante, kde mu letos v létě končí smlouva.

O zájmu Los Che o záložníka Eibaru jsme se již několikrát zmínili i v článcích na našem webu. Že je zájem Los Che opravdu velký, to dokazuje skutečnost, že se pozorovatelé Valencie vydali již několikrát sledovat zápasy menšího baskického celku na živo. Například v rámci 21. kola se Eibar na konci ledna představil na hřišti Leganes a v hledišti byl tehdy i Vicente Rodriguez. Jordan se legendě Valencie předvedl v tom nejlepším možném světle, když při remíze 2:2 na první gól svého týmu přihrál a druhý sám vstřelil, a to povedeným volným přímým kopem, který si můžete prohlédnout v přiloženém videu.

Mimochodem Vicente už od minulého týdne u Los Che nepůsobí. Bývalý hráč klubu skončil v klubovém sportovním managementu a po vzájemné dohodě rozvázal s Netopýry pracovní smlouvu. Dle médií jsou za odchodem klubové legendy spory s vedoucím technického sekretariátu Pablem Longoriou. Připomeňme, že na klubových přestupech se Vicente podílel od roku 2016, kdy si ho přivedl tehdejší sportovní ředitel Jesus Garcia Pitarch.

Ale zpět k objektu zájmu Los Che. Joan Jordan je tvůrcem hry Eibaru ve středu pole, kde mu dělá společnost defenzivněji laděný Pape Diop. Jeho příchod na Mestallu by tak byl znamením, že kapitán Dani Parejo se konečně dočká většího prostoru k odpočinku, neboť Carlos Soler, o kterém se původně uvažovalo jako o alternativě za Pareja, se pod vedením Marcelina zabydlel na pravém kraji záložní řady. Nástupcem valencijského kapitána, který je součástí klubu již od roku 2011, by se tak měl stát Jordan. Dani Parejo je známý tím, že mu nedělá problémy střílení gólů. Ostatně v této sezóně má v La Lize na kontě už 9 branek a je v tomto ohledu nejlepší ze všech Netopýrů. To Jordan sice nemá tak působivá čísla, ale i 4 vstřelené góly je slušný počin. Obzvlášť, když se oproti Parejovi vůbec nedostává k zahrávání pokutových kopů. Krom gólů si Jordan v této sezóně připsal i 4 gólové asistence. V minulé sezóně pak měl statistiku 6 gólů a 4 asistence. O jeho důležitosti pro trenéra Eibaru Mendilibara svědčí skutečnost, že v této ligové sezóně absentoval pouze dvakrát, a to vždy z důvodu nasbírání limitního počtu pěti žlutých karet. Podruhé absentoval tento týden, kdy se Eibar představil na hřišti poslední Huescy, takže pro víkendový zápas na Mestalle bude odpočatý. Snadno si tak spočtete, že má v této sezóně na kontě již 10 žlutých karet. Zajímavé je, že v minulé sezóně měl za celou dobu na kontě jen 2 žluté karty, a to nehrál o moc míň. Ale tak alespoň by si na něj fanoušci dobře zvykli jako na nástupce Daniho Pareja, neboť ten žluté karty taky často sbíral ve velkém. V této ligové sezóně se ale valencijský kapitán chová celkem slušně a zatím má na kontě jen 5 žlutých karet.

V Eibaru vědí, že mohou s Jordanem letos v létě udělat dobrý obchod. Výkupní klauzuli má sice na 15 milionů eur, ale smlouva mu bude končit již příští rok v létě, takže se pomalu blíží doba, kdy by mohl z baskického klubu odejít zadarmo. Takže teď je ideální doba pro hráčův prodej. Sportovní ředitel Eibaru Fran Garazarza prý nebude akceptovat částku nižší než 10 milionů eur. To by ve finančních možnostech Los Che mohlo být, určitě v případě, že Valencia k obohacení využije Nemanju Maksimovice, o jehož případu jsme vám přinesli článek před časem. Eibar na přestupu každopádně vydělá, neboť z Espanyolu Jordana přivedl za pouhý 1 milion eur. V barcelonském klubu si musí trhat vlasy při uvědomění si toho, jakého hráče tak levno prodali a kolik by za něho mohli na přestupovém trhu získat jen o pár let později. Vždyť zájemcem o Jordana není jen Valencia, ale ze španělských týmů po katalánském hráči pokukují i Sevilla a Villarreal. A aby toho nebylo málo, tak velkým zájemcem o služby hráče, který letos v létě oslaví pětadvacáté narozeniny, je i semifinálový soupeř Valencie v Evropské lize, tedy londýnský Arsenal, pro něhož si ho vyhlédl bývalý trenér Los Che Unai Emery. Případní zájemci však musí při jednání s hráčovými agenty zamířit na novou adresu, neboť Jordan v poslední době změnil zastupující agenturu. Odešel od MagicPlayers a přešel k Leaderbrock Sports, s kterými nedávno Valencia úspěšně dohodla příchod Rubena Sobrina a pravděpodobně i Jasona, který by měl Los Che v létě posílit jako volný hráč, jak jsme zmiňovali již výše. V neposlední řadě pak agentura Leaderbrock Sports zastupuje i valencijského Ferrana Torrese.

Zájem o hráče Eibaru je ze strany Valencie zřejmý. Zda v létě opravdu na Mestallu dorazí, to v tuto chvíli nelze samozřejmě říct, neboť situace na přestupovém trhu je vždy složitá a musí se sejít hned několik faktorů. V prvé řadě tu jsou představy samotného hráče o jeho budoucnosti. Pak musí dojít ke shodě mezi zájmem kupovat a finanční nabídkou kupujícího klubu a zájmem prodávat a finančními požadavky prodávajícího klubu. Když potenciální kupující správně přesvědčí hráče i prodávající klub, tak je na nejlepší cestě předběhnout další zájemce o daného hráče a uskutečnit přestup. Jak vidíte, případná cesta Jordana do dresu valencijských Netopýrů bude ještě dlouhá, ale to nebrání tomu, abyste na něho při sledování zítřejšího utkání nezaměřili svoji pozornost. Po hřišti se pohybuje v dresu s číslem 24.

  • Žádné komentáře nebyly nalezeny.