The current Bet365 opening offer for new customers is market-leading bet365 mobile app You can get a free bet right now when you open an account.

Valencia na léto plánuje zpětný odkup Maksimovice z Getafe, obratem ho však nejspíš bude chtít prodat

Valencia na léto plánuje zpětný odkup Maksimovice z Getafe, obratem ho však nejspíš bude chtít prodat


Srbský záložník Nemanja Maksimovic na Mestalle působil v sezóně 2017/2018, ale díru do světa neudělal. V aktuální sezóně však dokazuje, že kvality pro vrcholnou evropskou ligu má dostatečné. Je totiž členem základní sestavy madridského Getafe, které v La Lize usiluje nejen o postup do evropských pohárů, ale přímo o vstupenku do Ligy mistrů. Ironií může být, že pokud Getafe do milionářské soutěže za Maksimovicova přispění opravdu postoupí, tak čtyřiadvacetiletý hráč si ji v modrém dresu španělského celku zřejmě nezahraje. Los Che totiž chtějí využít možnost zpětného odkupu. Ovšem nikoliv pro přímé posílení vlastního kádru, ale spíš jako obchodní tah.

Nemanja Maksimovic se Valencii upsal na začátku kalendářního roku 2017, kdy měl před sebou poslední půlrok do vypršení smlouvy v kazašské Astaně. Právě vzhledem ke končící smlouvě zamířil Srb na Mestallu jako volný hráč. Na startu sezóny 2017/2018 však mnoho příležitostí od trenéra Marcelina nedostával. Do ligových utkání zasahoval maximálně jako střídající hráč na pár závěrečných minut, většího vytížení se dočkal až poté, kdy Los Che rozehráli svoji účast v Copa del Rey. V lize se do hry více dostal až v lednu, kdy Valencii trápila početnější marodka. To však pro Maksimovice byla svým způsobem spíš smůla, neboť se ve Valencii rozhodli pro jeho setrvání i ve zbytku sezóny a v probíhajícím zimním přestupovém období zamítli různé nabídky hráčova hostování. No a když se poté začali z marodky vracet uzdravení spoluhráči, tak Maksimovic trávil většinu zápasů opět jen na střídačce či na tribuně. Celkově za Valencii odehrál 1003 zápasových minut v 21 utkáních (15 zápasů La Ligy a 6 zápasů Copa del Rey). V pohárovém utkání proti Las Palmas vstřelil svůj jediný valencijský gól. Malá vytíženost pravděpodobně Maksimovice připravila i o nominaci na světový šampionát v Rusku.

V létě 2018 už valencijský klub na setrvání hráče na Mestalle netrval a Maksimovic tak za 5 milionů eur zamířil do Getafe. A tam se mu hned od začátku dařilo výrazně lépe, než na východošpanělském pobřeží. Trenér Bordalas ho nasadil do základní sestavy a už ho v ní nechal. V tuto chvíli již má na kontě 2900 zápasových minut v 33 utkáních (29 zápasů La Ligy a 4 zápasy Copa del Rey). V lize tedy prozatím vynechal pouze 2 zápasy a z 29 odehraných zápasů jen jednou chyběl v základní sestavě. Své místo si mezi ostatními hráči kádru zajišťuje konstantně kvalitními výkony. Ostatně jinak by o místo v základní sestavě týmu bojujícího o Ligu mistrů bezpochyby přišel.

Hráčovy dobré formy si ale nejsou vědomi jen v Getafe, ale i ve Valencii a v řadě dalších evropských klubů. A Los Che jsou nyní v pozici toho, kdo by z nastalé situace mohl vytěžit nejvíc. Na hráče má totiž na 3 roky právo zpětného odkupu, přičemž dle deníku SuperDeporte se jen rok od roku bude zvyšovat cena, za kterou by mohla Valencia Maksimovice přivést zpět. Pokud se Netopýři pro návrat Srba na Mestallu rozhodnou letos, tak zaplatí 7,5 milionu eur, za rok by byla přestupová částka již 8,5 milionu eur a nejvíc by pak byla v roce 2021, a to 9,5 milionu eur. Oficiálně nic potvrzeno není, ale valencijský klub už údajně informoval prezidenta madridského celku Angela Torrese, že je připraven v létě zaplatit stanovenou sumu 7,5 milionu eur.

Pak bude zajímavé sledovat, jak Netopýři hráče využijí. Do středu zálohy má totiž Valencia nyní k dispozici primárně Daniho Pareja, Geoffreye Kondogbiu a Francise Coquelina, ale případně zde mohou zahrát i Carlos Soler či Daniel Wass, kteří však často nastupují na jiných postech. V létě se navíc na Mestallu nejspíš z hostování vrátí Uros Racic z Tenerife a Fran Villalba z Numancie. A to ještě média čile spekulují o zájmu Los Che o další záložníky, vyvolenými mají být Joan Jordan z Eibaru či Remo Freuler z Atalanty. Vzhledem ke zmiňované konkurenci tak sílí hlasy, že Valencia srbského středopolaře využije buď pro snížení ceny některého dražšího vyhlédnutého hráče nebo že ho přímo prodá. Netopýři již totiž údajně sondovali zájem napříč přestupovým trhem a například v anglické Premier League jsou zájemci, kteří by za mladého záložníka byli ochotni zaplatit částku ve výši 12 až 15 milionů eur.

Valencia by tak na Maksimovicovi slušně vydělala. Když si to zrekapitulujeme, tak na Mestallu zamířil zadarmo jako volný hráč a následně přestoupil do Getafe za 5 milionů eur. Valencia tak je v jeho případě 5 milionů eur v plusu. Pokud by ho nyní Valencia přivedla zpět, tak by musela vyplatit 7,5 milionů eur, což znamená, že by se v jeho případě dostala do mínusu 2,5 milionu eur. Ovšem pokud by se opravdu našel zájemce ochotný zaplatit třeba i jen těch 12 milionů eur, tak by se Valencia nakonec s Maksimovicem nadobro rozloučila s tím, že jí do kasy přinesl 9,5 milionu eur. Pokud by Srba získal zájemce například za 15 milionů eur, tak by na něm Los Che vydělali samozřejmě ještě výrazně víc.

  • Žádné komentáře nebyly nalezeny.