The current Bet365 opening offer for new customers is market-leading bet365 mobile app You can get a free bet right now when you open an account.

SLEDOVALI JSME ONLINE: Závěr zimního přestupového období 2019

SLEDOVALI JSME ONLINE: Závěr zimního přestupového období 2019


KONEC PŘENOSU 1. 2. 2019 v 10:00 - S koncem ledna skončí ve Španělsku i zimní přestupové období 2019. V okamžiku zveřejnění tohoto článku tak kluby mají něco málo přes třicet hodin na dořešení svých obchodů. Vzhledem k tomu, že lze očekávat na přestupovém trhu i aktivitu Los Che, tak jsme se rozhodli přinášet vám ve středu 30. ledna a ve čtvrtek 31. ledna přestupové novinky formou online přenosu závěru přestupového období, jako již několikrát v minulosti. Nejnovější zprávy budou řazeny nahoru a v úvodu článku bude vždy uveden čas poslední aktualizace.

PÁTEK 1. února 2019

10:00 - Připomeňme si nyní na závěr našeho online přenosu všechny přestupy, ke kterým během ledna 2019 na Mestalle došlo. Oficiálním se stal odchod záložníka Nacha Gila na hostování do Elche, třebaže hráč vlastně již od podzimu v novém působišti trénoval. Hrát však mohl poprvé až po otevření zimního přestupového okna. Na hostování do konce této sezóny odešli v lednu i stopeři Jeison Murillo do Barcelony a Ruben Vezo do Levante, záložník Uros Racic do Tenerife a záložník valencijské rezervy Alex Blanco do Deportiva Alaves. O dalších změnách v kádru VCF Mestalla jsme se zmiňovali již včera. Na hostování odešel vlastně i Michy Batshuayi, ale nejedná se o hostování z Valencie, nýbrž o pokračování celosezónního hostování z Chelsea, které začalo na Mestalle, ale které se Netopýři rozhodli v polovině ukončit. Zbytek sezóny tak Batshuayi stráví v Crystal Palace a v létě by se měl vrátit do Chelsea. Do Valencie přišli v lednu jen dvě nové tváře. Útočník Ruben Sobrino přestoupil na Mestallu z Deportiva Alaves za 5 milionů eur a Netopýrům se upsal do léta 2022. Obránce Facundo Roncaglia z Celty Vigo na Mestalle prozatím jen hostuje do konce sezóny. Všechny výše uvedené přestupy byly valencijským klubem oficiálně potvrzeny. Trochu stranou je situace kolem stopera Aderllana Santose, který by měl být dle informací z různých zdrojů novým hráčem saúdskoarabského celku Al-Ahli, ale Valencia se k jeho odchodu nijak oficiálně nevyjádřila.

8:30 - Dle serveru PlazaDeportiva je již Valencia dohodnuta s klubem Cadiz CF na letním příchodu jednadvacetiletého ofenzivního univerzála Manu Valleja a s klubem CD Tenerife na letním příchodu dvaadvacetiletého obránce Jorge Saenze. Generální ředitel Los Che Mateu Alemany měl s oběma druholigovými celky podepsat příslušné dohody, ale oficiálně to nikde potvrzeno není. Každopádně po zbytek aktuální sezóny zůstávají oba hráči ve svých současných klubech. Za Valleja, který má v Cadizu smlouvu do roku 2023 má Valencia v létě dle Cadena Ser zaplatit 6 milionů eur, za Saenze, který má v Tenerife smlouvu jen do roku 2020, bude poplatek zhruba třetinový. Získání obou mladých hráčů má být prací ředitele technické oblasti Los Che Pabla Longorii, který se snaží sledovat mladé nadějné hráče a přivést je na Mestallu dřív, než neúměrně stoupne jejich cena.

saenz vallejo644

08:05 - Server PlazaDeportiva informuje, že během přestupového období byl Valencii nabídnut Gelson Martins z Atletica Madrid, které potřebovalo vyrovnat finanční fair play pro plánovaný příchod Alvara Moraty z Chelsea. Jednání měl vést známý hráčský agent Jorge Mendes, jehož cílem byl přesun Michy Batshuayie do Monaca a dvojice Gelson Martins a Chicharito do Valencie. Generální ředitel Los Che však pravé křídlo Atletica Madrid odmítl. Martins nakonec odešel na hostování do Monaca a Atletico mohlo získat Moratu.

07:40 - Již během včerejšího dne jsme v tomto online přenosu nastínili otázku čísel nový posil. Valencia nyní na svém webu zveřejnila aktuální složení kádru prvního týmu včetně čísel dresů, a my tak víme, že obránce Facundo Roncaglia bude oblékat dres s číslem 4, zatímco útočník Ruben Sobrino bude mít na dresu číslo 23, které tak podědil po Michy Batshuayiovi.

cisla644

07:25 - Zimní přestupové období 2019 už skončilo a v jeho závěru se Valencii podařilo ukončit nepovedené hostování Michy Batshuayie z londýnské Chelsea. Respektive útočníkovo hostování z londýnského klubu bude pokračovat, ale už ne na Mestalle. Východošpanělský klub na svém webu vydal OFICIÁLNÍ vyjádření, že náležitosti dohody Chelsea s Valencií z léta 2018 nyní převzal anglický celek Crystal Palace, kde tedy Batshuayi stráví druhou polovinu aktuální sezóny. 

ČTVRTEK 31. ledna 2019

23:30 - Ze zimního přestupového období 2019 již nezbývají hodiny, ale jen minuty. Ovšem s blížící se půlnocí to vypadá, že by šťatsný závěr mohla mít i valencijská snaha o zbavení se Michy Batshuayie. Dle serveru SuperDeporte hráč preferoval pokračování kariéry v anglickém Tottenhamu, ale s přímým konkurentem ze špičky anglické Premier League se Chelsea nebyla schopna domluvit. Proto vstoupilo nově do hry Crystal Palace. Dle Sky Sports News Batshuayi, který si je už plně vědom toho, že ve Valencii další šanci nedostane, souhlasil s návrhem  tohoto klubu. Dle některých zdrojů je již celá transakce dokončena a Belgičan zamíří do anglického celku na hostování do konce sezóny. O konečném rozuzlení Batshuayiova příběhu vás budeme samozřejmě informovat.

22:35 - Pořádným zemětřesením si během tohoto přestupového období prošel rezervní celek Los Che VCF Mestalla. Posledním odchodem je níže zmíněný Alex Blanco mířící na hostování do Deportiva Alaves. Už před ním však trenér Miguel Grau přišel o několik důležitých hráčů. Uros Racic zamířil na hostování do Tenerife a Kangin Lee se nastálo přesunul k valencijskému áčku. Odešel rovněž útočník Miguel Merentiel, kterému skončilo hostování z Penarolu. Vzhledem k množství odchodů tak musely být i příchodu. VCF Mestallu tak nově posílili záložník Niko Kata z celku Extremadura UD, levý bek či levý záložník Adria Guerrero z Reusu, záložník Alex Corredera z Realu Murcia a útočníci Sebas Moyano z Cordoby a Sekou Gassama z Almerie. Ti všichni se budou ve zbytku sezóny snažit zachránit VCF Mestallu v Segunda Division B. Momentálně je totiž valencijská rezerva namočena v sestupovém pásmu třetí nejvyšší španělské ligové soutěže.

20:55 - Depotivo Alavés také v zimním přestupovém okně nevyjde na prázdno. Jako součást přestupu Rubena Sobrina směrem na Metallu poputuje opačným směrem Álex Blanco, aktuálně hráč VCF Mestalla. Dle OFICIÁLNÍHO prohlášení valencijského klubu půjde ale pouze o hostování do konce sezóny. Álex Blanco je dvacetiletý hráč hrající na levém křídle se zkušenostmi ze španělské U19.

alexblanco644

19:30 - Obě nové posily již za sebou mají úvodní trénink v novém působišti. V Paterně absolvovali spolu s novými spoluhráči první tréninkové dávky pod vedením Marcelina Garcii Torala. Rubena Sobrina a Facundu Roncogliu přivítal i prezident klubu Anil Murthy. Tréninkové hřiště pak opouštěli po boku kapitána Los Che Daniho Pareja.

18:45 - V rychlém sledu následuje OFICIÁLNÍ potvrzení druhé posily valencijského klubu. Východošpanělský celek na svém webu zveřejnil informaci, že se s Celtou Vigo dohodl na hostování Facunda Roncaglii na Mestalle do 30. června 2019.

posily644

17:30 - A máme tu první OFICIÁLNÍ potvrzení nové posily pro Los Che. Valencijský klub na svém webu zveřejnil zprávu, že dosáhl dohody s Deportivem Alaves ohledně přestupu útočníka Rubena Sobrina, který na Mestalle uzavřel smlouvu do 30. června 2022. O výši přestupové částky klub samozřejmě neinformuje, ale média se shodují na sumě 5 milionů eur.

17:25 - Do Valencie dorazil už i obránce Facundo Roncaglia. Jeho let z Viga přes Madrid přistál na letišti v Manises zhruba v 15 hodin a hráč zamířil na lékařskou prohlídku, po níž by mělo následovat oficiální stvrzení jeho příchodu. Je tu velká pravděpodobnost, že se hráč dostane minimálně do nominace pro víkendové ligové utkání proti Barceloně, protože trenér Marcelino má v kádru jen tři stopery, ale Gabriel a Garay nejsou úplně fit po odvetě čtvrtfinále Copa del Rey proti Getafe a Diakhaby pro změnu za účast ve strkanici po závěrečném hvizdu daného utkání vyfasoval trest na čtyři utkání.

roncaglia let644

17:00 - Kam zamíří Michy Batshuayi? To je hlavní otázka dnešního dne, která se v posledních hodinách blíží svému rozuzlení. Dle PlazaDeportiva je o hráče v Anglii zájem hned u tří klubů, a to v Evertonu, West Hamu a Tottenhamu. Ovšem i kdyby se hráčův přesun do Anglie nezdařil, tak je tu i jeden zájemce z La Ligy, a to Betis Sevilla. West Ham a Betis jsou údajně domluveni na podmínkách obchodu s Chelsea, ale nemají souhlas hráče, který však naopak preferuje Tottenham či Everton. Situace je tedy zapeklitá.

13:20 - Podívejme se na možné příchody do Valencie i z trochu jiného hlediska, konkrétně jaká čísla si budou moct nováčci u Los Che vybrat na dresy. Poté, co se stal Kangin Lee stálým členem prvního týmu a zabral číslo 16, tak jsou volná čísla 2, 3, 4 a 25. Pokud se podaří dotáhnout odchod Batshuayie, tak se uvolní i číslo 23. Nejblíže Valencii je útočník Ruben Sobrino, který už ráno zamířil ve Valencii na lékařskou prohlídku. V Deportivu Alaves nosil na dresu číslo 7, které má však ve Valencii zabrané Goncalo Guedes. I ostatní tradiční čísla útočníků či ofenzivních hráčů celkově jsou u Los Che zabraná. Ale třeba si Sobrino vezme překvapivě nějaké z nižších čísel, jako když před lety hrával Piatti s číslem 2 na dresu. Jinak jsou nižší čísla spíše výsadou obránců, ale Facundo Roncaglia, který má k Netopýrům zamířit z Celty Vigo, nosí ve svém stávajícím působišti číslo 24. I to je však ve Valencii zabráno, shodou okolností ho nosí rovněž obránce a Roncagliův krajan Ezequiel Garay. Roncaglia by si však mohl vzít blízké číslo 25, případně možná i 23. 

12:55 - Poslední den zimního přestupového období se přehoupl do své druhé poloviny a Valencia stále neví, co bude na jaře s Michy Batshuayiem. Podle serveru SuperDeporte, který se odvolává na list The Guardian, se o získání belgického útočníka hodně snaží Everton, který nabízí 40 milionů eur. Vše nyní záleží na tom, jak se Everton dokáže dohodnout s londýnskou Chelsea. Netopýři jsou nyní víceméně pouze v roli nezúčastněných pozorovatelů, třebaže se jedná i o jejich budoucnost, konkrétně o tom, zda budou muset i na jaře proplácet Belgičanovu mzdu a platit Chelsea za druhou polovinu hráčova hostování na Mestalle.

11:25 - Zajímavá zpráva přišla od druholigového Deportiva La Coruna, které opouští valencijský odchovanec a bývalý hráč áčka Los Che Carles Gil. Zajímavé je především hráčovo nové působiště, jímž je celek New England Revolution hrající zámořskou Major League Soccer.

carlesgil644

11:05 - Stejný problém, který musela teď v lednu Valencia řešit s Aderllanem Santosem, čeká na Netopýry nejspíš i v létě. Na konci této sezóny totiž skončí dvouleté hostování stopera Aymena Abdennoura ve francouzském Olympique Marseille. Vzhledem k tomu, že v této sezóně Tunisan neodehrál ani jedinou minutu (trenér Rudi Garcia ho jen dvakrát nominoval k nějakému utkání, jinak Abdennour v nominacích Olympique schází), tak francouzský klub nebude mít ani ten nejmenší zájem o prodloužení hostování či snad dokonce o trvalý přestup. Dobrou zprávou pro Valencii je snad jen to, že dle zpráv v médiích je o Abdennoura alespoň nějaký zájem. Teď v lednu se na něj dle serveru fichajes.com měli dotazovat z tureckých klubů Galatasaray a Fenerbahce, zájem projevilo i několik italských klubů a dokonce i španělské Levante, které však nakonec vzalo valencijského Rubena Veza.

10:50 - Server ElDesmarque na svých stránkách informoval o tom, že se Valencie zajímá o mladého hráče Fulhamu. Tímto hráčem je osmnáctiletý Tyrese Francois. Mladík hraje na postu záložníka a svou šikovností se dostal do hledáčku Netopýrů. Los Che by jej chtěli získat zadarmo po sezoně, kdy mu skončí smlouva. To ale nebude lehké, protože kolem něj krouží hned nekolik klubů z Britských ostrovů.

09:50 - Server ElDesmarque pečlivě monitoruje příjezd útočníka Rubena Sobrina do Valencie. Hráč do města dorazil již včera večer a dnes ráno byl zvěčněn při příjezdu na kliniku Eresa, kde se od devíti hodin podrobuje lékařské prohlídce. To by měla být formalita, vždyť ještě v pondělí Sobrino nastoupil za Deportivo Alaves v ligovém utkání proti Rayo Vallecano. Odpoledne by pak měl šestadvacetiletý útočník absolvovat první trénink pod Marcelinovým vedením. Prožívá tak nyní hektické dny. Jak skončí? Možná už nominací k víkendovému utkání La Ligy na hřišti Barcelony.

sobrino auto644

09:05 - Jorge Sáenz de Miera Colmeiro. Tak se jmenuje obránce CD Tenerife o kterého má Valencie velmi vážený zájmem. Informoval o tom server: chicharrerodecorazon.com. Vedení Valencie vidí v tonto španělském reprezentantu do 21 let velký potenciál do budoucích let a tak údajně jedná s CD Tenerife o možném přestupu. Jednání jsou údajně již v pokročilém stádiu. Výkupní kaluzule mladého reprezentanta má činit 3,5 milionů eur. Los Che ale měli vyjednat cenu nižší, ale s tím, že 192cm vysoký obránce zůstane do konce stávající sezóny na Kanárských ostrovech a poté se stane hráčem Netopýrů.

09:00 - Nedořešená, alespoň ze strany Valencie, zůstává i situace kolem brazilského stopera Aderllana Santose, který se v lednu na východní pobřeží Španělska vrátil po několikaletém hostování ve své vlasti. Marcelino o něho neměl zájem, takže si hráč hledal nové angažmá, které zřejmě našel v sáudskoarabském celku Al-Ahli. Ten už na svých sociálních sítích o příchodu Santose informoval a například server transfermarkt už tohoto hráče uvádí v kádru Al-Ahli. Ovšem valencijský fotbalový klub o odchodu Santose nijak oficiálně neinformoval. Odešel od Netopýrů jako volný hráč? Nebo zamířil do Saudské Arábie na přestup či tam dokonce jen hostuje? Žádného vyjádření ze strany španělského klubu jsme se dosud nedočkali. Ale možná jen Valencia nechce fanouškům připomínat nepovedený přestup z léta 2015, kdy Netopýři Sportingu Braga vyplatili 9 milionů eur. 

07:50 - Je tu poslední den zimního přestupového období 2019. Otázka příchodů je zřejmě vyřešena, dle dostupných zpráv již včera Valencia domluvila příchody útočníka Rubena Sobrina z Deportiva Alaves na přestup a obránce Facunda Roncaglii z Celty Vigo na hostování. U obou zbývá pouze vykonat nezbytnou zdravotní prohlídku a následně mohou být jejich příchody oficiálně oznámeny. Hlavním tématem dne tak ve Valencii bude Michy Batshuayi. Podaří se Netopýrům tohoto belgického útočníka někam "udat" nebo zůstane i pro jaro v kádru Los Che, ale nebude dostávat zápasové příležitosti? Zajímavé je, že londýnská Chelsea má po Evropě celkem dost hráčů po hostováních, ale zrovna u Batshuayie nyní trvá na přestupu. Což odrazuje celou řadu zájemců.

STŘEDA 30. ledna 2019

22:05 - Velkou výzvu před sebou bude mít jedna z hvězd valencijského rezervního celku VCF Mestalla Alex Blanco. O toto dvacetileté levé křídlo se v minulosti zajímala celá řada klubů ze Segunda Division, v posledních týdnech například Mallorca či Osasuna. Alex se však ze Segunda Division B neposune jen o jednu úroveň výš, ale hned o dvě. Zbytek této sezóny má totiž dle SuperDeporte strávit na hostování v Deportivu Alaves, přičemž součástí dohody nemá být žádná opce na trvalý přestup. Alex již má za sebou i debut za valencijské áčko, za které zasáhl do obou zápasů proti CD Ebro v této sezóně Copa del Rey.

21:00 - Vypadá to, že otázka posílení valencijského kádru bude nakonec v závěru zimního přestupového období vyřešena vcelku rychle. Dle dostupných zdrojů (např. PlazaDeportiva) jsou již Los Che dohodnuti na příchodu útočníka Rubena Sobrina z Deportiva Alaves i obránce Facunda Roncaglii z Celty Vigo. Sobrino by měl na Mestallu zamířit za již dříve avizovaných 5 milionů eur, přičemž by na Mestalle uzavřel smlouvu do léta roku 2022. Ve čtvrtek by se měl ve Valencii podrobit zdravotní prohlídce a zapojit se do tréninku s novými spoluhráči. Podobný program má mít i Roncaglia, který však k Netopýrům přijde prozatím jen na půlroční hostování s opcí na trvalý přestup. 

18:40 - První ohlášenou posilou by se mohl stát křídelní hráč z Cadizu. Podle rádia Valencia je dohoda blízko k uzavření. Manu Vallejo od začátku této sezóny začal hrát za Á-tým Cadizu a ve druhé španělské lize se mu docela daří. Jednaadvacetiletý útočník, který preferuje pozici na levém křídle nastřílel v probíhající sezóně už 8 branek. Avšak důležitou informací je, že se nejedná o přestup, který by proběhl nyní v lednu, ale až v létě po skončení jarní části sezóny. V létu by Valencia zaplatila přibližně 6 milionů eur, pokud se tato zpráva stane skutečností. Oficiální prohlášení ještě neproběhlo.

18:20 - Kolem Carlose Solera už několikrát kroužili agenti jiných klubů, ale nikdy se nejednalo o nic dramatického. Podle ESPN FC nyní pokoukává na valencijského odchovance Tottenham, který by byl ochotný předložit 35 milionů eur. No, stejně jako v minulosti se nejedná zatím o nic dramatického. 

18:15 - Jak dopadne nakonec Michy Batshuayi? Na tuto otázku ještě není stále žádná jistá odpověď, a to si už belgický útočník hledá místo od Vánoc. Nejblíže k podpisu mělo Monaco, ale na poslední chvíli se karta obrátila. Nyní podle zpráv má nejblíže k podpisu italská Genoa nebo anglický Everton. Problém stále zůstavá stejný. Chelsea chce hráče prodat za peníze, které jiné kluby nejsou ochotní zaplatit a další hostování Batshuaye nechtějí také přijmout.

18:00 - Podle serveru Skysport West Ham jedná o přichodu nového útočníka. Ve hledáčku se octil střelec Celty Vigo Maxi Gomez, který společně s Iago Aspasem tvoří silné duo v útoku. Ve zprávě se píše, že West Ham nabízí okolo 40 milionů liber. Kdyby se takový přesun uskutečnil, tak by možná vedení West Hamu bylo svolnější v záležitosti Chicharita, avšak tento přestup se spíše neuskuteční, jelikož Gomez je se svým angažmá spokojen.

17:00 - Další alternativu do obrany jmenuje server ElDesmarque. Jedná se o dvaadvacetiletého Jorge Saenze z Tenerife, který již má na svém kontě 90 zápasů v Segunda Division. V této sezóně odehrál 19 zápasů a z postu stopera vstřelil 3 góly. Saenz má výkupní klauzuli 3,5 milionu eur. Valencia už měla o tomto hráči s Tenerife jednat jako o možnosti do budoucna. Server ElDesmarque informuje, že Valencia je přichystaná hráče přivést v létě za 2 miliony eur, ale celou transakci by mohl urychlit odchod Rubena Veza do Levante. Pokud by Netopýři chtěli bez deseti centimetrů dvoumetrového mladíka hned, tak by museli zaplatit celou částku 3,5 milionu eur.

16:50 - Po včerejším oficiálním oznámení odchodu Rubena Veza na hostování do Levante má nyní Valencia mírný nedostatek hráčů v obranných řadách, neboť ze stoperů už nyní v lednu odešel na hostování do Barcelony Jeison Murillo. Doplnit řady by měl dle serveru SuperDeporte zkušený jednatřicetiletý Facundo Roncaglia. Několikanásobný argentinský reprezentant už během své kariéry prošel takovými kluby jako Boca Juniors, Espanyol, Fiorentina, Janov či Celta Vigo, za kterou hraje od roku 2016. Roncagliovou výhodou je, že může v obraně naskočit na kterémkoliv postu, tedy nejen na pozici stopera, ale i na krajích. Za Celtu Vigo hrával v této sezóně zhruba do začátku listopadu pravidelně v základní sestavě, od té doby si již ale zahrál pouze jednou, a to před necelými dvěma týdny proti Valencii. Dalším kandidátem na posílení středu obrany měl být dle PlazaDeportiva Victor Laguardia z Deportiva Alaves, ale finanční požadavky baskického klubu měly být nad možnosti Los Che.

16:40 - Několikero španělských zdrojů (mimo jiné přední valencijské servery SuperDeporte a PlazaDeportiva) se shoduje, že nyní je vyhlédnutou posilou útoku Los Che šestadvacetiletý hráč Deportiva Alaves Ruben Sobrino. Sobrino je odchovancem Realu Madrid, který prošel dále Ponferradinou, Manchesterem City a Gironou. V Deportivu Alaves, které je momentálně na 5. místě tabulky La Ligy o 3 body před Los Che, působí od roku 2016. V této sezóně odehrál Sobrino 20 utkání ligových a 2 zápasy v Copa del Rey a za celkem 1 123 odehraných minut vstřelil 4 góly. Mimochodem v minulé sezóně se ve čtvrtfinále Copa del Rey utkalo Deportivo Alaves s Valencií a Sobrino se prosadil v obou zápasech. Přesto postoupila Valencia. Přestupová částka by měla být zhruba ve výši 5 milionů eur. Sobrino hraje nejčastěji jako hrotový útočník, ale zvládá i posty křídelních hráčů.

16:30 - Zástupci Valencie se dle Radio Intereconomia sešli v kancelářích Mestally s agentem mexického útočníka Javiera „Chicharita“ Hernandeze. Získat hráče West Hamu je však pro Los Che příliš složité. Anglický klub odmítá hostování i valencijskou nabídku na přestup ve výši 8 milionů eur. A Valencia nemá finanční prostředky pro zvýšení této nabídky. West Hamu se navíc ve včerejším ligovém utkání zranila jednička do útoku Marko Arnautovic, který má pravděpodobně zlomenou nohu. V Londýně si tak nejspíš Chicharita rádi ponechají. Východošpanělský klub tak musí hledat alternativu za bývalého hráče Manchesteru United, Realu Madrid či Bayeru Leverkusen.

 • Moc nechápu ten "chtíč" udělat Sobrina a Roncagliu. Ani jeden podle mě pro nás nebudou posilou
  K čemu nám bude útočník který nedává góly? Uplně v klidu bych točil Rodriga, Minu, Gameira a jako backup někoho z Bčka
  K čemu nám bude 31letý stoper, který má to nejlepší dávno za sebou. Daleko víc by se mně líbilo jít cestou angažování toho mladého týpka (Saenze) ze Segundy

 • V odpovědi na: JEFFINHO

  Naprosto souhlasím*2**1*

 • Je to jednoduchý odešel Murillo a Ruben Vezo takže potřebuješ určitě dalšího stopera o tom žádná. A tenhle borec má plno zkušeností určitě nebude na škodu a nic to nestálo. A co se týče útoku tak je celkem známe, že Marcelino chce mít v týmu 4 útočníky.

 • Já to vidím čistě jako doplňování početního stavu.

  Trochu víc chápu toho Roncagliu, který může být čtvrtou volbou na stopera a druhou až třetí na pravého beka. To znamená, že si možná až tak nezahraje, ale bude tu jen na hostování, tak to nebude nějak moc vadit. A když by náhodou hrál nějak víc a dobře, tak tam bude ta opce na přestup. Přivést mladého perspektivního hráče by bylo fajn, ale co pro něj bude lepší - hrát pravidelně Segundu za Tenerife nebo vysedávat ve Valencii na lavičce a čekat alespoň na nějakou šanci? Pokud je domluven na léto, tak fajn. Přijde na začátku přestupáku, absolvuje s týmem celou letní přípravu, odehraje přípravná utkání, pořádně se s týmem sžije než začne liga.

  S tím Sobrinem je to složitější, obzvlášť když má přijít na trvalý přestup. Ale Marcelino hraje pravidelně na dva útočníky a když je Batshuayi v nemilosti (a snad odejde) a Gameiro byl teď zraněn, tak jsme se jen mohli klepat, aby si něco neudělali Rodrigo nebo Santi Mina. Takže čtyři útočníci asi v pohodě. Navíc by měl zvládat i kraje zálohy. Jen škoda, že to není třeba taky půlroční hostování a v létě by se za delší přestupové období dokázal přivést třeba někdo lepší. No a v béčku asi holt není žádný útočník, který by si vysloužil Marcelinovu důvěru. Přitom na příkladech Ferrana či Kangina je vidět, že pokud Marcelino u někoho kvality vidí, tak mu příležitost dá. A že to je útočník, který nedává góly? Vždyť my máme jenom takové útočníky *35*

 • V odpovědi na: ruty

  Super napísané, moja reč *5*