The current Bet365 opening offer for new customers is market-leading bet365 mobile app You can get a free bet right now when you open an account.

Co zvládne Valencia za 86 hodin do konce přestupového období?

Co zvládne Valencia za 86 hodin do konce přestupového období?


Ve čtvrtek bude na kalendáři datum 31. ledna, čili se uzavře zimní přestupové období. A Valencia prozatím pár hráčů pouze nechala jít, ale nepřivedla nikoho. To největší břímě, tedy Michy Batshuayi, navíc prozatím zůstává na Mestalle. Podívejme se tedy, co za těch pár dní zbývá dořešit.

S jakými plány Valencia na zimní přestupový trh vstupovala?

Povětšinou se zmiňovala nutnost posílení o dva hráče. Jedním měl být útočník, druhým pak nějaký ofenzivní univerzál, který by především dobře pokryl levý kraj zálohy, na který má aktuálně Valencia hlavně zraněného Goncala Guedese a ke zraněním náchylného Denise Cherysheva. Momentálně se však už Guedes pomalu vrací do tréninkového procesu a Cheryshevovi zatím drží zdraví. No a Kangin Lee tam jako záskok v utkáních Copa del Rey také nehraje nejhůř. Čili nyní už nejspíš Netopýři všechnu svoji snahu na přestupovém trhu směřuje na posílení o útočníka.

K odchodu byli určeni v prvé řadě Michy Batshuayi a Aderlan Santos. Možnost odchodu se velmi nahlas zmiňovala i u dua Kevin Gameiro a Uros Racic. Z této čtveřice prozatím odešel pouze záložník Racic, a to na hostování do druholigového Tenerife. Kromě Racice klub v zimě opustili ještě záložník Nacho Gil, který zamířil na hostování do Elche, přičemž už od podzimu s tímto klubem trénoval, a stoper Jeison Murillo, který nyní hostuje v Barceloně. Blízko odchodu je i stoper Santos, jehož zisk už na sociálních sítích oznámil saúdskoarabský klub Al-Ahli. Valencia však prozatím oficiální vyjádření nevydala. To útočné duo Gameiro a Batshuayi zůstává prozatím ve Valencii. Francouzský útočník je navíc momentálně zraněn a na změnu dresu to u něho nevypadá. To u Batshuayie Netopýři v odchod stále doufají, ale nervozita v klubu nejspíš stoupá.

Monaco nejspíš Valencii nepomůže od Batshuayie, ...

Že je belgický host z londýnské Chelsea Michy Batshuayi určen k lednovému odchodu z Valencie, to bylo jasné už celkem dlouho. Nejdříve se spekulovalo o zájmu italských klubů AC Milan a AS Řím, později se stalo hlavním zájemcem Monaco, které je ve francouzské Ligue 1 vážným kandidátem sestupu. V poslední době se pak v médiích objevily i zprávy o zájmu Evertonu či Janova. Přesto bylo dále Monaco označováno jako nejvážnější uchazeč. V knížecím klubu byl velkým zastáncem Batshuayiova příchodu trenér Thierry Henry, který kmenového hráče londýnské Chelsea dobře zná díky roli asistenta trenéra u reprezentace Belgie. Vše vypadalo na dobré cestě, generální ředitel Los Che Mateu Alemany dokonce už někdy před dvěma týdny prohlásil, že je Batshuayiův odchod záležitostí hodin či maximálně dnů. Ovšem to se zmýlil. Belgický reprezentant by měl v Monacu dokončit roční hostování z Chelsea za podmínek, za kterých v létě zamířil do Valencie. Souhlasilo Monaco, souhlasila Valencia, souhlasil hráč. Ovšem sekla se Chelsea, která už nechce hostování, ale přestup. Za vším jsou údajně napjaté vztahy mezi Chelsea a Monacem kvůli letošnímu přestupu španělského záložníka Cesce Fabregase do francouzského klubu. V Londýně po něm totiž nejdříve chtěli prodloužení smlouvy, aby ho mohli lépe zpeněžit. K tomu však nedošlo a Monaco tak nemusel sáhnout tak hluboko do pokladnice.

A situace se pro Valencii zkomplikovala ještě víc, když v Monacu na konci minulého týdne skončil trenér Henry, kterého vystřídal jeho předchůdce na lavičce knížecího klubu Leonardo Jardim. Výměna vskutku zajímavá, ale pro Valencii je zásadní skutečností fakt, že Monaco opustil jeden z hlavních zastánců příchodu Batshuayie. Valencia je tedy v nepříjemné situaci, kdy by ráda posílila útok, ale na soupisce má stále i belgického reprezentanta, kterého teď v zimě Chelsea nechce rozhodně zpět na Stamford Bridge. Pro nového útočníka tedy není místo. Batshuayi je sice na soupisce, ale Marcelino ho už k zápasům ani nepovolává, a když je nyní zraněn Gameiro, tak má valencijský trenér k dispozici jen dva útočníky.

..., knížecí klub se naopak zaměřil na hráče, kterého chtějí i Los Che

Jaká je nyní pravděpodobnost, že Michy Batshuayi zamíří nakonec opravdu do Monaca? Nejspíš ne příliš vysoká. Napovídají tomu i spekulace médií o tom, že má předposlední celek tabulky francouzské Ligue 1 nyní vyhlédnutého Javiera „Chicharita“ Hernandeze jako možnou posilu útoku. Na toho si však myslí i Valencia. Netopýři již sice mají mít souhlas hráče s návratem do La Ligy, ale pokud by Valencia nebyla schopná domluvit se s West Hamem, jehož barvy momentálně historicky nejlepší střelec mexické reprezentace hájí, tak se může stát ledasco.

Valencia chtěla nejdříve přivést Chicharita na půlroční hostování, ale to anglický celek odmítl. Poté tedy vlastník Los Che Peter Lim souhlasil, že uvolní peníze na přestup, ovšem ani v tomto směru nebyla valencijská nabídka ve výši 8 milionů eur úspěšná. Prozatím nefunguje ani zapojení známého hráčského agenta Jorge Mendese do celé záležitosti. Teď se tu navíc Los Che objevil vážný soupeř, který má rovněž eminentní zájem na podepsání zkušeného mexického útočníka. Monaco již údajně West Hamu nabídlo 12 milionů eur, což se již dost blíží údajnému požadavku londýnského klubu, který má požadovat 14 milionů eur.

  • Žádné komentáře nebyly nalezeny.