The current Bet365 opening offer for new customers is market-leading bet365 mobile app You can get a free bet right now when you open an account.

Bohatí na přestupovém trhu hodují, Valencia vyhlíží alespoň zbytky

Bohatí na přestupovém trhu hodují, Valencia vyhlíží alespoň zbytky


V některém z předchozích článků o počínání Valencie na přestupovém trhu jsme zmínili, že je v zimě na vyjednávání méně času a že nabídka hráčů je omezena. Proti těmto slovům však jde dění posledních dní, kdy dres změnilo (nebo velmi pravděpodobně změní) hned několik známých útočníků. I Valencia by ráda z tohoto děni profitovala, ale nejtučnější sousta jsou  už rozebrána. Na východ Španělska by mohl zamířit Nikola Kalinic z Atletica Madrid, který je nyní ve svém klubu v roli toho, kdo musí uvolnit místo větší hvězdě.

Přestupový domino efekt je již spuštěn

Na přestupovém trhu nyní napříč Evropou běží řetězová reakce navazujících přestupů, nebo chcete-li domino efekt. Začneme v Itálii. Jeden z nejlepších střelců Serie A Krzysztof Piatek mění po pouhém půlroce v Janově dres a míří do AC Milán. U Rossoneri pro změnu rovněž po půlroce skončil Gonzalo Higuain, který bude nově oblékat dres londýnské Chelsea. Přesunuli jsme se tedy do Anglie. Higuain se dříve v Realu Madrid potkal s Alvarem Moratou. Do Juventusu Argentinec přišel ve chvíli, kdy odtamtud Španěl odešel. No a nyní v Chelsea to bude podobné, neboť na spadnutí je Moratův odchod zpět do Španělska, konkrétně pak do Atletica Madrid. Ovšem pro odchovance madridského Realu je potřeba u Colchoneros vytvořit dostatečný prostor, a to především pro jeho nemalý plat.

A tady přichází chvíle Valencie, která by svůj útok rovněž ráda posílila, ale na výrazné posily nemá dostatek financí. V Atleticu je celkem dost ofenzivních hráčů a někdo bude muset odejít. Antoine Griezmann a Diego Costa jsou hvězdy Atletica, zatímco třeba takový Angel Correa je sice méně nápadný, ale napříč všemi soutěžemi odehrál za madridský celek nejvíc zápasů. To jsou hráči, kteří dres měnit pravděpodobně nebudou. Ale jsou tu jiní. Třeba takový Nikola Kalinic. Právě chorvatského útočníka má Valencia pozorně sledovat.

Kruh se (pravděpodobně) neuzavře

Dle spekulací v médiích to v jednu chvíli vypadalo, že přesuny útočníků napříč Evropou by mohly uzavřít kruh. Piatek z Janova do AC Milan, Higuain z AC Milan do Chelsea, Morata z Chelsea do Atletica Madrid, Kalinic z Atletica Madrid do Valencie a nakonec Batshuyi z Valencie do Janova. V tuto chvíli však není jisté, jak vážně se bude Valencia ucházet o Kalinice a v neposlední řadě to především vypadá, že Michy Batshuayi nezamíří do Janova.

Ve včerejším „přestupovém“ článku jsme vás sice informovali, že je Janov jedním z klubů, které mají o belgického útočníka zájem, ale následně se objevily informace, že má v pátek do Janova na zdravotní prohlídku zamířit útočník Tonny Sanabria z Betisu Sevilla. Mimochodem pokud by byl tento přestup opravdu uskutečněn, tak by mohl Valencii uškodit hned na dvou frontách. Za prvé by bylo nejspíš o jednoho zájemce o Batshuayie míň, a za druhé by Betis byl pravděpodobně méně nakloněn případnému odchodu Sergia Leona, když už by pustil Sanabriu. Sergio Leon byl přitom během ledna rovněž zmiňován jako možná posila Los Che. Mimochodem zkomplikovat by se mohla (již tak dost komplikovaná) situace kolem možného odchodu Batshuayie do Monaca. Účastník francouzské Ligue 1 se totiž stále nemůže dohodnout s londýnskou Chelsea a začíná to vypadat, že se pokusí svoji ofenzivu oživit někým jiným. Zájem má mít o Gelsona Martinse, což je další hráč, který by měl opustit Atletico Madrid, aby si mohl madridský celek dovolit Moratu.

Pozor na použité zboží z Atletica Madrid

Objektem zájmu Valencie je však jednatřicetiletý chorvatský útočník Nikola Kalinic. Ten přišel do Atletica Madrid v létě 2018 jako náhrada za Kevina Gameira, který se stal Netopýrem. Chorvat však v Atleticu příliš nepřesvědčil. Do této chvíle má na kontě dohromady 874 minut a 4 góly v 18 utkáních napříč všemi soutěžemi. Za Atletico si zahrál v La Lize, Copa del Rey i v Lize mistrů. S kariérou začínal v Hajduku Split, dále pak hrál za Blackburn Rovers, Dněpr, Fiorentinu a AC Milan. Nejlepší sezónou pro něj byl nejspíš ročník 2016/2017, kdy v dresu Fiorentiny nastřílel 15 gólů v Serii A a dalších 5 přesných zásahů přidal v Evropské lize. Následující sezóna, kdy už oblékal dres AC Milan, se mu však naopak příliš nepovedla a byl za ni odměněn tzv. Zlatou popelnicí, která se na základě hlasování fanoušků uděluje nejhoršímu přestupu sezóny. Kalinic má na kontě i 41 utkání za chorvatskou reprezentaci, během nichž vstřelil 15 gólů.

Byl i na posledním světovém šampionátu v Rusku, kde na sebe dokázal vcelku dost upozornit. Bohužel pro něj to nebylo v rámci cesty Chorvatska za historickým úspěchem v podobě stříbrných medailí. Jihoevropský celek hrál na turnaji úvodní utkání proti Nigerii a Kalinic byl připraven jako střídající hráč. Když ho však trenér Zlatko Dalic chtěl v závěru utkání poslat na trávník, tak Kalinic údajně odmítl kvůli bolesti zad. Následně byl poslán ze šampionátu domů, oficiálně ze zdravotních důvodů. Jako člen chorvatské výpravy sice měl nárok na stříbrnou medaili, ale odmítl ji převzít s odůvodněním, že na šampionátu vůbec nehrál.

Výše uvedená kontroverzní situace mu tak v létě 2018 zajistila značnou pozornost. Pokud by se však měla Valencia jeho příchodu obávat, tak už jen z holého faktu, že se jedná o hráče Atletica Madrid. V posledních několika letech totiž z tohoto madridského celku zamířilo na Mestallu hned několik hráčů, ale ve Valencii nikdo z nich pořádně nepřesvědčil. Respektive o všech by se dalo skoro říct, že to byly propadáky. V lednu 2016 přišel levý obránce Guilherme Siqueira a víc marodil než hrál, neboť ho trápily chronické problémy s kotníky. V létě téhož roku na Mestallu zamířil záložník Mario Suarez. Ten už sice nepřicházel přímo z Atletica, ale po pěti letech měl za sebou (nepovedenou) sezónu, kterou strávil z poloviny ve Fiorentině a z poloviny ve Watfordu. Dokonce i pouhý půlrok v Serii A mu stačil, aby byl v konečné nominaci na již výše zmiňované „ocenění“ Zlatá popelnice. No ani ve Valencii příliš nepřesvědčil. Na podzim sice hrával a během prvních 6 ligových zápasů za Los Che vstřelil dokonce 3 důležité góly, ale jaro už pak strávil víceméně jen na střídačce nebo na tribuně. V lednu 2018 přivedla Valencie z Atletica Madrid útočníka, a to Luciana Vietta. Ten byl přímým přáním trenéra Marcelina, který s mladým Argentincem úspěšně pracoval ve Villarrealu. Jenomže ve Valencii to nefungovalo. Začal sice dobře, když při svém prvním startu v základní sestavě zaznamenal hned hattrick do sítě Las Palmas v Copa del Rey, ale víc už vlastně neukázal. V létě se vrátil do Atletica, odkud nyní hostuje v anglickém Fulhamu, kde stále čeká na svůj první gól v této sezóně. No a dosud posledním přesunem z Atletica Madrid do Valencie je Kevin Gameiro. Za první polovinu sezóny vstřelil 2 góly. To není na hrotového útočníka příliš dobrá vizitka. Na druhou stranu je pravda, že oproti ostatním valencijským útočníkům bohužel nijak výrazně nezaostává. Každopádně přivést hráče, kterého vedl Cholo Simeone, je pro Valencii hodně riskantní.

  • Žádné komentáře nebyly nalezeny.