Eriksen na Mestallu?

Daniel Wass by sa mohol na Mestalli stretnúť so svojím krajanom z reprezentácie. Reč je o stredopoliarovi Christianovi Eriksenovi, ktorý momentálne háji farby talianskeho Interu Miláno. Talianska tlač spojila meno hráča s možným presunom do Valencie.

Taliansky denník La Gazzetta dello Sport prišlo s horúcou novinkou, že sa španielsky klub Valencia CF zaujíma o dánskeho hráča, ktorý momentálne pôsobí v Interu Miláne. Budúcnosť ofenzívne ladeného stredopoliara je nasmerovaná do zdecimovaného kádra Javiho Graciu. Eriksen dostáva minimum príležitosti v zostavej nabitej menami. Tréner Antonio Conte doprial hráčovi v tejto sezóne zasiahnúť celkovo na 373 minút. V talianskej domácej lige Serie A, vybehol Eriksen na trávnik do 8 zo 14 možných zápasov, pričom nazbieral iba biednych 274 minút. Futbalista naskočil aj do duelov Ligy majstrov, pričom zo 6 zápasov odohral stredopoliar 4 stretnutia. Vyťaženosť na trávniku činí len mizerných 99 minút. Dánsky reprezentant prestúpil do Interu z anglického klubu Tottenham Hotspur v januári 2020 za 27 miliónov eur. V sezóne 2019/20 nastúpil Eriksen do všetkých posledných 17 zápasov Serie A, kde nazbieral 700 minút, pričom strelil 1 gól a pripravil 2 finálne prihrávky. Hráč taktiež dopomohol Nerazzurrim sa dostať až do finále Európskej ligy, kde napokon taliansky celok nešťastne prehral nad španielskym klubom FC Sevilla 3:2. V náročnom období zasiahol Eriksen aj do 3 stretnutí v talianskom pohári Coppa Italia. Napriek všetkému, cena a forma hráča v drese Nerazzurri idú smerom nadol, pričom zatiaľ najlepšie obdobie zažil stredopoliar v drese Kohútov. Eriksen odohral za Tottenham 6,5 sezóny, pričom nastúpil do 305 zápasov, v ktorých nastrieľal 69 gólov a pripísal si 89 asistencií. Avšak svoj futbalový úspech započal a naštartoval v holandskom tíme Ajaxu Amsterdam, kde za 3,5 sezóny zasiahol do 163 duelov a svoje štatistiky si obohatil o 32 gólov a 65 prihrávok na gól.

Vedeniu Valencie by sa istotne hodil do kádru kaliber takéhoto rázu. Španielsky klub bude chcieť istotne zvrátiť svoju situáciu v domácej lige LaLiga Santander a zachrániť sa pred pádom do druhej ligy LaLiga SmartBank. Avšak športové oddelenie klubu dostalo pokyny hľadať hráčov, ktorí by nezaťažili kasu privysokými nákladmi. Dvadsaťosem ročný hráč by nepochybne vniesol do šatne Netopierov kvalitu a úroveň, ale meno hráča je celkom dosť veľké a k tomu prináleži aj plat. Eriksen dostáva v Taliansku niečo okolo 7,5 milióna eur, čo je vysoko nad rámec Valencie. Avšak tlač na Apeninskom poloostrove i tak zmieňuje záujem mužstva z východošpanielskeho pobrežia.

Počas leta 2019 bol rodák z Middelfartu na zozname tých najlepších klubov v Európe ako PSG, Manchestru United, Realu Madrid, Bayernu Mníchov, Juventusu Turín či Atléticu Madrid. Ku koncu novembra 2020 prišla americká sieť ESPN so správou, že Eriksen bol Interom ponúknutý Arsenalu Londýn, ktorý by si mohol futbalistu kúpiť počas januárového trhu za 16,9 milióna libier čo je v prepočte okolo 19 miliónov eur. Avšak popri skromných rozpočtových podmienkach The Gunners zdroj tvrdí, že stredpoliar by mohol byť dostupný aj za 12 miliónov libier čo činí približne 13,5 milióna eur.