Račić sa upísal Valencii do 2024

Po prvom odohranom zápase novej sezóny, kde si Valencia na domácom trávniku poradila v derby s Levante 4:2, anglický The Sun priniesol správu, že gigant Manchester United upriamil svoju pozornosť na valencijského záložnika Uroša Račića. Červený diabli videli v mladom záložníkovi nového Nemanju Matica a pripravili pre španielsky klub ponuku v hodnote 28 miliónov libier (necelých 31 miliónov eur). Vedenie Valencie neváhalo a začalo jednať so Srbom o predĺžení jeho zmluvy.

Včera, t.j. 27. septembra 2020, španielsky klub na svojej stránke oficiálne oznámil predĺženie kontraktu s hráčom: „Valencia CF dosiahla dohodu s Urošom Račićom o predĺžení jeho zmluvy ako hráčom Valencie do 30. júna 2024 s výpovednou klauzulou vo výške 150 miliónov eur.“

20200925renovacionuros01 NoticiaAmpliada

Čo sa týka výstupnej klauzuly hráča, tak pôvodná suma bola na úrovni 100 miliónov eur. Vzostupm jeho profesionálneho rastu a talentu si chce vedenie Valencie poistiť hráča do budúcna. S navýšenou doložkou na 150 milión eur sa Račić zaraďuje ku Carlosovi Solerovi na druhé mieste s najvyššou klauzulou vo Valencii. Na prvom mieste je usadený portugalský krídelník Gonçalo Guedes s klauzulou 300 miliónov eur. Na treťom sa nachádza uruguajský útočník Maxi Gómez s hodnotou 140 miliónov eur a o pomyselnú zemiakovú medailu pre 100 miliónovú doložku sa delí trojica hráčov: José Gayá, Thierry Correia a Mouctar Diakhaby.

asdasdasd

Cesta dvadsaťdva ročného mladíka začala v srbskom mládežnickom tíme OFK Belehrad. V marci 2016 ho odkúpil 31-násobný srbský majster FK Červená Hviezda Belehrad za 90-tisíc eur. Za Červeno-bielych odohral Račić 45 zápasov (2047 minút), v ktorých strelil 3 góly, na 2 prihral a 5-krát videl žltú kartu. So sbrským celkom si hráč zahral aj v kvalifikáciu Európskej ligy, základnú skupinu EL a taktiež vyraďovanciu fázu EL. Celkovo vybehol hráč do 6 zápasoch, ala za to odohral iba biednych 25 minút.

uros racic von roter stern belgrad 1528742508 15966

Počas svojho účinkovania v Belehrade, zaujal rodák z Kraljeva skautov Valencie, presnejšie lovca mladých talentov Pabla Longoriu. V júli 2018 prestúpil záložník do východošpanielskeho klubu za 2,20 milióna eur. Račić svoj talent ďalej rozvíjal v rezervnom celku Valencia Mestalla, pričom za prvú polovicu sezóny 2018/19 zasiahol do 15 zápasov (1.292 minút) a bodovo si pripísal 1 gól a 4 žlté karty. Račić sa celokovo 5-krát dostal aj do súpisky prvého tímu. Svojho debutu v prvom tíme sa dočkal Srb v pohári Copa del Rey. Valencia hostila na Mestalli 4. decembra 2018 treťoligový celok CD Ebro. V zálohe odohral hráč spolu s Kondogbiom do 69 minúty, kde ho potom vystriedal už bývalý kapitán Los Che Dani Parejo.

racic enamora en tenerife foto liga123

V druhej polovici sezóny, v januári 2019, kroky stredopoliara smerovali na jeho prvé hosťovanie. Na Kanárskych ostrovoch za CD Tenerife odohral Srb 16 zápasov (1339 minút) a svoje štatistky si obohatil o 1 gól, 1 asistenciu a 7 žltých kariet. Cena hráča pomaly stúpala nahor. Kvôli pretlaku v kabíne a ešte nepostačujúcim skúsenostiam, strávil Račić sezónu 2019/20 na ročnom hosťovaní v portugalskom klube FC Famalicão, kde naplno ukázal svoj talent a potenciál. V drese Famalicenses dosiahol záložník to čo očakával. Dostal množstvo hracieho času (2945 minút) a za portugalský celok odohral 39 zápasov, v ktorých sa zaskvel 3 gólmi, 2 prihrávkami na gól a 5 žltými kartami.

69 Uros Racic Famalicáo AU1I7760

Po skončení sezóny a vydarenom hosťovaní sa hráč vrátil naspäť na Mestallu. V zdecimovanom kádri nového trénera Javiho Graciu si sbrský reprezentant urobil dobré meno ako v predpríprave, tak i už v oficiálnych štartoch A-tímu. Práve s francúzskym záložníkom Geoffrey Kondogbiom vytvoril Račić hneď v úvodnom zápase po výmene Vincenta Esquerda tú správnu konzistenciu. V necelých 20 minútach dodal stredopoliar zálohe potrebnú istotu, jednoduché riešenia, razanciu a odvahu zapojiť sa smerom dopredu.

• To není možné.my ho jako neprodáme a to jako fakt???Nemáme peníze ani na výplaty,tak tuším další odchod....i když Manžestři nenabídnou více,nakonec Péťovi dojde,že ho vlastně "chceme prodat"

• Hele já nevěřím, že by někdo došel kdyby Račič odešel. To by bylo zase peníze do vlastní kapsy, ale hlavně neutrácet. A nebo by došel někdo od Mendese *30* Radši at Račič zůstane a ukáže co vněm je.

• Možno keby tak z tej 100 miliónovej klauzuly ponúkol ManUtd takých 70 až 80 miliónov, tak by si to možno aj Lim rozmyslel a posadil by Srba prvým lietadlom do Anglicka *37*