The current Bet365 opening offer for new customers is market-leading bet365 mobile app You can get a free bet right now when you open an account.

Wass: Myslím jen na vítězství, čas pro setkání s přáteli bude až po utkání

Wass: Myslím jen na vítězství, čas pro setkání s přáteli bude až po utkání


Dnes večer se Valencia utká s Celtou Vigo o své první vítězství v sezóně. Vzhledem ke jménu soupeře je vcelku snadné uhodnout, kdo z hráčů byl vybrán pro předzápasový rozhovor. Samozřejmě padla volba na dánského záložníka Daniela Wasse, který ještě v minulé sezóně oblékal právě světle modrý dres galicijského týmu. Wass tak může pohovořit nejen o náladě v šatně Los Che po nepovedeném startu sezóny, ale může fanouškům Netopýrů představit i nadcházejícího soupeře.

„Bude to pro mne velmi zvláštní zápas, protože mám v kádru soupeře spoustu přátel, mnoho bývalých spoluhráčů. Poté, co jsem tam hrál tři sezóny, to musí být svým způsobem zvláštní pocit, ale teď přemýšlím jen o vítězství a až po zápase bude čas na setkání s přáteli,“ řekl dánský univerzál v rozhovoru pro klubový web valencijských Netopýrů. „Strávil jsem ve Vigu tři roky, takže se bude vždy jednat o tým, který bude mít místo v mém srdci. Mám blízký vztah s Hugo Mallem a s Iagem Aspasem, se kterými jsem často hrával na pravé straně hřiště, no pro vzájemný zápas doufám, že Iago nebude skórovat a nepomůže tak našemu soupeři k vítězství,“ dodal Wass.

Valencijský záložník, který kvůli drobným zdravotním problémům absentoval ve víkendovém utkání na hřišti Villarrealu, se domnívá, že po nástupu trenéra Antonia Mohameda na střídačku Celty Vigo letos v létě nyní galicijský klub vyznává podobný styl, jako v dobách, kdy ho vedl Eduardo Berizzo. Leč najdou se i novinky. „Celta nyní začala hrát systém s pěti obránci, což za mého působení ve Vigu nikdy nebylo. Soupeř Celty Vigo však hlavně musí dávat pozor na nebezpečnou dvojici Iago Aspas a Maxi Gomez v jejich útoku. To jsou totiž dva útočníci, kteří nepotřebují mnoho prostoru k tomu, aby dokázali vstřelit gól,“ vyslal Wass varování směrem k defenzivě Los Che. „Celta však nemá jen zmiňovanou dvojici gólových útočníků. Hrával jsem rovněž s Lobotkou, který je pro ni velmi důležitým záložníkem. Stejně tak je důležitým hráčem Hugo Mallo. Pro zápas bude klíčová pravá strana hřiště,“ uzavřel Wass povídání na téma dnešního soupeře Netopýrů.

Od Celty Vigo se však rozhovor stočil i jiným směrem. Zatímco galicijský celek prozatím v této sezóně okupuje místa zaručující postup do pohárové Evropy, tak Valencia se spíš ohlíží, kolik týmů je ještě v ligové tabulce za ní. A mnoho jich není. Valencia totiž i po 5. kole La Ligy čeká na první sezónní vítězství. I Daniel Wass si uvědomuje, že pro zlepšení postavení Netopýrů v tabulce, pro zlepšení nálady fanoušků i pro dodání většího sebevědomí samotným hráčům je velmi důležité oslavit konečně tříbodový zisk. „Tým je hladový po vítězství. Ostatně chceme vyhrát každý zápas. Myslím, že děláme spoustu věcí dobře, takže v kabině máme důvěru ve své schopnosti. Víme, že můžeme vyhrát. Jsem si jistý, že na konci sezóny budeme v tabulce v popředí, ale prvním krokem musí být vítězství. Musíme dnes s podporou našich fanoušků získat tři body,“ burcuje dánský záložník.

K otázce fanoušků se pak Wass na závěr rozhovoru rozpovídal ještě podrobněji: „Pro soupeře není snadné hrát na stadionu s takovou historií a s takovým množstvím fanoušků podporujících domácí tým. Proto jsem rád, že pro mě už není Mestalla cizím územím, ale že jsou místní fanoušci na mé straně. Fanoušci jsou pro nás nesmírně důležití, je to, jako bychom nastoupili ve dvanácti lidech na hřiště. S Celtou Vigo se hraje pozdě večer, ale doufám, že fanoušci přijdou, protože jejich podporu potřebujeme.“

  • Žádné komentáře nebyly nalezeny.