Rubén Baraja: „Bezpochyby sme vedeli, že tento zápas bude komplikovaný“

Tréner Rubén Baraja sa objavil na tlačovej konferencii po pohárovom zápase proti FC Cartagene, v ktorom Valencia CF napokon zvíťazila až v druhom predĺžení gólom Josého Gayu. Kormidelník tímu priznal, že Netopiere nezačali práve najlepšie a nevedeli sa dlho dostať z tlaku domáce celku.

Priebeh duelu:

Bezpochyby sme vedeli, že tento zápas bude komplikovaný. Veľa zápasov je veľmi tesných a sú tímy, ktoré vyhrávajú v predĺžení. Začali sme zle a zaostávali sme. Je pravda, že keď strelil gól na 1:0, tak sme mali šance a držali sme viac loptu, ale toto je Copa del Rey. V každom zápase nájdeme prekvapenia. Našťastie sme však prešli a budeme myslieť na ďalšiu výzvu. Chcel by som zablahoželať Cartagene, pretože odohrali skvelý zápas.

Copa del Rey:

Je to súťaž, ktorú si vážime a chceme sa pokúsiť ísť čo najďalej. Naši fanúšikovia sú obzvlášť nadšení. Teraz to bola remíza a uvidíme. Keď máme šancu prejsť kolom, tak je to pekná príležitosť.

Zlý začiatok zápasu:

Očakával som, že Cartagena takto začne. Je pravda, že prvá akcia nás znervóznila. Nebránili sme dobre a oni sa dostali do streleckej situácie, pričom z ďalšej padol gól. Nezačali sme dobre a je to dobrá lekcia. Ak nevkročíme dobre do zápasu, tak to bude ťažký boj.

Pepelu:

Urobili sme zmenu, pretože dostal ranu a poslali sme Guerru a Goziho.

Ťažký zápas:

Myslím si, že to bolo zložité. Súper nás napádal a robil problémy aj s jedným menej. Nebolo to ľahké, ale mali sme šance na skórovanie. Zápas išiel do predĺženia, kde sme odviedli skvelú prácu v defenzíve.

Ponaučenie:

Som šťastný, že som tu prešiel, pretože vždy, keď niečim takým prechádzame, tak si musíme veci vážiť. Je pravda, že sa mi začiatok nepáčil, pretože si takýto luxus nemôžeme dovoliť, ale tým, že sme od začiatku ťahali za kratší koniec, tak nás to nútilo ísť viac do útoku a držať loptu a hrať našu hru.

Javi Guerra:

Je dôležitý, pretože nám dáva rôzne cnosti. Je tiež pravda, že hráči majú vzostupy a pády, nielen Javi Guerra. Musí tvrdo pracovať, aby našiel svoj priestor a svoju úroveň. Je dôležitý, pretože nám dodáva energiu a možnosti. Musí sa vrátiť k svojim najlepším výkonom.

David Otorbi:

Chvíľu pracoval a obetoval svoj čas. Videli sme, že je pre neho možné hrať 1 proti 1 a pracoval podľa toho, čo hra vyžadovala. Teraz musí nájsť viac minút a rásť na dennej báze, aby bol pripravený na to, keď bude na rade. Je to šťastný deň pre neho a jeho rodinu. Musí si to tiež užiť. Do budúcnosti má obrovské možnosti.