Valencia uštědřila Huesce šestigólovou kanonádu

Netopýři mohou po víkendu i nadále pomýšlet na možnost umístění v nejlepší ligové čtveřici. Na hřišti poslední Huescy totiž už po první půli vedli 0:5 a s klidným svědomím dohráli utkání s konečným skóre 2:6.

Valencia začala velmi aktivně a už ve 2. minutě ve své druhé akci dala úvodní gól. Stačil k tomu nenápadný pas do volného prostoru mezi obránce na polovině soupeře do míst, kde se pohyboval Daniel Wass. Ten se nikým nerušen dostatl do vápna soupeře a místo přihrávky volnému Rodrigovi zavěsil míč do sítě. 0:1.

V 7. minutě se dokázal nadvakrát protáhnout k malému vápnu soupeře Guedes, jehož následnou střelu ale brankář zlikvidoval. Míč se pak dostal před vápno Huescy, odkud ale Coquelin přestřelil branku.

Na druhé straně v 11. minutě vyskočil nejvýše po centru na hlavičku Musto, ale jeho pokus skončil těsně vedle zadní tyče Netovy branky.

V 15. minutě přišel další centr do vápna Netopýrů, ale hned tři hráči domácího týmu jen těsně netrefili míč, který prosvištěl před brankou Valencie.

Pak se ale hostům podařil další útok. Před velké vápno dostal centr Mina, prostrčil míč k domácí brance volnému Rodrigovi, ten obešel brankáře a do odkryté branky navýšil na 0:2.

Ve 20. minutě Valencia naplno využila protiútok, kdy Guedes po přihrávce do vápna nezakončoval, ale vrátil míč na opačnou stranu pokutového území, kde si Mina v klidu zkrotil přihrávku a do vzdálenějšího dolního rohu upravil skóre na 0:3.

Na čtvrtý gól se čekalo dalších 13 minut. Wass dostal míč mezi obránce na pravý kraj vápna, odkud poslal kolmou přihrávku k zadní tyči, kde míč uklidil do odkryté branky opět Mina – 0:4.

Za domácí se ve 36. minutě z kraje vápna pokusil prosadit jedovatou střelou na zadní tyč Ferreiro, ale těsně minul Netovu branku.

Ke gólu na 0:5 se na konci 40. minuty propracoval Rodrigo, který zachytil malou domů těsně před domácím brankářem, ale když dělal kličku, aby uklidil míč do branky, ale v tu chvíli „dojel“ k Rodrigovi skluzem Etxeita, jenž vypíchnul míč do vlastní branky – 0:5.

Do druhého poločasu udělal hostující kouč dvě změny. Stáhnul ze hry Pareja a Guedese, místo nichž poslal na plac Solera s Torresem.

I ve druhé půli pokračovaly gólové hody. V 51. minutě poslal Ferran míč za obranu do vápna k volnému Minovi, a ten si všiml u druhé tyče osamoceného Rodriga, který sklepl míč do prázdné branky – 0:6.

Velkou šanci na snížení měl v 57. minutě Gallego, k němuž propadl centr z křídla, ale jeho hlavička skončila jen těsně vedle branky.

Netopýři naposledy vystřídali už v úvodu 58. minuty. Dvougólového Rodriga nahradil Gameiro.

Domácím se nakonec podařilo snížit. Neto vyrazil střelu z úhlu v 66. minutě před sebe a Melero dorazil míč do prázdné branky – 1:6.

Netopýři už příliš nekousali a spíš kontrolovali průběh utkání. V 79. minutě se tak dostal ke střele zblízka Gallar, ale Neto reflexivně vyrazil míč.

K další střele se dostal v 84. minuřě Melero, ale zblízka poslal míč vedle Netovy branky.

V 86. minutě ještě mohl navýšit skóre Soler, který ale po průniku do vápna soupeře místo přihrávky před branku střílel z ostrého úhlu a neměl šanci gólmana Santamariu prostřelit.

V 91. minutě ještě domácí nastřelili Diakhabymu před jeho brankou ruku a následnou penaltu proměnil Gallar, který uzavřel skóre zápasu na 2:6. Huesca tak putuje do Segunda División, Valencia bude dál bojova o Ligu mistrů.

Neto 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Hodnocení (2 hlasů)
Piccini 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Hodnocení (2 hlasů)