Souboj o pohárové příčky končí bezbrankovou remízou

Valenciav souboji o pohárové příčky odehrála proti Getafe podprůměrný první poločas. V druhé půli však soupeře jasně přehrála, ale nedokázala dát gól. Zápas tak skončil bez branek 0:0.

Oba týmy se od úvodu dost snažily. Getafe střílelo daleko více oproti Valencii, ale veškeré střely mířily mimo branku.

První větší šance přišla až ve 25. minutě kdy Foulqier v záklonu stihnul hlavičkovat ve vápně Valencie pod břevno, ale Jaume byl včas na svém místě a míč rukou vypíchnul mimo hřiště..

O chvíli později na druhé straně centroval z přímého kopu do vápna Parejo, ale Diakhaby sklepnul hlavou míč přímo na gólmana Soriu.

Obrovskou šanci měli hosté ve 35. minutě. Do prostoru před velké vápno dostal Mata přesnou nahrávku do běhu, pak měl před sebou Jaumeho, kterého obešel, ale následně střelou napálil tyč odkryté branky. Rozhodčí nakonec zbytek akce ukončili odpískáním ofsajdu, který byl ale v řádech pouhých centimetrů.

Netopýři měli druhou dobrou šanci ve 43. minutě, kdy centr z rohového kopu našel na zadní tyči Coquelina, ale ten svojí hlavičkou poslal míč pouze do tyče!

Dobrou šanci měl ve 49. minutě Rodrigo, který vypálil do dolního rohu branky, ale skvělým zákrokem jej vychytal Soria.

V 53. minutě se ale domácím už zadařilo. Centr Ferrana vyrazil v pádu předd dotírajícím Gameirem brankář Soria, avšak přímo na volného Guedese, který napálil míč do odkryté branky. Když už Mestalla slavila, sudí za pomoci videorozhodčích gól anuloval. Dotírající Gameiro byl totiž v době přihrávky před branku v ofsajdu.

Valencia si nechala první střídání až na 68. minutu,  kdy Ferrana nahradil Čeryšev.

V úvodu 70. minuty vybídnul Parejo centrem skrz pokutové území ke skórování dvojici Gameiro-Rodrigo, ale oba těsně před brankářem na míč o chlup nedosáhli.

O minutku a půl později Gayá prudce centroval do malého vápna, na což gólman reagoval tak, že se pokusil přízemní míč zkrotit. Nechybělo málo a míč by mu vypadnul na volného Rodriga.

Krátce poté další akci z levého křídla vedl Čeryšev, jenž si tentokrát potáhnul míč do vápna a přízemní střelou vyzkoušel pozornost Sorii, který míč úspěsně lapil.

V 75. minutě pálil bez přípravy zpoza velkého vápna Parejo, ale míč jen těsně minul horní roh hostující branky.

Druhým střídajícím na straně Netopýrů se stal v 77. minutě Gameiro, jehož nahradil Santi Mina.

I přes časté držení míče a nátlak na soupeře se Valencii nepodařilo do konce utkání vytvořit si gólovou situaci a zápas tak skončil 0:0.

Jaume 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Hodnocení (1 hlas)
Piccini 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Hodnocení (1 hlas)