Dveře do finále jsou otevřené, ale projít může pouze jeden

Pouze jeden zápas dělí Netopýry k postupu do touženého finále. Nebude to nic jednoduchého, šance jsou stále velmi vyrovnané. Stejně tomu platí i mezi druhou semifinálovou dvojicí. Kdo tedy se proti sobě postaví ve finále se rozhodne ve středu a ve čtvrtek večer.

První utkání

Putováním přes pohár Copa del Rey se Netopýrům často nepovedlo vstoupit dobře do utkání a museli dohánět ztrátu. Předchozí dva soupeři Getafe a Gijon, oba zvítězili v prvním utkání, ale v odvetě Netopýři dokázali postup získat na svoji stranu. V semifinále proti Betisu se tento případ opakoval, ale s výborným závěrem.

Betis se dostal do vedení na konci prvního poločasu, kdy tkz. „šatňáka“ vstřelil Loren. V druhém poločasu jsme byli svědky velmi neobvyklého gólu, kdy se Joaquinovi podařilo skórovat přímo z rohu. Marcelino zareagoval dvounásobným střídáním a začalo obléhání branky soupeře. To přineslo první branku v 70. minutě, kterou střelil Cheryshev po asistenci Gameira.

Už to vypadalo, že Netopýři opět prohrají v prvním utkání, ale v nastaveném čase přišel vyrovnávající gól. Zasloužil si ho Gameiro, kterému přihrál Rodrigo a zápas tedy skončil remízou 2:2. To znamená, že nakonec první zápas skončil lépe pro Los Che, které má výhodou dvou vstřelených branek na hřišti soupeře a výhodu vlastního publika na stadionu pro odvetný zápas.

Druhá semifinálová dvojice

Druhou semifinálovou dvojici tvoří dva největší španělské fotbalové celky. První utkání se odehrálo o den dříve a stejně tomu bude i s odvetným zápasem. Tedy Valencia a Betis už budou vědět předem svého potencionální soupeře.

V prvním utkání jsme mohli vidět vyrovnaný zápas. Hrálo se na Nou Campu, ale jako první skórovali hosté. Už v osmé minutě po nahrávce od Benzemy se gólově trefil Lucas a otevřel tak skóre zápasu. V druhém poločase se dočkali domácí vyrovnání, když v 57. minutě srovnal vývoj utkání Malcom. Nakonec to bylo vše, co se podstatného událo v prvním utkání. Real Madrid do odvety vstoupí tedy s malou výhodou.

Z valencijského tábora

Valencia se opět přiklonila k remízovým výsledkům. Za posledních 7 utkání pětkrát remizovala a dvě výhry zaznamenala proti Celticu v Evropské lize. V ligových utkání nasbírala už čtyři remízy za sebou a zisk 4 bodů z 12 možných je opravdu málo. Proto se Netopýři mírně posunuli směrem dolů v tabulce na 9. pozici.

Ovšem pokud i nyní Netopýři uhrají remízu a bude se jednat o 0:0 nebo 1:1, tak se bude jednat o úspěch, jelikož to bude stačit k postupu do finále poháru, kam se Valencia už nepodívala deset let.

Aktuální otázkou je, jestli se stále Netopýři dívají na pohárový zápas druhořadě nebo zda poháru věnují maximální prioritu, když už jsou pouze krok od finále. Spíše budeme očekávat, že Marcelino povolá podle něho nejlepší možnou sestavu a nebude hráče šestřit. Do brány by se měl znovu postavit Jaume, který předvedl netradiční chybu v prvním utkání, kdy inkasoval gól přímo z rohu. Do zápasu nejspíše nezasáhane Gaya, který má po posledním utkání zlomený nos, ale na druhou stranu to není vždy překážkou.

V obranné řadě je dále stále absence u Garaye, ale jinak Marcelino má volnou ruku při výběru pro zbytek sestavy. V útoku by se mohla znovu objevit dvojice Rodrigo a Santi Mina, jako v prvním utkání, ale momentálně v nejelepší formě je Gameiro. V minulém utkání se do hry vůbec nepodíval Guedes, možná Marcelino chtěl portugalského křídelníka pošetřit pro čtvrteční odvetu.

Základní informace

Valencia CF – Real Beits; semifinále Copa del Rey 2018/2019; čtvrtek 28. února 2019 v 21:00

Předpokládané sestavy:

Valencia: Jaume, Lato, Paulista, Diakhaby, Piccini, Guedes, Parejo, Kondogbia, Soler, Gameiro, Rodrigo

Real Betis: Robles, Sidnei, Batra, Mandi, Guardado, Lo Selso, Carvalho, Guerroro, Canales, Loren, Leon