Valencia v druhé půli propadla a z Barcelony odchází bez bodů

Ani v druhém kole nedokázala Valencia zvítězit, ba ani získat bod. První poločas na půdě Espanyolu odehrála celkem dobře, ale bez gólu. Druhý poločas se už Valencii vůbec nevyvedl a Espanyol dokázal dát dva góly a získat tak tři body za výhru 2:0.

První desetiminutovka byla převážně pod taktovkou Valencie, která se ale marně dostávala před branku Espanyolu. Zajímavou šanci měl až v 10. minutě Rodrigo. Dlouhý nákop do vápna totiž našel hlavičkujího Wasse, který sklepnul míč do malého vápna, kam nabíhal Rodrigo, ale chyběl mu zhruba metr k tomu, aby na míč dosáhnul a sklepnul jej do branky.

O dvě minuty později byl opět ve stejném místě Rodrigo tentokrát dostal nákop na hlavičku, kterou mu však Lopez chytil. O okamžik později se zkusil prosadit Mina, jenž zpoza velkého vápna vyslal technickou střelu k tyči, ale Lopez byl včas na svém místě.

V 18. minutě měla Valencia velikou šanci, když Soler naběhnul s míčem do vápna, přihrál pod sebe do malého vápna na volného Minu, kterému ale do střely skočil jeden z obránců, jenž zahrál rukou, rozhodčí však protesty hráčů Valencie odmítnul a nechal hru pokračovat.

Espanyol v následujících minutách srovnal hru a přetahoval se s Valencií často o míč ve středu hřiště. K pokutovému území soupeře se ale dostávala spíš Valencia, jelikož přihrávky Espanyolu na polovině Valencie bývaly často nepřesné. Jediný kdo mohl zahrozit byl ve 29. minutě Borja Iglesias, který zkusil ve vápně Valencie sklepnout centr „nůžkami“ do branky Netopýrů, ale míč se mu nepodařilo trefit.

Směšné je, že ve 30. minutě byla pískána ruka, která nebyla, a to Diakhabymu, jemuž hodil soupeř míč na záda při autovém vhazování. Sudí však byl přesvědčen, že šlo o hru rukou, a tak stopera Valencie odměnil žlutou kartou.

Postupně se Espanyol prokousával k brance Netopýrů a ve 32. minutě mohl otevřít skóre zápasu. Nákop do vápna Valencie našel Sergia Garcíu, který zblízka hlavičkoval do břevna, poté ještě domácí doráželi, ale Neto skvěle vytěsnil míč.

V úvodu 34. minuty si další z hráčů domácích připravil velikou šanci, když si před velkým vápnem Los Ché nadkopnul míč a z voleje jej poslal do dolního rohu. Jeho dělovku musel Neto zlikvidovat nadvakrát.

Na druhé straně si naběl v těsné ofsajdové pozici za obranu Mina, poté si míč zklidnil ve vápně Espanyolu a vybídl přihrávkou z druhé vlny nabíhajícícho Rodriga, který ale zblízka ztroskotal na skvělém zákroku Diega Lopeze.

Další šanci měl Soler, ale krátkou přihrávku na hranici pokutového území přetavil ve střelu, která skončila na tribunách.

Valencia do poločasu musela odvrátit pár útočných pokusů domácího týmu, což se podařilo, a tak sudí odpískal konec prvního dějství za bezbrankového stavu.

První dobrou šanci druhé půle měla v 51. minutě Valencia, když rohový kop Pareja propadnul mezi skrumáž hráčů v malém vápně Espanyolu a odrazil se od Kondigbii za záda brankáře Lopeze, ale jeden z obránců odkopnul míč na brakové čáře a zachránil tak situaci.

V 53. minutě si z křídelního prostoru seběhl s míčem mezi dva hráč Leo Baptistao a tvrdou dělovkou prověřil Neta, jenž s vypětím sil vyškrábnul míč do bezpečí.

Domácí vycítili, že by mohli ze zápasu získat více, než bod a Valencii často zkoušeli nalomit. Dvakrát musel Neto vyběhnout sebrat přihrávku do volného prostoru před nabíhajícím protihráčem.

Pak přišla velmi vypjatá situace. Tvrdá střela Sergi Dardera v 63. minutě trefila na hranici vápna Diakhabyho do ruky, tentokrát bez karty. Domácí dostali přímý kop pár centimetrů za hranicí pokutového území. Granerův přímý kop se od spodku břevna odrazil k brankové čáře a pak pryč od branky. Sudí použil tentokrát videorozhodčího a velmi těsný gól uznal. Espanyol šel do vedení 1:0.

V 66. minutě zkusil překvapit tvrdou pozemní střelou Baptistao, ale jeho střele chybělo několik decimetrů, aby se dostala do branky.

Valencii se v druhé půli rozcvičovali tři hráči – Batshuayi, Čeryšev a Gameiro. Jako prvního na střídání si vytáhnul kouč Marcelino záložníka Čeryševa, jenž na hřišti nahradil v 67. minutě Daniela Wasse. O tři minuty později šel na plac i Gameiro, jenž nahradil Santiho Minu.

Domácím netrvalo dlouho a náskok navýšili. Na branku se řítil Baptistao, kterého školácky neubránil Piccini, ale Neto ještě protihráči vypíchnul míč, k němuž se však dostal Borja Iglesias, jemuž už pouze zbývalo napálit míč do prázdné branky, což se také stalo – 2:0.

Domácí byli na koni. V 71. minutě se po zbrzděném protiútoku dostal ve vápně Valencie ke střele Darder. Napřed napálil Kondogbiu, pak napodruhé vypálil nad břevno.

Poslední střídání Valencie znamenalo odchod Rodriga a přícho Batshuayie, a to v 74. minutě.

Valencia se však nedostala dlouhou dobu k žádnému ohrožení branky soupeře a domácí hráli spíše tak, aby udrželi příznivý stav...

V 88. minutě až Kondogbia vyslal nebezepečnou skákavou střrlu k tyči, kterou Lopez s problémy vyrazil mimo branku.

Nastavený čas nepřinesl nic zásadního a zápas tak byl ukončen za stavu 2:0.

TECHNICKÉ ÚDAJE:

2. RCD Espanyol: Diego López, Javi López, Dídac Vilá, Hermoso, Marc Roca, David López, Granero (Víctor Sánchez, m. 79), Darder, Borja Iglesias, Leo Baptistao (Piatti, m. 76) y Sergio García (Hernán Pérez, m. 71).

0. Valencia CF: Neto, Piccini, G. Paulista, Diakhaby, Gayà, Parejo, Kondogbia, Carlos Soler, Wass (Cheryshev, m. 64), Rodrigo (Batshuayi, m. 74) y Santi Mina (Gameiro, m. 66).

Góly: 1-0. M. 63: Granero. 2-0. M. 68: Borja Iglesias.