The current Bet365 opening offer for new customers is market-leading bet365 mobile app You can get a free bet right now when you open an account.

Závěr La Ligy se ponese v poklidném duchu

Závěr La Ligy se ponese v poklidném duchu


Tento víkend se završí i španělská liga. Všechny karty jsou rozdány a čeká nás tak poklidný závěr. Známe všechny postupující do evropských pohárů a známe také všechny tři týmy, které sestoupí do nižší ligy. Naopak zatím ještě nevíme, jaké týmy postoupí z druhé ligy a stanou se tak soupeři pro Netopýry v další sezóně. Posledním soupeřem pro Netopýry bude Deportivo La Coruňa, která v příští sezóně už nebude soupeřem pro Valencii, neboť je to jeden ze sestupujících týmů. Poslední zápas Los Che začne v neděli od 12:00.

Z valencijského tábora

Výborný začátek, dobrý průběh a špatný závěr sezóny je vizitka Valencie v sezóně 2017/2018. K dnešnímu datu nasbírala na své konto celkem 70 bodů a má šanci ještě další tři body přidat. Skóre se nechá označit jako vydařené v poměru 63:37. Valencie disponovala lepší obranou než Real Madrid, který inkasoval o 5 branek více. Produktivitou se řadí Valencia na čtvrté místo za Barcelonu, Real Madrid a Real Sociedad. Nejlepším střelcem Netopýrů můžeme předběžně vyhlásit Rodriga Morena, neboť šance, že Santi Mina nebo Simone Zaza v posledním utkání vstřelí 4 branky je nízká. Rodrigo se navíc stává i nejvíce vytěžovaným hráčem. Nastoupil do 36 zápasů a vyhnul se i trestu za akumulaci žlutých karet (Parejo stihl nasbírat karty 3krát).

Jako zcela nejistou můžeme označit situaci ohledně výběru hráčů pro toto utkání. Výsledek posledního utkání nezmění konečné postavení a nabízí se otázka, zda Marcelino pošle na hřiště hráče, kteří nebyli příliš využívaný během sezóny. Jisté je, že kvůli zranění na hřiště určitě nevyběhnou Andreas Pereira a Francis Coquelin. Kvůli omezenému počtu míst na soupisce, se na ní nedostali z rozhodnutí trenéra Javi Jimenez, Toni Lato a Gabriel Paulista. Šance dostat se v posledním zápase na hřiště má tedy Jaume, který odchytal pouze pár utkání. Dále Nacho Vidal, Ruben Vezo, Jeison Murillo, Nemanja Maksimovič, Ferran Torres a Luciano Vietto. Avšak kolik z těchto jmenovaných hráčů dostane šanci si zahrát, se dozvíme až během nedělního utkání.

Kompletní soupiska: Neto, Jaume, Montoya, Nacho Vidal, Vezo, Murillo, Garay, Gaya, Parejo, Maksimovic, Soler, Kondogbia, Guedes, Ferran, Zaza, Vietto, Mina a Rodrigo.

Z tábora soupeře

Nedělní soupeř nepředvedl žádná zářivé výkony po celou sezónu a byl adeptem pro sestup od začátku. Definitivní propad do pásma sestupových příček přišlo v 19. kole. Od tohoto kola si už Deportivo nedokázalo vylepšit svoje postavení, a tak 6 výher a 11 remíz stačí pouze pro zisk 29 bodů, které ani zdaleka nestačí na záchranu. Letos k záchraně by bylo potřeba bodů minimálně 40. Z posledních pěti zápasů na své konto připsali tři body, které získali po třech remízách. Velmi nepříznivým faktem pro klub z Galicie je, že během sezóny inkasovali celkem 74 branek, což je pasuje na nejhůře bránici tým.

Negativní průběh sezóny nedokázal zvrátit ani nově povolaný trenér. Na začátku února se této role ujal velmi úspěšný hráč Clarence Seedorf, který během své herní kariery hrál například za Ajax, Real Madrid, Inter Milán a AC Milán. V posledním jmenovaném týmu strávil dokonce deset let. Na soupisce La Coruni nalezneme momentálně tři hráče, kteří dříve působili krátce i na Mestalle. Jmenovitě to jsou Zakaria Bakkali, který se letos ani jednou neprosadil. Dále Federico Cartabia, který se dokázal prosadit dvakrát, ale momentálně je zraněný. Jako třetí Carles Gil, který se po celou sezónu zdravotně trápil, a i momentálně je na marodce. Se sestupem se pojí i odchody lepších hráčů do jiných klubů. Například jeden z hlavních útočníků Andone Florin se snaží dohodnout na přestupu do anglického Brightonu.

Vzájemná utkání

Během posledních deseti vzájemných utkání se La Coruňa z vítězství radovala pouze jednou v říjnu 2014. Čtyři utkání skončila remízou a pětkrát bylo vítězství na straně Valencie. Poslední vzájemný duel proběhl letos v lednu. V tomto období kromě ligových zápasů byl ještě v plném proudu pohár Copa del Rey, ale Netopýři zvládli na venkovním hřišti zvítězit. O výhru 1:2 se postarali Guedes a Rodrigo. V posledních minutách ještě nadešlo drama po vstřeleném snižujícím gólu Andoneho, ale vyrovnání se nekonalo.

Základní informace

Valencia CF – Deportivo La Coruna; 38. kolo La Ligy 2017/2018; neděle 19. 5. 2018 ve 12:00

Předpokládané sestavy

Valencia: Jaume, Gaya, Murillo, Vezo, Nacho Vidal, Guedes, Parejo, Soler, Ferran, Rodrigo, Zaza

Deportivo: Ruben, Juanfran, Navarro, Schar, Luisinho, Valverde, Krohl-Deli, Guilherme, Adrian, Borja, Perez

  • Žádné komentáře nebyly nalezeny.