Leganés všemi silami ubránil výhru nad Valencií

Valencia se zřejmě nepodívá do příštího ročníku Evropské ligy. V zápsae proti sestupem ohroženému Leganésu totiž inkasovala v první půli z penalty. V druhé půli hrála více než půl hodiny proti deseti, pak Parejo nedal penaltu, a Leganés ustál velký tlak Los Ché.

Po úvodní nudě Guedes napřáhl z obrovské dálky a pořádnou dělovkou v 6. minutě trefil břevno domácí branky!

V 16. minutě zahrál nešťastně ve vlastním pokutovém území rukou Kondogbia a domácí tak dostali výhodu penalty, kterou Ruben Perez s ledovým klidem proměnil do dolního rohu branky – 1:0.

Domácí donutilo zranění k prvnímu střídání už na konci 22. minuty, Rodriguez odstoupil ze hry a na jeho místo nastoupil Gil.

Leganés se pak pokusil o pár průniků do vápna Valencia, ale obrana Netopýrů byla pevná. Naopak na druhé straně ve 27. minutě centroval z přímého kopu Parejo a Kondogbia hlavičkoval na branku. Brankář míč ale neudržel v ruce a vypadl mu před prázdnou branku do míst, kde mohl dorážet Coquelin, ale míč mu prošel mezi nohama, a tak se k dorážce nedostal.

Po dlouhé době se hosté dostali k zakončení v úvodu nastaveného času, ale Kondogbia svoji hlavičku po centru z rohového kopu poslal na tribuny.

Do druhého dějství nasadil hostující kouč Voro nového žolíka, jímž byl Ferran Torres, který nahradil Kondogbiu. Hned po minutě hry Ferran seběhl krásně za obranu na centr, jenž si zpracoval a poslal míč pod brankářem do sítě. Bohužel sudí nepřehlédli zhruba metrový ofsajd, v němž se nacházel.

V 53. minutě při průniku Ferrana na polovinu soupeře fauloval zezadu Silva a dostal žlutou kartu. Sudí ale pak přezkoumal situaci přes VAR a trochu přísně udělil nakonec přímou červenou kartu. Domácí tak šli do početního oslabení.

V 56. minutě pálil zblízka ve vápně Jaume Costa, ale napálil míč přímo do gólmana.

Červená karta domácích dala Valencii obrovský impuls. Z tlaku Netopýrů vznikla situace z 58. minuty, kdy rukou ve vápně obránce. Nařízenou penaltu šel kopnout tradičně Parejo, jenže míč poslal do dráhy skoku brankáře Cuellara, který tak stále držel čisté konto.

V 62. minutě Leganés stáhl svého jediného útočníka a změnil tak rozestavení na 5-4-0.

O minutu později centr z levého křídla našel ve vápně Ferrana, ale ten hlavičkou těsně minul branku.

Netopýři poslali v 64. minutě do hry Čeryševa a Florenziho, naopak byli staženi Jaume Costa a Coquelin.

Valencia neuměla najít recept na obranu domácích, a tak až v 70. minutě ohrozila branku, a to díky dalekonosnému přímému kopu Pareja, jenž letěl do dolního rohu branky, ale Cuellar byl pozorný.

Na druhé straně zazlobil Leganés o minutu později, kdy domácí kombinovali ve vápně a nakonec pálil z otočky Brian Gil, ale minul horní roh branky.

V 73. minutě Valencia stáhla Paulistu a poslal do hry Kangina Lee.

V 78. minutě centroval z levého okraje hřiště Čeryšev a našela Florenziho u zadní tyče, jenž sklepnul míč, na který jen o centimetry nedosáhnul v malém vápně Gameiro.

Strašně dlouho si Valencia pouze přihrávala okolo vápna domácích, až nakonec v 83. minutě vypálil zpoza vápna Kangin, ale jeho pokus byl velmi slabý, a tak Cuellarovi nečinila žádné problémy.

Na hřiště se v 86. minutě podíval poslední střídající – Rubén Sobrino. Ten nahradil Gameira v útoku.

Sudí nastavil 7 minut nad rámec základní hrací doby. Za zmínku stojí střela Guedese v 96. minutě, ale ani on netrefil branku. Závěr zápasu však Leganés také ubránil a míří tak vstříc záchraně v La Lize.

Jaume 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Hodnocení (2 hlasů)
Wass 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Hodnocení (3 hlasů)