Valencia ubránila výhru nad Osasunou

Valencia opět odehrála dva rozdílné poločasy. V tom prvním dala 3 góly, z nichž ale jeden nebyl uznán. I přesto ale mířila do kabin o přestávce spokojenější. Jenž v tom druhém úplně přestala hrát a zachránila ji pouze impotence soupeřových hráčů. Valencia – Osasuna 2:0.

Už ve 3. minutě Rodrigo naběhl na dlouhý nákop za obranu. Stáhnul míč do vápna, udělal si prostor a z úhlu propálil míč zblízka přes brankáře. VAR však přezkoumával další tři minuty video a velmi sporně rozhodl o anulování gólů. Motivem bylo zřejmě podezření na ofsajd, Rodrigo měl prý prsty na ruce v ofsajdovém postavení.

Ve 12. minutě dali domácí další gól, který zkoumali dlouho VAR. Guedes se při protiútoku převalil přes tři hráče, místy až klopýtal, ale míč dotáhnul do vápna soupeře a pak parádně zavěsil. Naštěstí byla branka konečně uznána – 1:0 pro Netopýry.

O pět minut později se k centru z kraje hřiště dostal ve vápně Rodrigo, ale hlavou v pádu sklepnul míč pouze na brankáře a jako bonus mu byl odpískán faul.

Ve 22. minutě opět podobná situace, tentokrát ale Rodrigovi dolétl míč od Florenziho přímo na nohu, ale útočníkovi Valencie trvalo zpracování, a tak vypálil přímo do padajícího obránce.

Hra se trochu zklidnila, až do 35. minuty, kdy přišla další šance Rodriga. Při protiútoku dostal od Guedese přesný míč do náběhu, uvolnil se přes obránce, a poslal míč okolo gólmana do vzdálenějšího spodního rohu branky – 2:0!

V nastaveném čase zkusil zahrozit hostující Nacho Vidal, kterého našel centr ve vápně Valencie, ale svoji hlavičku poslal mimo branku. Pak se také dostal ke střele z úhlu Adrián, ale Cillessen jeho střelu do dolního rohu zlikvidoval.

První velkou šancí 2. půle byla tvrdá dělovka Adriána, jež Cillessen vyboxoval přímo na soupeře, jenž hlavou orazítkoval břevno, ale už byl v době první střely v ofsajdu.

Valencia úplně změnila obraz hry a naprosto přestala hrát, jako by se spokojila s vedením z první půle.

První střídání Los Ché učinili v 58. minutě. Wass přišel do hry místo Kondogbii.

V 62. minutě se tak hosté dostali k další střele. Z kraje vápna vyslal přízemní střelu Roberto Torres, jenže jeho pokus šel přímo doprostřed branky n brankáře Cillessena.

Dvojité střídání zvolil kouč Celades v 67. minutě. Guedes a Maxi šli na lavičku a do hry zamířili Ferran s Čeryševem.

V úvodu 71. minuty naběhl na dlouhý centr do vápna Valencie Roberto Torres a ačkoliv jej Paulista nestihl pokrýt dostatečně, útočník soupeře jen těsně nedosáhnul nohou na míč ve snaze sklepnout jej do branky.

Nebezpečnější byl o moment později Oyer, jehož nikdo nepohlídal ve vápně, kam mířil centr z okraje pokutového území. Oyer však prudkou hlavičku poslal jen centimetry vedle vzdálenější tyče! Tlak na snížení pokračoval, přízemní přihrávka skrze vápno Netopýrů prošla skrz skrumáž hráčů až k Enricovi, ale ten netrefil míč ideálně, a tak byl Cillessen nakonec bez práce.

V úvodu 82. minuty hosté zazdili další šanci. Nákop z křídla na bližší tyč našel Oyera, který si sklepnul míč a z úhlu ještě stihl vystřelit, ale Cillessen jeho střelu zablokoval.

Jako poslední střídající se na trávník dostal v 89. minutě Esquerdo, jakožto náhrada za Rodriga Morena.

V úvodu nastavení udělal bránící Estupiňan velkou hrubku, když míč letící před vlastní branku sklepnul hrudníkem na před ním stojícího Čeryševa, ale ten už neměl moc místa ke střele, takže z metru napálil střelu přímo do brankáře.

Cillessen 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Hodnocení (8 hlasů)
Florenzi 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Hodnocení (8 hlasů)