Nejmladší „padesátník“ v klubové historii

Devatenáctiletý Ferran Torres v sobotu nastoupil v jubilejním padesátém ligovém utkání za Los Che, přičemž v historii východošpanělského fotbalového klubu se na tento počet zápasů v nejvyšší španělské fotbalové soutěži nedokázal žádný hráč dostat v mladším věku. Dosavadním rekordmanem byl Miguel Tendillo.

Dosavadní rekordman a nový rekordman jsou přitom jedinými hráči, kteří na padesát ligových zápasů v dresu Los Che dosáhli před oslavou svých dvacátých narozenin. Ferranu Torresovi je aktuálně 19 let a 8 měsíců, přičemž v den ligového utkání proti Betisu Sevilla mu bylo přesně 19 let a 254 dní. Miguel Tendillo padesátizápasové ligové jubileum oslavil v utkání proti Herculesu, přičemž mu tehdy bylo 19 let a 11 měsíců, respektive konkrétněji 19 let a 351 dní. Další hráči odehráli padesátý ligový zápas až jako dvacetiletí, přičemž v žebříčku nejmladších „padesátníků“ najdeme za Ferranem Torresem a Miguelem Tendillem jména jako Fernando Gomez, Javier Farinos, Vicente Rodriguez, Robert Fernandez, Jose Luis Gaya, Juan Mata, Quique Sanchez Flores či Juan Bernat.

Ferran Torres se za Valencii v ligovém utkání prvně představil v 16. kole sezóny 2017/2018, a to konkrétně dne 16. prosince 2017 v zápase na hřišti Eibaru. Ferran nastoupil v 81. minutě, kdy vystřídal Andrease Pereiru, který tehdy u Netopýrů hostoval z Manchesteru United. Mimochodem Valencia tehdy prohrála 1:2, tedy stejným výsledkem jako ve Ferranově jubilejním padesátém ligovém utkání tuto sobotu na Estadio Benito Villamarin. Betis vstřelil o víkendu vítězný gól až v nastaveném čase, no i Eibar ve zmiňovaném utkání z prosince roku 2017 rozhodl o svém vítězství celkem pozdě, a to v 87. minutě. V sezóně 2017/2018 si Ferran připsal nakonec 13 ligových zápasů, v sezóně 2018/2019 to bylo 24 zápasů v rámci La Ligy a v aktuální sezóně má prozatím na kontě 13 utkání nejvyšší španělské ligové soutěže.

Rok 2019 je pro Ferrana úspěšný, neboť nejprve s klubem na jaře oslavil triumf v Copa del Rey, následně s reprezentační devatenáctkou získal na evropském šampionátu této věkové kategorie zlaté medaile a navíc převzal i ocenění pro nejlepšího hráče turnaje, no a nyní na podzim dostává opravdu hodně prostoru v sestavě Los Che, a to pravidelně, což v předchozích letech nebylo úplně pravidlem. Není divu, že již okolo tohoto valencijského odchovance krouží různé evropské velkokluby, namátkou například Borussia Dortmund, Juventus Turín či Manchester United, nicméně Netopýři si chtějí svůj klenot udržet. Snaží se proto vyjednat prodloužení hráčovy smlouvy, která má aktuálně platnost do roku 2021 s výkupní klauzulí ve výši 100 milionů eur.