Lesk a bída valencijských cedidos

Nezvykle střelecky úspěšné kolo prožili hráči Los Che, kteří jsou na hostováních v jiných klubech. Prosadili se Fran Villalba za Numancii a Uros Racic za Tenerife a další gól do své sbírky přidal i Manu Vallejo, který sice není v Cadizu na hostování v pravém smyslu slova, ale jako hráč, který v létě zamíří na Mestallu, si pozornost zaslouží jistě taky. A podíváme se i na ostatní valencijské cedidos.

Fran Villalba

Numancia se v rámci 27. kola Segunda Division představila na hřišti celku Extremadura UD a zvítězila 1:0, o což se velkou měrou přičinil valencijský odchovanec Fran Villalba, který ve 33. minutě vstřelil jediný gól utkání. Villalba má na kontě 26 druholigových zápasů, přičemž v 25 případech byl hráčem základní sestavy. Několik minut odehrál i v Copa del Rey. Shodou okolností proti Sportingu Gijon, který později vyřadila Valencia. Včetně nedělního utkání Villalba střelil v této sezóně 3 góly a dále si připsal 6 asistencí u gólů spoluhráčů. Bezpochyby je jedním z klíčových mužů druholigového celku.

Fran Villalba svými výkony v dresu Numancie zaujal vedení Los Che, které tak pozměnilo své původní představy o tom, že dvacetiletý záložník není hráčem pro valencijské áčko. Nyní již generální ředitel Valencie Mateu Alemany vyjednává s hráčovými zástupci prodloužení stávající smlouvy, která platí do roku 2020 (ovšem nějaké zdroje uvádějí platnost i do roku 2021). Spekuluje se o prodloužení smlouvy o 3 až 4 roky. Villalba do druholigové Numancie zamířil v létě 2018, aby se pokusil navázat na povedené výkony v Segunda Division B i o úroveň výš. Přílišné očekávání však Netopýři od tohoto kroku neměli. Trenér Numancie Aritz Lopez Garay však dal valencijskému odchovanci okamžitě důvěru, kterou následně hráč bohatě splácel svými výkony. Villalba se v Segunda Division rychle přizpůsobil a jestliže se o něm dříve dalo říct, že je talentovaný v práci s míčem, tak teď se výrazně posunul i v práci bez míče a je z něho komplexnější fotbalista. V létě bude moct El Mago del Cabanyal ukázat své kvality ve Valencii, kde na něho čeká boj o místo v áčku Los Che.

Uros Racic

Srbský záložník zamířil na hostování do Tenerife teprve letos v lednu, ale hned si v novém působišti získal přízeň fanoušků a důvěru trenéra i klubového vedení. Za Tenerife nastoupil do všech 6 zápasů hraných od jeho příchodu, a to vždy v základní sestavě a téměř vždy odehrál plný počet minut. Jen v úplně prvním utkání v dresu Tenerife byl v 89. minutě vystřídán. V pátek proti Mallorce tedy odehrál při remíze 2:2 plný počet minut a v 72. minutě svým gólem korigoval dvougólové vedení hostí, čímž otevřel cestu k pozdějšímu vyrovnání. Pro Racice to byl první gól v dresu Tenerife.

Manu Vallejo

Od oficiálního oznámení posezónního přestupu Manu Valleja do Valencie scházel tento hráč dvakrát v nominaci Cadizu k druholigovým zápasům. Přitom předtím odehrál celý dosavadní průběh Segunda Division v základní sestavě ostrovního celku. Ať bylo důvodem hráčovy absence cokoliv, tak do nominace pro víkendové utkání Cadizu na hřišti Gimnastiku Tarragona se Vallejo konečně zase dostal a nakonec se postaral i o vítězný gól při vítězství Cadizu 3:2. Přitom od úvodního hvizdu byl připraven jen na lavičce náhradníků, ale když se Cadizu ve 36. minutě zranil Machis, tak jeho místo na hrací ploše zaujal právě Vallejo. Cadiz v té době vedl 2:1. O další změnu skóre se pak v 51. minutě postaral novopečený Netopýr. Vallejo tak má na svém kontě již 7 druholigových gólů, další 2 branky přidal v Copa del Rey.

Ruben Vezo

Podobně jako Uros Racic odešel v zimě na hostování i Ruben Vezo. A podobně jako se srbský záložník dočkal v novém působišti velkého herního vytížení, tak i portugalský stoper si v tomto ohledu polepšil. S Levante má zatím na kontě 4 zápasy, přičemž ve všech nastoupil v základní sestavě a ve všech odehrál plný počet minut. Nechyběl ani ve víkendovém utkání proti Realu Madrid, který však na hřišti valencijského celku zvítězil 2:1, k čemuž mu dopomohla dvojice penalt.

Aymen Abdennour

Ve značně odlišné situaci je Aymen Abdennour, který je už od roku 2017 na hostování v Olympique Marseille. Statistiky tuniského stopera v této sezóně probereme celkem rychle. Při třech ligových zápasech proti Lille, Nice a Bordeaux byl na lavičce náhradníků připraven zasáhnout do hry, ale trenér ho na hřiště ani jednou neposlal. K ostatním zápasům Olympique Marseille v této sezóně nebyl vůbec nominován. Nemá tak odehránu ani jedinou minutu. V létě se vrátí z hostování zpět na Mestallu a s takovýmto vytížením ve francouzském celku se ho Valencia bude zbavovat dost těžko.

Alvaro Medran

Ani španělský záložník neprožívá hostování dle svých představ. O víkendu nebyl nominován k utkání Raya Vallecana proti Getafe, o týden dříve pro změnu zůstal jen na střídačce v dalším madridském derby, kdy se Rayo utkalo doma s Atleticem Madrid. Celkem Medran odehrál pouze 12 ligových zápasů, v polovině se představil v základní sestavě. Od konce října do začátku prosince byl navíc mimo hru pro zranění. Nejvíc na sebe upozornil v utkání na hřišti Realu Valladolid, kde  jediným gólem zápasu zařídil vítězství Rayo Vallecana 1:0. Jinak na sebe upozornil například na hřišti Leganes, kde si už během první půle vykoledoval červenou kartu.  V Copa del Rey odehrál 1 zápas.

Simone Zaza

Italský celek FC Turín o víkendu přivítal v rámci Serie A Atalantu Bergamo a zvítězil 2:0. Útočník Simone Zaza, který v Turíně hostuje z Valencie se však na hřiště nedostal. A to už vlastně potřetí v řadě. Celkem v této sezóně Serie A odehrál 19 zápasů, z toho 9 v základní sestavě. Během této zápasové porce vstřelil 1 gól a připsal si 3 asistence. V Coppa Italia má Zaza na kontě 1 zápas, ve kterém si připsal 1 asistenci u gólu svého týmu.

Nacho Gil

Mladší z bratrské dvojice valencijských odchovanců neprožívá snadnou sezónu. V létě 2018 se nepodařilo zrealizovat jeho přestup, a tak do Elche, které pro něho v létě nemělo prostor ve své finanční fair play, odešel až v září, což ovšem znamenalo, že do konce kalendářního roku 2018 bude v novém působišti jen trénovat. K prvnímu zápasu za Elche tak nastoupil po otevření zimního přestupového okna v lednu 2019. Od té doby odehrál 5 druholigových zápasů, v 1 utkání se představil v základní sestavě a v dosud posledním utkání, ve kterém nastoupil, zaznamenal 1 asistenci. O víkendu však zápas na hřišti Luga strávil jen na střídačce.

Jeison Murillo

Kolumbijský stoper na podzim od trenéra Marcelina nedostával žádné herní příležitosti, takže nebylo nijak překvapivé, že v lednu odešel na hostování. Podstatně překvapivější však bylo, že hostuje v Barceloně. No zatím toho v katalánském velkoklubu mnoho neodehrál. V La Lize na svůj první barcelonský start stále čeká, stejně tak ho trenér Valverde neposlal na hřiště v utkání Ligy mistrů, no a tak si za Blaugranas zahrál zatím jen v Copa del Rey, kde nastoupil do 2 zápasů.

Alex Blanco

Dvacetiletý mladík se stal jediným hráčem, který v zimním přestupovém období zamířil ze Segunda Division B rovnou do Primera Division, ale v Deportivu Alaves prožil jen nadějný start, kdy ho trenér pár dní po příchodu poslal na několik posledních minut do utkání proti Realu Madrid na San Bernabeu. Od té doby se levý křídelník na hřišti neukázal. Jen na lavičce náhradníků proseděl zápasy s Levante, Betisem a naposledy s Celtou Vigo.

Salva Ruiz

Tento levý bek je sice valencijským odchovancem, ale v současnosti o něm můžeme hovořit stejně jako o výše zmiňovaném Manu Vallejovi. Salva Ruiz je totiž řádným hráčem druholigové Mallorcy, na čemž se do konce této sezóny nic nezmění, ale pro léto byl již oficiálně oznámen jeho návrat na východní pobřeží Španělska. Za Mallorcu Salva odehrál úvodních 11 utkání v základní sestavě, od té doby si však na něho trenér znovu nevzpomněl, za což však mohlo především dlouhodobé zranění.

Jorge Saenz

Nově můžeme do tohoto seznamu zařadit i stopera druholigového Tenerife, neboť tento týden v pondělí bylo oficiálně oznámeno, že po této sezóně se Saenz podobně jako Manu Vallejo a Salva Ruiz stane hráčem Los Che. V současné době je Saenz nepostradatelnou součástí zadních řad Tenerife, hraje většinu utkání a většinou i plný počet minut. Nejinak tomu bylo nyní o víkendu, kdy budoucí Netopýr odehrál celé utkání proti Mallorce. Celkem Saenz odehrál v této sezóně 23 druholigových utkání, v nichž vstřelil dokonce 3 góly. Vždy byl v základní sestavě a jen jednou střídal. Další zápas přidal v Copa del Rey.