The current Bet365 opening offer for new customers is market-leading bet365 mobile app You can get a free bet right now when you open an account.

Počtvrté v historii je Valencia po 5. ligovém kole bez vítězství

Počtvrté v historii je Valencia po 5. ligovém kole bez vítězství


Valencijští Netopýři, kteří již zítra přivítají v 6. kole La Ligy doma na Mestalle Celtu Vigo, nevyhráli žádný ze svých úvodních pěti zápasů v této ligové sezóně. Situace tedy není rozhodně ideální, ale při pohledu do historie zjistíme, že podobně na tom byli Los Che již třikrát. A ve všech třech případech nakonec bylo možné sezónu hodnotit jako úspěšnou.

V letošní sezóně se dosud Valencia čtyřikrát o body podělila se svým soupeřem a prohrála pouze v Barceloně na hřišti Espanyolu 0:2. Remízy uhrála doma s Atleticem Madrid 1:1 a s Betisem Sevilla 0:0, zatímco ve venkovních zápasech získala po bodu na hřišti Levante za remízu 2:2 a naposledy o víkendu na hřišti Villarrealu za remízu 0:0. V dosavadní historii klubu trvalo čekání na první ligové vítězství v sezóně po 5. ligovém kole už v ročnících 1957/1958, 1979/1980 a 1999/2000. Ve všech třech případech se Netopýrům podařilo zvrátit nepříznivý vývoj sezóny, a to dokonce bez nutnosti výměny trenéra.

V sezóně 1957/1958 Valencia vedená trenérem Luisem Mirem nakonec obsadila 4. místo. Přitom po 5. kole byla až na 12. místě se ziskem 3 bodů za bilanci 0-3-2. V té době hrálo španělskou nejvyšší soutěž jen 16 týmů. Na první vítězství v sezóně museli Netopýři čekat velmi dlouho, až do prosince 1957, kdy v rámci 12. kola porazili 3:1 Zaragozu.

Ani v sezóně 1979/1980 se Valencii příliš nepodařil ligový start, po 5. kole měla shodnou bilanci se sezónou 1957/1958, tedy 0-3-2. V této sezóně to Netopýrům stačilo na průběžné 16. místo, přičemž ligu již hrálo 18 týmů. Prvního sezónního vítězství se však v tomto případě Valencia dočkala již v 6. kole, kdy porazila 3:1 Burgos. Legendární Alfredo Di Stefano sice Netopýry z postu trenéra vytáhl jen na konečné 6. místo v ligové tabulce, ale jako bonus byla úspěšná pouť pohárovou Evropou, kde Netopýři vybojovali vítězství v Poháru vítězů pohárů.

Suverénně nejhorší start musel při svém nástupu k Netopýrům přečkat trenér Hector Cuper, jehož svěřenci měli po 5. kole sezóny 1999/2000 tristní bilanci 0-1-4. Není překvapivé, že s takovouto bilancí byla Valencia na úplném chvostu tehdy již dvacetičlenného ligového pelotonu. Hned v 6. kole se však začala situace zlepšovat, neboť Netopýrům se podařilo získat první sezónní vítězství, a to dokonce na slavném stadionu Santiaga Bernabeua, což je samozřejmě domovský stánek Realu Madrid. Valencia tehdy zvítězila 3:2. Na konci sezóny pak brala 3. místo, ale především na sebe opět upozornila v pohárové Evropě, kde při své premiéře v Lize mistrů dokráčela až do finále této soutěže.

V letošní sezóně La Ligy má Valencia prozatím bilanci 0-4-1 a je na 15. místě ligové tabulky. Naštěstí pro Netopýry se však španělská nejvyšší soutěž jeví na startu aktuálního ročníku velmi vyrovnanou, a tak hráči Los Che naštěstí nemají až tak velkou ztrátu na příčky zajišťující pohárovou Evropu. Například na 4. místo (zajišťující postup do Ligy mistrů pro příští sezónu) ztrácí Valencia jen 4 body. Sezóna tedy není ztracena, jen je samozřejmě potřeba, aby první sezónní vítězství přišlo dříve, než tomu bylo ve vzpomínaném ročníku 1957/1958.

  • Žádné komentáře nebyly nalezeny.