The current Bet365 opening offer for new customers is market-leading bet365 mobile app You can get a free bet right now when you open an account.

Bodové hodnocení hráčů za sezónu 2017/2018: Známe vítěze!

Bodové hodnocení hráčů za sezónu 2017/2018: Známe vítěze!


Pomalu se rozbíhá příprava na novou sezónu, no my jsme vám dosud dlužili závěrečné shrnutí ohledně bodového hodnocení hráčů dle jejich výkonnosti, které jsme sledovali od začátku kalendářního roku 2018. Pojďme se tedy podívat, kdo pro sebe získal nejlepší body, i komu se naopak dle ukazatelů v uplynulé sezóně tolik nevedlo.

Právě čtete třetí článek, který představuje hráčské hodnocení. Všechny informace potřebné k pochopení, kde a jak takové hodnocení vzniká, jsou uvedeny v úvodním článku, který jsme této problematice věnovali. Data byla posbírána po zakončení sezóny 2017/2018, a jelikož jsme bodové ohodnocení výkonů hráčů sledovali až od začátku kalendářního roku 2018, tak aby hráč mohl být zařazen do naší statistiky, tak musel během letošního kalendářního roku nastoupit alespoň v devíti soutěžních utkáních. Do statistik tedy nebylo bráno v potaz přátelské utkání proti Al-Nassr Rijad ze Saúdské Arábie.

Závěrečné hodnocení

Skupina brankáři

Nakonec oba brankáři dostali dostatečný prostor v utkáních, aby oba mohli být zařazeni do naší statistiky. Dva poslední zápasy skončily výhrou Netopýru a v obou případech branku střežil Jaume Domenech. Získal dostatečný počet utkání a solidní hodnocení, které ho nakonec těsně vyneslo na první příčku. Pouze rozdílem dvou setin bodu poráží Neta Muraru. Pro zajímavost – nejlepším brankářem v La Lize se stal Slovinec Jan Oblak z Atletica Madrid s průměrným hodnocením 7,08 bodů po 37 odchytaných zápasech.

1. místo Jaume 6,87 bodů / 10 zápasů
2. místo Neto 6,85 bodů / 17 zápasů

Skupina obránci

Mezi obránci od posledního vydaného shrnutí došlo také ke změnám. Nejdříve však upozorníme na to, že Nacho Vidal odehrál v kalendářním roce 2018 pouze tři zápasy, tedy nemůžeme ho do naší statistiky zařadit. To samé platí i v případě Toniho Lata, kterému chybělo k zařazení do statistiky odehrát pouze o jeden zápas více. Nyní tedy už k vyhlášení nejlepšího obránce. Nejlepším obráncem se nakonec stává možná poněkud překvapivě Gabriel Paulista, který předběhl Jose Luise Gayu a odsunul ho na druhé místo s rozdílem pouhých dvou setin bodu. Na třetí místo se posunul Jeison Murillo, který předběhl Ezequiela Garaye. Nutno avšak podotknout, že Murillo odehrál přesně minimum potřebných utkáních. Dále páté místo mezi obránci patří Martinu Montoyovi a poslední místo Rubenu Vezovi.

1. místo Paulista 7,08 bodů / 22 zápasů
2. místo Gaya 7,06 bodů / 23 zápasů
3. místo Murillo 6,97 bodů / 9 zápasů
4. místo Garay 6,94 bodů / 17 zápasů
5. místo Montoya 6,91 bodů / 17 zápasů
6. místo Vezo 6,84 bodů / 18 zápasů
nezařazen Lato 6,94 bodů / 8 zápasů
nezařazen Vidal 6,93 bodů / 3 zápas

Skupina záložníci

Všichni záložníci splnili předpoklad odehrát alespoň devět utkáních. První tři místa zůstávají neměnná, akorát se zvětšily bodové rozdíly mezi hráči. Kapitán Dani Parejo si bodově ještě polepšil a stává se nejlepším záložníkem v týmu s průměrným hodnocením 7,45 bodu. Druhé místo patří Geoffreyi Kondogbiovi, který získal v průměru 7,33 bodu. Goncalo Guedes zaznamenal velký pokles výkonu v druhé polovině sezóny, ale nakonec mu 6,97 bodu na utkání stačí na třetí pozici mezi záložníky. Neoblíbené bramborové místo patři Nemanju Maksimovičovi, který je následovaný Francisem Coquelinem na pátém místě. Další velký bodový propad zaznamenal Carlos Soler, který se propadl až na šesté místo mezi záložníky, a nakonec získal v průměru pouze 6,75 bodu na utkání. Mladík Ferran Torres přeskočil na sedmém místě Andrease Pereiru, kterého tak sesazuje až na poslední místo.

1. místo Parejo 7,45 bodů / 24 zápasů
2. místo Kondogbia 7,33 bodů / 22 zápasů
3. místo Guedes 6,97 bodů / 24 zápasů
4. místo Maksimovič 6,94 bodů / 13 zápasů
5. místo Coquelin 6,83 bodů / 11 zápasů
6. místo Soler 6,75 bodů / 20 zápasů
7. místo Torres 6,59 bodů / 14 zápasů
8. místo Pereira 6,43 bodů / 12 zápasů

Skupina útočníci

Vedení Santi Miny se zdárného konce nedočkalo, byl překonaný Rodrigem Morenem. Nejlepším útočníkem se tedy stává Rodrigo se průměrem 7,05 bodu na utkání. Druhý Santi Mina získal v průměru 6,94 bodu na utkání. Další dvě místa zůstala neměnná, třetí místo mezi útočníky patří Simone Zazovi s průměrem 6,80 bodu na utkání a s rozdílem pouhých dvou setin bodu poslední místo mezi útočníky pak zbývá pro Luciana Vietta.

1. místo Rodrigo 7,05 bodů / 26 zápasů
2. místo Mina 6,94 bodů / 19 zápasů
3. místo Zaza 6,80 bodů / 22 zápasů
4. místo Vietto 6,78 bodů / 19 zápasů

Celkově nejlepší / nejhorší hráč v týmu

Nejlepší v týmu

Nejlepším hráčem v týmu se dle bodového hodnocení soutěžních zápasů odehraných v kalendářním roce 2018 stává Dani Parejo, který si svoje první místo držel po celou námi sledovanou dobu. Jeho konečný výsledek 7,45 bodu na utkání je vynikající a mezi hráči z celé La Ligy mu patří čtvrté místo. Lepší byli pouze Lionel Messi, Cristiano Ronaldo a Toni Kroos. Druhým nejlepším hráčem Los Che je dle získaného hodnocení další záložník Geoffrey Kondogbia, třetí místo pak patří obránci Gabrielu Paulistovi. Přes průměr 7,00 bodu na utkání se dostali ještě obránce Jose Luis Gaya a útočník Rodrigo Moreno.

1. místo Parejo 7,45 bodů / 24 zápasů
2. místo Kondogbia 7,33 bodů / 22 zápasů
3. místo Gabriel 7,08 bodů / 22 zápasů

Nejhorší v týmu

Na druhou stranu na posledním místě zůstal od posledního vydaného shrnutí záložník Andreas Pereira, který se už vrátil z hostování zpátky do Manchesteru United, v příští sezóně ho už v dresu Netopýrů neuvidíme. Druhý nejmenší průměrný počet bodů získal mladičký záložník Ferran Torres a třetí nejhorší výsledek si připsal trochu překvapivě další klubový odchovanec ve valencijské záloze Carlos Soler.

1. místo Pereira 6,43 bodů / 12 zápasů
2. místo Torres 6,59 bodů / 14 zápasů
3. místo Soler 6,75 bodů / 20 zápasů

  • Žádné komentáře nebyly nalezeny.