Duro nepomôže Valencii proti Madridu

Hugo Duro nebude veľmi v dobrom spomínať na koniec roka 2021. Po dvoch žltých napomenutiach musel ofenzívny hráč predčasne opustiť trávnik a preto bude trénerovi Bordalásovi chýbať v nasledujúcom ligovom stretnutí.

Nový rok 2022 sa ešte len začal a tréner José Bordalás bude musieť riešiť hneď niekoľko problémov. Tým najvážnejším je vykartovanie Huga Dura, ktorý po dvoch žltých napomenutiach od hlavného arbitra uvidel červené vykázanie z trávnika vo včerajšom zápase Valencie proti Espanyolu. Prvú žltú kartu vytiahol rozhodca José María Sánchez Martínez v 79. minúte zápasu po súboji s Óscarom Gilom. O pár minúte neskôr, presnejšie v 82. minúte hry nasledoval predčasný odchod Španiela pod sprchy po strete s Jofrem Carrerasom šestnástke Valencie, z čoho bol taktiež odpískaný penaltový kop pre Espanyol Barcelona. Hosťujúci celok napokon dokázal Netopiere poraziť v pomere 1:2 a odviesť si z Mestalle do Katalánska plný počet domov.

Jeden z najlepších strelcov Valencie spomedzi útočníkov, tak bude chýbať kormidelníkovi tímu proti obzvlášť ťažkému súperovi, t.j. proti lídrovi tabuľky Realu Madridu. Presne o týždeň 8. januára 2022 o 21:00 privíta Ancelottiho tím na vlastnom štadióne Santiaga Bernabéa vo svojom prvom zápase nového roka východošpanielsky celok.

V prvom zápase na Mestalli prehrala Valencia nad Realom v pomere 1:2, pričom jediným presným strelcom bol práve Hugo Duro, avšak ani v tomto zápase nedokázali Netopiere udržať výhru na svojej strane v posledných minútach duelu.