La Liga po 36. kole

Valencia je s konečnou jistotou zachráněna! To je pro fanoušky Los Che ta pravděpodobně nejzásadnější informace z 36. kola La Ligy. Netopýři sice prohráli v Seville, ale výsledky ostatních zápasů zajistili, že už se Valencia nemusí obávat o prvoligovou příslušnost. V našem tradičním ohlédnutí se samozřejmě podíváme na výsledky všech zápasů 36. kola. Dále zhodnotíme aktuální podobu ligové tabulky, kde je to bodově velmi těsné na obou jejích koncích. Chybět nebude ani pořadí nejlepších střelců La Ligy a vývoj naší tipovačky.

Jak se hrálo ve 36. kole La Ligy

Vložené 36. kolo odstartovalo v úterý 11. května zápasem mezi Osasunou a Cadizem. Domácí kanonýr Ante Budimir poslal Osasunu do vedení ve 38. minutě, ale ve 49. minutě z penalty vyrovnal Ivan Saponjic. Na další gól se čekalo až do 75. minuty, kdy se znovu prosadil Antu Budimir. Náskok domácích navýšil v 86. minutě Roberto Torres z penalty. V závěru utkání zvládl Alberto Perea v 91. minutě jen snížit a Osasuna tak zvítězila 3:2.

V důležitém záchranářském důležitém duelu hostilo Elche Deportivo Alaves. Domácí se mohli v případě vítězství v tabulce před svého soupeře dostat, ale v utkání zvítězilo Deportivo, které tak učinilo výrazný krok směrem k záchraně. Tři body mu za vítězství 2:0 vystřelili Joselu ve 40. minutě a Luis Rioja v 54. minutě.

V posledním utkání úterního zápasového programu se Barcelona představila na hřišti Levante a v případě vítězství se mohla protlačit do čela ligové tabulky před Real Madrid a Atletico Madrida. Tím by na duo madridských týmů, které mělo své zápasy v rámci 36. kola na programu až v dalších dnech, vytvořila jistý tlak. A Barcelona nezačala vůbec špatně. Ve 25. minutě šla do vedení po gólu Lionela Messiho a do poločasové přestávky její náskok ještě navýšil Pedri ve 34. minutě. Jenomže druhý poločas se katalánskému celku hrubě nevydařil. V 57. minutě Gonzalo Melero snížil a vzápětí v 59. minutě Jose Luis Morales vyrovnal. Barcelona si sice v 64. minutě vzala vedení zpět díky gólu Ousmane Dembeleho, ale její lehkost z první půle byla pryč. Logickým vyústěním tak byl gól na konečných 3:3, který v 83. minutě vstřelil Sergio Leon.

Ve středu 12. května začal program 36. kola utkáním mezi Sevillou a Valencií. Pokud by Netopýři na Estadio Sanchez Pizjuan vybojovali alespoň bod, tak by si sami, bez ohledu na ostatní zápasy, vybojovali konečnou jistotu záchrany. Leč bohužel, Valencia se ze Sevilly vracela s prázdnou po porážce 0:1. Tři body domácím vystřelil Youssef En-Nesyri v 66. minutě. Mimochodem Valencia už ve čtvrtém zápase v řadě nedokázala vstřelit Seville gól. Utkání si můžete připomenout v našem reportu.

V dalším zápase přivítala Celta Vigo madridské Getafe a už ve 24. minutě se dostala do vedení, o což se zasloužil Nolito. První gól utkání byl zároveň gólem posledním a Celta Vigo tak zvítězila 1:0.

I ve třetím středečním utkání slavil domácí tým těsné vítězství 1:0. V tomto případě byla tím šťastným Huesca, která na svém hřišti přemohla Athletic Bilbao. Tři body Huesce přinesl gól Sandra Ramireze z 61. minuty. Huesca si tímto vítězstvím pomohla v boji o záchranu a zároveň tím odmítla stvrdit záchranu Valencie. Pokud by totiž Huesca proti Athleticu Bilbao naplno nebodovala, tak by tím Netopýrům přihrála jistotu udržení prvoligové příslušnosti.

V posledním středečním utkání přivítalo Atletico Madrid Real Sociedad. Domácí se dostali do vedení v 16. minutě, kdy se prosadil Yannick Carrasco. Vedení Atletica pak navýšil Angel Correa ve 28. minutě. Za Real Sociedad dokázal utkání zdramatizovat až Igor Zubeldia v 83. minutě. Víc gólů hostí však už defenzíva Atletica nepřipustila a madridský klub si tak připsal důležité vítězství 2:1. Vítězství Atletica mimo jiné znamená, že o šanci na ligový titul nadobro přišla Sevilla.

Ve čtvrtek 13. května přivítal nejdříve o záchranu bojující Real Valladolid Villarreal, který má naopak za cíl postoupit do pohárové Evropy. Ke splnění svého cíle se více přiblížili hosté, kteří zvítězili 2:0. První gól Villarrealu vstřelil Gerard Moreno v 68. minutě, pojistku vítězství pak přidal v 92. minutě Etienne Capoue. Bodová ztráta Realu Valladolid přinesla jistotu záchrany valencijským Netopýrům.

V ligové tabulce stále poslední Eibar přivítal Betis Sevilla a začátek utkání se mu hrubě nevydařil, neboť hosté se už ve 4. minutě dostali do vedení. Úvodní gól utkání vstřelil Andres Guardado. Domácí potřebovali pro oživení reálné šance na záchranu nejlépe zvítězit, nicméně nakonec byli zřejmě rádi alespoň za remízu 1:1. Vždyť Sergio Enrich vyrovnal až v 83. minutě.

V posledním utkání 36. kola Granada doma jasně nestačila na Real Madrid a prohrála vysoko 1:4. V prvním poločase se za Bílý balet prosadili  Luka Modric v 17. minutě a Rodrygo ve 45. minutě. Granada se dostala do kontaktu v 71. minutě gólem Jorge Moliny, ale pak už skóroval opět jen Real Madrid. V 75. minutě Realu dvoubrankový náskok vrátil Alvaro Odriozola a hned v 76. minutě skóre uzavřel Karim Benzema.

Ligová tabulka po 36. kole

Valencia sice v rámci 36. kola prohrála se Sevillou, nicméně souhra výsledků ostatních zápasů jí zajistila jistotu udržení prvoligové příslušnosti i pro sezónu 2021/2022. Netopýři jsou aktuálně na 14. místě ligové tabulky se ziskem 39 bodů za zápasovou bilanci 9-12-15 při skóre 46:52. Valencia má aktuálně na nejlépe postavený tým v sestupovém pásmu osmibodový náskok, což je dvě kola před koncem sezóny náskok nedostižný.

Boj o záchranu se tak už Netopýrů netýká, ale všech šest týmů, které jsou v tabulce za Los Che, v ohrožení sestupem je. Nejlepší výchozí pozici má Deportivo Alaves, které má na sestupové pásmo čtyřbodový náskok. O bod zpět je Getafe a o další bod méně má Huesca. Ta má na sestupové pásmo k dobru aktuálně dva body. Nejlépe postaveným týmem v sestupovém pásmu je nyní Real Valldolid, za nímž je o bod zpět duo Elche a Eibar. Závěr sezóny tak bude v suterénu ligové tabulky jistě zajímavý.

Z kvarteta uchazečů o titul už máme jen trio. Sevilla sice v rámci 36. kola zvítězila, ale vedoucí Atletico Madrid také. Andaluský celek má tak na úplné čelo ligové tabulky dvě kola před koncem sezóny stále šestibodovou ztrátu. Sevilla tak může Atletico dohnat, ale v tu chvíli by se rozhodovalo dle vzájemných zápasů a ty hovoří ve prospěch madridského celku. Barcelona sice ještě teoretickou šanci na titul má, ale čtyřbodová ztráta na Atletico je v tuto chvíli už dost velká. To Real Madrid se ještě drží a na svého městského rivala má aktuálně jen dvoubodové manko.

Nejlepší ligoví střelci po 36. kole

V čele střeleckého žebříčku La Ligy pokračuje Lionel Messi z Barcelony (29 gólů), za nímž je vyrovnané duo Karim Benzema z Realu Madrid (22 gólů) a Gerard Moreno z Villarrealu (22 gólů), který je nejlepším střelcem La Ligy španělské národnosti. Nejblíže nejlepší trojici střelců jsou Luis Suarez z Atletica Madrid (19 gólů) a Youssef En-Nesyri ze Sevilly (18 gólů). Dále jsou v pořadí Alexander Isak z Realu Sociedad (14 gólů), trio Iago Aspas z Celty Vigo (13 gólů), Rafa Mir z Huescy (13 gólů) a Jose Luis Morales z Levante (13 gólů) a další trojice, kterou pro změnu tvoří Antoine Griezmann z Barcelony (12 gólů), Kike z Eibaru (12 gólů) a Marcos Llorente z Atletica Madrid (12 gólů). Přes desetigólovou hranici se dostalo ještě duo Roger Marti z Levante (11 gólů) a Mikel Oyarzabal z Realu Sociedad (11 gólů). O gól zpět jsou pak Santi Mina z Celty Vigo (10 gólů), Ante Budimir z Osasuny (10 gólů) a Joselu z Deportiva Alaves (10 gólů). Blízko k desetigólové hranici mají Roberto Soldado z Granady (9 gólů), Borja Iglesias z Betisu Sevilla (9 gólů) a Carlos Soler z Valencie (9 gólů).

V čele valencijské klubové střelecké tabulky v rámci La Ligy je nadále Carlos Soler (9 gólů), ale na druhém místě se již osamostatnil Maxi Gomez (7 gólů). Trojici nejlepších doplňuje Manu Vallejo (5 gólů), za nímž jsou Daniel Wass (4 góly), Kevin Gameiro (4 góly) a Gabriel Paulista (4 góly). Více než jeden gól pak má na kontě ještě Goncalo Guedes (3 góly). Po gólu pak během této sezóny přidali Toni Lato (1 gól), Yunus Musah (1 gól), Hugo Guillamon (1 gól), Mouctar Diakhaby (1 gól), Uros Racic (1 gól), Alex Blanco (1 gól), Jose Luis Gaya (1 gól) a Thierry Correia (1 gól).

Tipovačka po 36. kole

Oblíbenou součástí našeho webu je i tipovačka, kde se hraje o zajímavé ceny. Více se můžete o pravidlech a cenách dozvědět v příslušné sekci.

Na výsledky 36. kola La Ligy si na našem webu natipovalo 11 tipérů. Přes dvacetibodovou hranici se dostali jen dva z nich, a to vítězný Packo114 (24 bodů) a ruty (22 bodů) na druhém místě. Pětici nejlepších tipérů kola pak se shodným bodovým ziskem doplnilo trio JEFFINHO (17 bodů), Jose.Enrique (17 bodů) a LukasTV (17 bodů).

Po 36. kole jsme se opět dočkali změny na čele celkového pořadí. Na první místo se vrátil jansosom (622 bodů), ale Rostis1001 (620 bodů) je v těsném závěsu. V boji o bronzový stupínek se do výhody dostal Packo114 (595 bodů), zatímco LukasTV (589 bodů) se naopak o příčku sesunul. Nejlepší pětici celkového pořadí pak nadále doplňuje ruty (582 bodů). Další pravidelní tipéři jsou seřazeni v pořadí JEFFINHO (553 bodů), netopier (542 bodů), Jaakkopn (539 bodů), Jose.Enrique (537 bodů), Cáfa82 (504 bodů) a Harakant (481 bodů).

Jak aktuálně vypadá žebříček nejlepších výkonů tipérů v rámci jednoho kola? Po 36. kole se nic nezměnilo. Pro přehlednost je vždy uváděn jen nejlepší výkon daného tipéra, protože hned několik tipérů by se jinak v žebříčku objevilo vícekrát. Na prvním místě je Rostis1001 (35 bodů, 1. místo v 19. kole). Na pomyslných stupních vítězů žebříčku jsou dále Packo114 (32 bodů, 1. místo v 15. kole) a o třetí místo se dělí jansosom (30 bodů, 1. místo ve 13. kole), Cáfa82 (30 bodů, dělené 1. místo ve 31. kole) a Jaakkopn (30 bodů, dělené 1. místo ve 31. kole). Dalšími povedenými výkony se mohou pyšnit netopier (29 bodů, 1. místo ve 35. kole), JEFFINHO (28 bodů, 2. místo v 19. kole) a duo Woyta (26 bodů, 1. místo ve 3. kole) a ruty (26 bodů, 1. místo v 11. kole). Hned za touto dvojicí jsou se svými výkony Ingi (25 bodů, 1. místo v 9. kole), Jose.Enrique (25 bodů, 1. místo v 10. kole), LukasTV (25 bodů, 1. místo ve 22. kole) a Harakant (25 bodů, dělené 3. místo ve 31. kole).

V tuto chvíli je možné tipovat na 37. kolo La Ligy, které se celé odehraje v jeden den a dokonce i v jeden čas. Alespoň dle v tuto chvíli platného rozpisu. Výkop všech zápasů 37. kola má být v neděli 16. května v 18:30.