La Liga po 10. kole

V prvním ligovém kole po listopadové reprezentační přestávce jsme se dočkali většího počtu nerozhodných výsledků, než je obvyklé. Přispěla k tomu i Valencia, která si odvezla bod ze stadionu Deportiva Alaves. V našem tradičním souhrnu se samozřejmě podíváme na všechny výsledky 10. kola, na aktuální podobu ligové tabulky, nejlepší ligové střelce a naši tipovačku. Závěrem pak zmíníme program následujícího ligového kola, které bude už posledním listopadovým.

Jak se hrálo v 10. kole La Ligy

V pátek 20. listopadu odstartovalo 10. kolo zápasem mezi Osasunou a Huescou a hned jsme se dočkali první remízy. Ostatně v zápasech Huescy se nerozhodné výsledky dají očekávat, vždyť po 10. kole jich má na kontě hned sedm. V Pamploně sice hosty poslal do vedení už v 5. minutě Sandro Ramirez, ale v 68. minutě David Garcia vyrovnal na konečných 1:1.

Stejným výsledkem skončilo i první utkání zápasového programu v sobotu 21. listopadu. S remízou 1:1 se v tomto případě rozešly týmy Levante a Elche. V derby valencijského regionu se do vedení dostalo domácí Levante ve 12. minutě, kdy se prosadil Melero. O vyrovnání se ve druhém poločase, konkrétně v 63. minutě, postaral Tete Morente.

A do třetice remíza 1:1. Real Madrid se na hřišti Villarrealu dostal do vedení už ve 2. minutě zásluhou Mariana Diaze, ale ani on vedení nedovedl k tříbodovému závěru. V 76. minutě totiž za Žlutou ponorku vyrovnal Gerard Moreno, který se prosadil z pokutového kopu. Jen pro připomenutí, před reprezentační přestávkou hrál Bílý balet na Mestalle a kopaly se proti němu tři penalty. Teď ve Villarrealu další. To znamená, že za dvě ligová kola byly proti Realu odpískány hned čtyři penalty. Nevídané.

První zápas 10. kola, na jehož konci se nedělily body, se hrál v sobotu vpodvečer mezi Sevillou a Celtou Vigo. Zároveň jsme se dočkali nejgólovějšího zápasu kola. V 5. minutě otevřel skóre domácí Jules Kounde, ale Celta v průběhu první půle výsledek otočila, neboť v 10. minutě vyrovnal Iago Aspas a ve 36. minutě poslal hosty do vedení bývalý hráč Sevilly Nolito. Náskok však galicijský celek dlouho neudržel, neboť ve 45. minutě bylo znovu srovnáno po gólu Youssefa En-Nesyriho. Ve druhé půli se na další góly čekalo celkem dlouho a mohlo se zdát, že se dočkáme další remízy, ale nakonec pro sebe Sevilla urvala všechny tři body dvojicí slepených gólů ze závěrů utkání. V 85. minutě vstřelil vítězný gól zápasu Escudero a v 87. minutě na konečných 4:2 pro Sevillu upravil Munir.

Šlágr kola se hrál v sobotu večer v Madridu, kde Atletico přivítalo Barcelonu. O osudu utkání rozhodl jeden jediný gól. Ve 45. minutě ho vstřelil domácí Yannick Carrasco a Atletico tak Barcelonu udolalo 1:0.

V neděli 22. listopadu odstartoval zápasový program opět nerozhodným výsledkem, ovšem tentokrát jsme se nedočkali žádného gólu, takže si Eibar a Getafe rozdělili body po remíze 0:0.

Velké gólové hody se nekonaly ani v dalším zápase, ve kterém Cadiz přivítal Real Sociedad. Hosté měli snad ve všech nejvýznamnějších statistikách nad ligovým nováčkem výrazně navrch, ale na gól se baskický tým načekal celkem dlouho. Bezgólový stav zlomil až v 66. minutě Alexander Isak. Více gólových situací už v zápase nenastalo a Real Sociedad se tak domů vracel s vítězstvím 1:0.

Za překvapení kola se dá označit výsledek zápasu mezi Granadou a Realem Valladolid. Zatímco domácí jsou aspirantem na pohárové příčky, tak Valladolid se dosud pohyboval v sestupovém pásmu. V tomto utkání však zabral a ve 45. minutě se dostal gólem do šatny do vedení, o což se zasloužil Oscar Plano. V 53. minutě pak dokonce náskok Valladolidu navýšil Maranhao. Granadě se sice v 63. minutě podařilo Domingosem Duartem snížit, ale na vyrovnání nedosáhla. Naopak v 90. minutě vítězství hostí v poměru 3:1 stvrdil Jota.

O zakončení nedělního programu 10. kola se zasloužila Valencia, která se představila na hřišti Deportiva Alaves. A začala opravdu děsivě, neboť už ve 2. minutě domácí poslal do vedení Ximo Navarro a v 16. minutě náskok Deportiva zvýraznil Lucas Perez, který proměnil penaltu. Netopýři se více do hry dostali až ve druhém poločase a časem přišly i góly. Vyrovnání skóre bylo otázkou pár minut, neboť Manu Vallejo nejprve v 72. minutě snížil a už v 77. minutě vyrovnal po volném přímém kopu Carlose Solera Hugo Guillamon, který se dočkal svého prvního gólu za áčko Los Che a zároveň odčinil svůj penaltový zákrok z prvního poločasu. Valencia měla v závěru šance i na úplný obrat skóre, ale už se jí další gól vstřelit nepodařilo a zápas tak skončil remízou 2:2. Krom absence vítězného gólu bylo další špatnou zprávou nucené střídání zraněného kapitána Joseho Luise Gayi, který bude dle následných vyšetření mimo hru minimálně tři až čtyři týdny a do konce tohoto kalendářního roku si tak už možná nezahraje, což je vzhledem k náročnému programu Netopýrů velmi nepříjemnou zprávou. Utkání na hřišti Deportiva Alaves si můžete připomenout v našem reportu.

Poslední zápas 10. kola byl sehrán v pondělí 23. listopadu a jednalo se o jednoznačnější záležitost, než se možná čekalo. Athletic Bilbao přivítal Betis Sevilla a vůbec ho nešetřil. Baskičtí Lvi se dostali do vedení už v 9. minutě, i když teda v tomto případě jim radost z gólu přinesl obránce Betisu Victor Ruiz, který překonal vlastního gólmana. Ve 33. minutě se však o navýšení domácího náskoku zasloužil přímo hráč Athleticu, a to Capa. Další góly Athletic vstřelil ve druhém poločase, kdy se trefil nejdřív v 59. minutě Muniain a poté v 68. minutě Alex Berenguer. Betis se nezmohl ani na čestný úspěch a prohrál jasně 0:4.

Ligová tabulka po 10. kole

Tabulka La Ligy je nadále dosti zkreslená, neboť jen polovina týmů má odehraná všechna utkání. V případě dalších týmů docházelo k odkládání zápasů, které se budou konat až na začátku roku 2021, takže do té doby mohou panovat v tabulce trochu zmatky. Plný počet zápasů odehráli Valencia, Villarreal, Betis Sevila, Cadiz, Real Sociedad, Celta Vigo, Huesca, Real Valladolid, Eibar a Deportivo Alaves. Zápas k dobru mají Getafe, Real Madrid, Granada, Levante, Osasuna a Athletic Bilbao. Dokonce dva zápasy k dobru pak mají Barcelona, Sevilla, Atletico Madrid a Elche.

Valencia potřetí v řadě neprohrála, což se jí v lize podařilo naposledy v druhé polovině loňské sezóny v období, které bylo rozděleno koronavirovou přestávkou. Nicméně posunu v ligové tabulce se po remíze na hřišti Deportiva Alaves nedočkala. Netopýři zůstali na 9. místě se ziskem 12 bodů za zápasovou bilanci 3-3-4 při skóre 17:16. Lepším útokem se může pochlubit jen vedoucí duo Real Sociedad a Atletico Madrid, bohužel naopak horší obranu má jen Betis Sevilla a Celta Vigo. Na sestupové pásmo mají Netopýři aktuálně pětibodový náskok. Mimochodem pokud by se Valencii v napínavém závěru nedělního utkání povedlo proti Deportivu Alaves vstřelit vítězný gól, tak by nyní byla dokonce na pěkném 5. místě tabulky. Škoda nevyužité šance.

Svůj náskok v čele ligové tabulky v 10. kole navýšil Real Sociedad, který má na druhé místo k dobru už tři body. Na stříbrný stupínek se posunulo Atletico Madrid, které o bod předstihlo Villarreal, na něhož má i po vzájemném zápase dvoubodovou ztrátu obhájce ligového titulu Real Madrid. Vše se však může změnit, až budou dohrána odložená utkání z úvodu tohoto ligového ročníku. Vždyť druhé Atletico Madrid má na Real Sociedad dvě utkání k dobru, takže místo tříbodové ztráty třeba bude po dohrávkách naopak v tříbodovém vedení.

Podruhé v řadě bodovaly všechny tři týmy, které dosud byly v sestupovém pásmu. Vzhledem k tomu, že Real Valladolid dokonce podruhé v řadě zvítězil, tak už nyní v sestupovém pásmu není. Levante a Huesca shodně remizovali, takže se bodově dotáhli na Celtu Vigo, která má z této trojice nejhorší skóre a nově tak je nejhorším týmem celé ligové tabulky. Na předposledním místě je Huesca a Levante před ní. Real Valladolid pak má nyní na tuto trojici dvoubodový náskok a o další bod vpředu je baskické duo Eibar a Deportivo Alaves.

Nejlepší ligoví střelci po 10. kole

Své výsostné postavení v čele střeleckého žebříčku si udržel Mikel Oyarzabal z Realu Sociedad (6 gólů). Nejbližšími pronásledovateli mu jsou Paco Alcacer z Villarrealu (5 gólů), Luis Suarez z Atletica Madrid (5 gólů) a Joao Felix z Atletica Madrid (5 gólů), na které se v 10. kole dotáhli Gerard Moreno z Villarrealu (5 gólů) a Iago Aspas z Celty Vigo (5 gólů). O další gól zpět je skupina ve složení Ansu Fati z Barcelony (4 góly), Portu z Realu Sociedad (4 góly), Cristian Tello z Betisu Sevilla (4 góly), Jose Luis Morales z Levante (4 góly), Karim Benzema z Realu Madrid (4 góly) a Carlos Soler z Valencie (4 góly). Další gól pak ztrácejí Maxi Gomez z Valencie (3 góly), Kike z Eibaru (3 góly), Angel z Getafe (3 góly), Fede Valverde z Realu Madrid (3 góly), Marcos Llorente z Atletica Madrid (3 góly), Lionel Messi z Barcelony (3 góly), Rafa Mir z Huescy (3 góly) a po 10. kole nově i Youssef En-Nesyri ze Sevilly (3 góly) a Manu Vallejo z Valencie (3 góly).

V čele valencijské klubové střelecké tabulky je nadále Carlos Soler (4 góly). Na druhého Maxiho Gomeze (3 góly) se pak gólem proti Deportivu Alaves dotáhl Manu Vallejo (3 góly). Svojí gólovou troškou do mlýna pak přispěli Gabriel Paulista (1 gól), Daniel Wass (1 gól), Goncalo Guedes (1 gól), Toni Lato (1 gól), Yunus Musah (1 gól) a nově i Hugo Guillamon (1 gól).

Tipovačka po 10. kole

Oblíbenou součástí našeho webu je i tipovačka, kde se hraje o zajímavé ceny. Více se můžete o pravidlech a cenách dozvědět zde a v našem článku zveřejněném před začátkem aktuální sezóny.

Na výsledky 10. kola La Ligy si na našem webu natipovalo 19 tipérů, přičemž nad všemi ostatními dominoval předloňský vítěz Jose.Enrique (25 bodů). Přes dvacetibodovou hranici se dostali i další medailisti 10. kola, a to Lucas8 (22 bodů) a jansosom (21 bodů). Další tipéři už měli od vítězného tria větší odstup, na čtvrtém místě se tentokrát umístil ruty (17 bodů) a o poslední místo v nejlepší pětce se podělili JEFFINHO (15 bodů) a Lumirik (15 bodů).

V čele celkového pořadí se stále drží ruty (140 bodů), ale na dalších příčkách jsme se dočkali řady změn. Na stříbrný stupínek se prodral jansosom (129 bodů), který před 10. kolem nebyl ani mezi nejlepšími pěti. Polepšil si i JEFFINHO (124 bodů), který dosud nejlepší pětici tipérů uzavíral, ale nyní je na průběžném třetím místě celkového pořadí. O pořadí na dalších dvou příčkách musí aktuálně rozhodovat pomocné kritérium většího počtu přesně trefených výsledků. Díky němu je těsně za nejlepší trojicí netopier (122 bodů), který dosud mezi nejlepšími pěti chyběl. Z druhého místa na páté pak klesl LukasTV (122 bodů). Další tipéři jsou však v dohledu nejlepší pětice a v příštím kole se tak pořadí může opět hodně změnit. Na posun do pořadí celkového pořadí si jistě myslí například mikita10sM (121 bodů), vítěz 10. kola Jose. Enrique (121 bodů), Lumirik (119 bodů) či Harakant (117 bodů) a Ingi (115 bodů).

Po minulém kole jsme na tomto místě zmiňovali Ingiho za jeden z nejlepších výkonů v rámci jednoho kola. No a v 10. kole Ingiho výkon z 9. kola vyrovnal Jose.Enrique. Nadále je držitelem nejlepšího výkonu v rámci jednoho kola Woyta (26 bodů, 1. místo ve 3. kole), ale hned za něho se nyní po bok Ingiho (25 bodů, 1. místo v 9. kole) a jansosoma (25 bodů, 2. místo ve 3. kole) přiřadil Jose.Enrique (25 bodů, 1. místo v 10. kole). Další nadprůměrné výkony dosud předvedli LukasTV (24 bodů, 3. místo ve 3. kole) a trio Harakant (23 bodů, dělené 4. místo ve 3. kole), Stoldovec (23 bodů, dělené 4. místo ve 3. kole) a Packo114 (23 bodů, 23 bodů, dělené 4. místo ve 3. kole).

Již nyní je možné tipovat na 11. kolo, které se bude konat nyní o víkendu, respektive od pátku do pondělí. Dále jsou v systému k natipování i zápasy odložené v 1., 2. a 4. kole, na jejichž natipování však máte ještě dost času, neboť všechny mají být sehrány až v příštím kalendářním roce.

Program 11. kola La Ligy

Následující ligové kolo odstartuje v pátek 27. listopadu utkáním mezi Realem Valladolid a Levante (21:00). V sobotu 28. listopadu se utkají Elche s Cadizem (14:00), Valencia s Atleticem Madrid (16:15), Huesca se Sevillou (18:30) a Real Madrid s Deportivem Alaves (21:00). V neděli 29. listopadu pak jsou na programu zápasy Barcelony s Osasunou (14:00), Getafe s Athleticem Bilbao (16:15), Celty Vigo s Granadou (18:30) a Realu Sociedad s Villarrealem (21:00). Celé kolo pak vyvrcholí v pondělí 30. listopadu utkáním mezi Betisem Sevilla a Eibarem (21:00).