La Liga po 31. kole

Soupeři Valencii nabídli možnost vrátit se plnohodnotně do boje o pohárovou Evropu, ale Netopýři ji nevyužili. To je hlavní událost 31. kola La Ligy z pohledu Los Che. My se však v našem tradičním ohlédnutí podíváme samozřejmě na všechny odehrané zápasy v daném ligovém kole, na aktuální podobu ligové tabulky, na aktuální stav naší tipovačky i na rozpis zápasů nadcházejícího kola.

Jak se hrálo ve 31. kole La Ligy

Kolo začalo v pondělí 22. června atraktivním soubojem adeptů na pohárovou Evropu, a to Villarrealu a Sevilly. Nakonec si oba celky udržely pokoronavirovou neporazitelnost, když se rozešly po smírném výsledku 2:2. Skóre utkání otevřel po čtvrthodině hry domácí Paco Alcacer, ale za Sevillu nedlouho před koncem první půle vyrovnal Escudero. Přesto šli na přestávku spokojenější hráči Žluté ponorky, neboť v nastavení první půle je znovu do vedení poslal Pau Torres. Druhý poločas už byl gólově chudší a dočkali jsme se v něm jen vyrovnávacího gólu Munira.

V druhém pondělním utkání jsme se pak nedočkali gólu žádného, neboť Leganes s Granadou remizovalo 0:0. O záchranu bojující domácí měli velkou šanci na tříbodový zisk, ale Guerrero ve druhém poločase neproměnil penaltu.

Úterý 23. června nejdříve nabídlo souboj Levante s Atleticem Madrid. Madridský celek se brzy dostal do vedení, když po čtvrthodině hry umístil míč do vlastní sítě domácí obránce Bruno. Potom již dominovaly obě obrany a Atletico tak druhé ligové kolo v řadě zvítězilo 1:0.

V dalším úterním utkání přivítal Real Valladolid Getafe. Góly na Estadio Municipal Jose Zorilla padaly jen v závěru první půle. Do vedení se dostalo Getafe po gólu Jaime Maty, ale Valladolid vzápětí vyrovnal proměněnou penaltou Enese Unala, takže v utkání došlo k dělbě bodů po remíze 1:1.

Úterní program 31. kola La Ligy uzavřelo utkání Barcelony s Athleticem Bilbao. Barcelona má nejlepší obranu v lize a Athletic třetí nejlepší, takže se dalo předpokládat, že mnoho gólů nepadne. Nakonec padl jen jeden a jelikož se v polovině druhé půle prosadil domácí Rakitic, tak Barcelona zvítězila 1:0.

Další tři ligové zápasy byly sehrány ve středu 24. června. V prvním přivítalo Deportivo Alaves Osasunu, za níž v základní sestavě nastoupil i odchovanec Los Che Toni Lato, který momentálně v celku z Pamplony hostuje. Všichni fanoušci Valencie jistě vědí, že Lato neprožívá zrovna nejvydařenější sezónu. Na podzim hostoval v PSV Eindhoven, kde však nebyl vůbec nasazován. V zimě se tak přesunul do Osasuny, ale záhy se zranil. No a když už konečně nastoupil, tak přišlo přerušení fotbalového dění kvůli koronaviru. Pořádně tak Lato hraje až nyní po koronavirové pauze, to v sestavě Osasuny chyběl jen na Mestalle. Proti Deportivu Alaves však už zase hrál a prožil svůj prozatím určitě nejlepší moment sezóny, neboť jediným gólem Osasuně zařídil venkovní vítězství 1:0, které jí výrazně pomohlo na cestě za co nejdřívějším dosažením jistoty záchrany.

Totožným výsledkem, tedy vítězstvím hostí v poměru 1:0, skončil i další středeční zápas. V něm přivítal o pohárovou Evropu bojující Real Sociedad Celtu Vigo, která má v závěru sezóny naopak podobnou motivaci jako výše zmíněná Osasuna. Tedy záchranu prvoligové příslušnosti. Díky proměněné penaltě Iaga Aspase ze závěru první půle je galicijský celek záchraně opravdu o něco blíž. Mimochodem Real Sociedad prohrál doma podruhé za sebou a celkem prohrál již tři zápasy v řadě. Koronavirová pauza tomuto baskickému celku očividně neprospěla.

V posledním středečním utkání přivítal Real Madrid Mallorcu a na první pohled tak je jasné, kdo byl v zápase favoritem. Bílý balet nakonec opravdu vyhrál, ovšem žádná kanonáda se nekonala, Real si vystačil s jedním gólem v každém poločase. V prvním se prosadil Vinicius Junior, ve druhém upravil na konečných 2:0 Sergio Ramos.

Pokud se fanoušci Valencie po vítězství Netopýrů nad Osasunou v minulém kole nechali unést představou, že se teď jejich oblíbenci budou posouvat tabulkou vzhůru, tak 31. kolo a zápas na hřišti Eibaru pozitivní naděje zašlapal hluboko pod zem. Eibar od začátku Valencii zatlačil před její bránu a Netopýři se neměli jak dostat z vlastní poloviny hřišti. Vysoké nasazení a agresivní napadání, to byla úspěšná taktika baskického celku. Eibar se za své nasazení dočkal odměny již po čtvrthodině hry, kdy vlastního gólmana překonal Geoffrey Kondogbia. Žádná další šance domácích se už neujala, ale jelikož Valencia si pro změnu šanci na skórování pomalu ani nevypracovala, tak Eibar zvítězil 1:0. Více si o neúspěšném valencijském snažení můžete přečíst v našem reportu.

Na nejhubenější možné vítězství 1:0 dosáhli domácí i v zápase mezi Betisem Sevilla a Espanyolem. Jediný gól vstřelil krátce po poločasové pauze stoper sevillského celku Marc Bartra.

Ligová tabulka po 31. kole

Situace se ve 31. kole vyvinula tak, že Valencia před svým zápasem na hřišti Eibaru věděla, že pokud zvítězí, tak se bodově dotáhne na 5. místo. No, nestalo se tak. Los Che v Eibaru prohráli a zůstali na 8. místě. O bod před Valencií je Real Sociedad, další bod k dobru má Villarreal, který je pro změnu o bod za Getafe, které momentálně drží ono výše zmiňované 5. místo. Pohárovou Evropu tak Valencia má na dosah, nicméně ve 31. kole prováhala opravdu velkou šanci na posun tabulkou výše. Jinak ztráta Valencie na příčky zajišťující Ligu mistrů narostla, momentálně je již sedmibodová.

Vedoucí dvojice ligy je stále bodově nastejno, což je dobrá zpráva pro Real Madrid, protože pokud by to takto vydrželo až do konce sezóny, tak by bral titul, neboť má s Barcelonou lepší vzájemné zápasy. Na třetím místě se osamostatnilo Atletico Madrid, které se o dva body odpoutalo od Sevilly. Za Realem s Barcelonou je Atletico již s třináctibodovým odstupem.

V sestupovém pásmu stále zůstává stejné osazenstvo. Na posledním místě Espanyol a před ním dvojice Leganes a Mallorca. Po 31. kole se však jejich situace podstatně zhoršila, neboť zvítězily oba celky, které jsou v tabulce těsně nad sestupovým pásmem. Eibar porazil Valencii a Celta Vigo si dokonce připsala druhé vítězství v řadě. Náskok Eibaru na sestupové pásmo se zdvojnásobil a je nyní již šestibodový.

Nejlepší ligoví střelci po 31. kole

Na čele tabulky střelců se toho mnoho nezměnilo. Prvním zůstává Lionel Messi z Barcelony (21 gólů) za nímž je nejblíže Karim Benzema z Realu Madrid (17 gólů).  Na bronzovém stupínku pokračuje nejlepší střelec La Ligy španělské národnosti Gerard Moreno z Villarrealu (12 gólů). Následuje početná skupinka ve složení Luis Suarez z Barcelony (11 gólů), Lucas Perez z Deportiva Alaves (11 gólů), Roger Marti z Levante (11 gólů) a Lucas Ocampos ze Sevilly (11 gólů), ke kterým se po 31. kole ještě připojil Iago Aspas z Celty Vigo (11 gólů). O gól méně mají na kontě Angel z Getafe (10 gólů) a Raul Garcia z Athleticu Bilbao (10 gólů).

Co se týče nejlepších ligových střelců Valencie, tak zde stále vede Maxi Gomez (9 gólů) s těsným náskokem před Dani Parejem (8 gólů). Dalšími nejgólovějšími Netopýry v La Lize jsou Kevin Gameiro (5 góly), Ferran Torres (4 góly) a Rodrigo Moreno (4 góly).

Tipovačka po 31. kole

Oblíbenou součástí našeho webu je i tipovačka, kde se hraje o zajímavé ceny. Více se můžete o pravidlech a cenách dozvědět zde. Připomínáme, že se nyní zápasy La Ligy hrají každý den, a jednotlivá ligová kola tak následují rychle po sobě, například již dnes večer začíná jedním zápasem 32. kolo, takže si nezapomeňte natipovat. Stále je do konce sezóny ve hře ještě dost bodů.

Ve 31. kole nejlépe natipoval Jose.Enrique (25 bodů), za nímž se seřadilo trio Ingi (22 bodů), ruty (22 bodů) a Harakant (22 bodů). Pětici nejlepších tipérů kola pak uzavírá JEFFINHO (20 bodů).

V celkovém pořadí navýšil svůj náskok v čele Ingi (542 bodů), za nímž se nejblíže stále drží Packo114 (535 bodů). Na bronzový stupínek se posunul ruty (534 bodů), zatímco mikita10sM (529 bodů) se propadl na čtvrté místo. Elitní pětici tipérů nadále uzavírá netopier (524 bodů), avšak těsně za ním už na svůj posun mezi nejlepší číhá loňský vítěz celé tipovačky Jose.Enrique (523 bodů).

Program 32. kola La Ligy

Dnes, tedy v pátek 26. června, odstartuje 32. kolo La Ligy utkáním Sevilly s Realem Valladolid (22:00). Většina zápasů 32. kola se bude konat během víkendových dní, v sobotu 27. června jsou na programu zápasy Athleticu Bilbao proti Mallorce (14:00), Celty Vigo proti Barceloně (17:00), Osasuny proti Leganes (19:30) a Atletica Madrid proti Deportivu Alaves (22:00). I v neděli 28. června se mohou fanoušci španělské kopané těšit na kvartet ligových zápasů. Levante přivítá Betis Sevilla (14:00), Villarreal přivítá Valencii (17:00), Granada bude hostit Eibar (19:30) a Espanyol se pokusí na svém stadionu obrat o body Real Madrid (22:00). Kolo bude zakončeno v pondělí 29. června zápasem mezi Getafe a Realem Sociedad (22:00).