Valencia čtyřmi góly sestřelila Eibar

Netopýři v předposledním kole proměnili většinu šancí a porazili tak o udržení bojující Eibar 4:1. Na gólech se rovnou měrou podíleli Soler s Guedesem, jenž oba vstřelili po dvou brankách. Za hosty korigoval Brian Gil.

1. POLOČAS

Valencia se už ve 3. minutě ujala vedení. Corriea ve středu hřiště vybojoval míč pro Solera, který jej chvíli podržel a poté vyslal do brankoviště míč na nabíhajícího Guedese, jenž přesprintoval obránce a pak tváří v tvář překonal po zemi brankáře – 1:0.

Hosté měli v 7. minutě možnost vyrovnat díky krásné střele Exposita zpoza vápna, která se stočila jen centimetry vedla tyče Netopýří branky!

Následovala nudnější pasáž, kterou ukončil ve 20. minutě Soler. Nejprve si na křídle vyměnil míč s Gayou Guedes a poté od brakové čáry poslal míč pod sebe do volného prostoru před malým vápnem, kde osamocený Soler zakončil do dolního rohu a navýšil skóre na 2:0.

Ve 30. minutě skórovali domácí znovu. Gayá poslal z křídla skákavý míč před branku na Solera, který natáhnul noho a sklepl míč do sítě – 3:0.

Hosté reagovali ve 36. minutě hned dvojím střídáním ve snaze udělat ještě zázrak ve snaze o záchranu.

V úvodu 38. minuty se střídání vyplatilo. Z pravé strany poslal přízemní míč do vápna Enrich k nohám Briana Gila, jehož neuhlídal Correia, a tak útočník Eibaru zblízka sklepl míč do odkryté branky – 3:1.

Ve 44. minutě přišel na řadu VAR. Centrovaný míč  z přímého kopu na zadní tyč napálili domácí do tyče a následnou dorážku skvěle na čáře nohou odrazil míč.

Poločas se dohrával převážně na polovině Valencie. Hostující tým očividně gól na 3:1 nabudil.

2. POLOČAS

I úvod druhé půle Valencii vyšel. Krásný centr našel u vápna Maxiho, jenž okamžitě adresoval míč k pokutovému puntíků, kde volný Guedes sklep.mÍč do sítě – 4:1.

V 55. minutě se ke střele z úhlu probil Gil, ale Cillessen byl na svém místě a připraven. Vzápětí na opačné straně sahal po hattricku Guedes, ale jeho střela zpoza vápna o pár metrů minula branku.

V 63. minutě zkusil Gayá dalekou střelou z úhlu nachytat gólmana Dmitrovice, který byl velmi překvapen a musel nakonec couvnout rychle do branky a míč zpod břevna vyškrábnout.

V 68. minutě domácí střídali Wasse s Correiou. Na plac se tak dostali Račič a Piccini.

O hattrick se pokoušel i Soler. V 76. minutě se odražený míč před vápnem Eibaru dostal právě k němu, ale následná střela mířila nad břevno.

V 80. minutě šel ze hry Kangin Lee a Maxi Gomez. Do hry zamířili Vallejo s Gameirem.

O čtyři minuty později se musel Cillessen pořádně natáhnout na střelu Aleixe Garcíi, která si to z kraje vápna namířila k tyči.

Posledním střídajícím v domácích řadách byl Diakhaby a šanci dostal Mangala.

V úvodu 94. minuty si ve vápně Brian Gil poradil s obráncem, ale pak poslal střelu přímo do rukavic Cillessena.

V 97. minutě přidal nizozemský gólman další zákrok, kdeyž se před malým vápnem dostal ke hlavičce Sergi Enrich, ale brankář Netopýrů pěkně střelu zlikvidoval. To už však byla poslední šance utkání.

HODNOCENÍ HRÁČŮ

Cillessen 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Hodnocení (4 hlasů)
Correia 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Hodnocení (4 hlasů)
Paulista 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Hodnocení (4 hlasů)
Guilllamon 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Hodnocení (4 hlasů)
Diakhaby 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Hodnocení (4 hlasů)
Gayá 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Hodnocení (4 hlasů)
Wass 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Hodnocení (4 hlasů)
Soler 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Hodnocení (5 hlasů)
Kangin Lee 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Hodnocení (4 hlasů)
Guedes 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Hodnocení (5 hlasů)
Maxi 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Hodnocení (4 hlasů)
STŘÍDAJÍCÍ:
Piccini 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Hodnocení (4 hlasů)
Račič 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Hodnocení (4 hlasů)
Gameiro 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Hodnocení (4 hlasů)
Vallejo 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Hodnocení (4 hlasů)
Mangala 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Hodnocení (4 hlasů)

• Škoda, že je Cillessen pre *1* momentálne pridrahý *3* Chytá ako ďábel *16* Škoda tých jeho zranení *3*
    Ináč tu je vidieť Graciovu tvrdohlavosť a neústupčivosť *7* Voro so svojím systémom prináša ovocie. Podľa toho sa dá povedať, že Gracia neponúkal pre *1* maximálny výkon, pretože posledné tri zápasy sú úplne, že o niečom inom *13*