The current Bet365 opening offer for new customers is market-leading bet365 mobile app You can get a free bet right now when you open an account.

Juan Mata blogující a odpovídající

Juan Mata blogující a odpovídající


Již za pár hodin bude mít výkop závěrečné utkání Valencie v letošním ročníku Ligy mistrů, přičemž soupeřem jí bude Manchester United, jehož dres již nějaký čas obléká bývalý Netopýr Juan Manuel Mata. Drobný Španěl o dnešním utkání nejenže hovořil na předzápasové tiskové konferenci, ale věnoval se mu i na svém blogu.

Mata na blogu

Odchovanec Realu Madrid a bývalý hráč Valencie či Chelsea na svých internetových stránkách pravidelně píše blog, kde se věnuje aktuálnímu dění, tedy většinou zápasům Manchesteru United. Nyní však v pondělním blogu s názvem „Dva speciální dny“ přišla řeč i na Los Che:

„Dnes vám píši v půli cesty mezi dvěma speciálními dny. Prvním byla sobota, kdy jsme s Manchesterem vyhráli nad Fulhamem a užili jsme si povedenou hru. Osobně se mi zápas líbil, cítil jsem se dobře a i fanoušci na Old Trafford se bavili. Po zápase jsem se dozvěděl, že jsem dosáhl na statistiku 50 gólů a 50 asistencí v Premier League (proti Fulhamu měl Mata při vítězství 4:1 bilanci 1+1 a je třetím Španělem, který v Premier League dosáhl na bilanci 50 + 50, pozn. red.), což je myslím dobrá bilance a jsem na ni hrdý. Ale chci víc, takže se budu snažit tato čísla dál navyšovat. V Anglii již hraji několik let a musím říct, že jsem velmi vděčný Chelsea i Manchesteru United, že mi dali možnost vychutnávat si anglický fotbal tak dlouho. Hodně významných událostí mé kariéry se přihodilo v Premier League, a tak bych chtěl oběma týmům poděkovat. Je to soutěž, kterou miluji, a je to velmi speciální pro všechny hráče, takže se cítím být privilegovaný.“

„Druhý zvláštní den přijde ve středu. Datum 12. prosince jsem měl v kalendáři již dlouho dopředu zvýrazněný, protože tento den budeme hrát s Manchesterem United na Mestalle, a jestli existuje nějaký klub, který mám trvale ve svém srdci, tak je to Valencia. Tým, který na mě vsadil, když jsem byl ještě mladík bez zkušeností. Doteď dostávám z Valencie mnoho podporujících zpráv od fanoušků a jsem velmi rád, že se vrátím na Mestallu. Postup v Lize mistrů již sice nebude ve hře, ale věřím, že se oba týmy budou prát o tři body. S Manchesterem můžeme skončit první ve skupině a pokusíme se toho dosáhnout. Vím, že Valencia nyní nemá nejlepší období, ale ze zkušenosti vím, že stačí dva dobré zápasy v řadě a vše může být jinak. A Evropská liga může být soutěží, která potěší valencijské fanoušky, kterým jsem tak zavázán. Rád je všechny uvidím a bude to opravdu zvláštní se vrátit někam, kde byl můj domov dlouhé čtyři roky.“

Mata na tiskové konferenci

Celkem pochopitelně byl Mata vybrán pro předzápasovou tiskovou konferenci. Španěl mimo jiné prozradil, že by rád viděl postup obou dnešních soupeřů: „Mysleli jsme si, že budeme muset jít na Mestalle za vítězstvím, abychom si vybojovali postup, ale nyní to je z pohledu Manchesteru lepší. Já jsem si však přál, abychom postoupili oba, ale když máte ve skupině Juventus, tak je to těžké.“

„Myslím, že výsledky Valencie jsou horší, než by si za předváděnou hru zasloužila. Jediné, co chybí, jsou góly. To je však to nejdůležitější. Vstřelený gól vám může v každém zápase přinést tři body, ale věřím, že Valencia půjde brzy vzhůru a skončí lépe, než jak si stojí nyní. Má na to trenéra i kádr. Konkurenceschopná je, scházejí jen ty góly,“ vidí Mata jasnou příčinu prozatím dosti nepovedené sezóny.

Za Valencii hrál Mata v letech 2007 až 2011 a očekává tak zvláštní zápas, který si pak bude dlouhou dobu pamatovat. Jako když se před lety na Mestallu vrátil jako hráč Chelsea. Při tiskové konferenci padly i otázky na hráčovu budoucnost, neboť v Manchesteru mu smlouva končí už v létě 2019 a jednání o nové nejspíš zatím neprobíhají. „Žiji teď v Anglii, ale uvidíme, jak to v létě bude. V Manchesteru jsem však velmi šťastný. O budoucnosti však není moc co říct, teď se těším na zítřejší večer na Mestalle,“ uzavřel Juan Manuel Mata.

  • Žádné komentáře nebyly nalezeny.