The current Bet365 opening offer for new customers is market-leading bet365 mobile app You can get a free bet right now when you open an account.

Cristiano Piccini o debutu v reprezentaci

Cristiano Piccini o debutu v reprezentaci


Letní posila Valencie prožívá zajímavou sezónu. Po povedené přípravě přišly první ligové zápasy a Picciniho chyby znamenající pro Netopýry ztráty bodů. Postupem času sice výrazných chyb ubylo, ale přesto byla pozvánka do italské reprezentace vcelku nečekaná. Alespoň pro fanoušky Los Che. Na to se však Piccini nemusí nijak ohlížet, neboť ve středu večer dosáhl na sen všech fotbalistů a poprvé v kariéře na sebe navlékl dres seniorského národního týmu své vlasti. O svých pocitech a o pomoci bývalého spoluhráče k reprezentačnímu debutu pak Piccini promluvil v pozápasovém rozhovoru. A přinášíme vám i pohled trenéra Squadri Azzuri Roberta Manciniho na valencijského hráče.

Do středečního přátelského utkání proti Ukrajině naskočil Cristiano Piccini v 84. minutě místo Florenziho. V té době byl stav zápasu 1:1 a tímto výsledkem klání rovněž skončilo, což lze považovat za další zklamání pro italský národní tým, který letos v létě scházel na světovém šampionátu v Rusku. Středeční utkání se konalo na stadionu v Janově, a to jako uctění památky obětí letošní tragické události, kdy se v tomto italském městě 14. srpna zřítil most, což způsobilo smrt třiačtyřiceti lidí.

Před zápasem proti Ukrajině navlékl Piccini italský reprezentační dres pouze v nižších věkových kategoriích U20 a U21, přičemž naposledy se tak stalo před dlouhými pěti lety. Připomeňme, že pro toto reprezentační okno byl Piccini pro přátelské utkání s Ukrajinou a pro zápas Ligy národů UEFA proti Polsku nominován až jako náhrada za zraněného Danila D´Ambrossia. Tím se však Piccini po svém debutu za Squadru Azzuru rozhodně nemusí trápit, ostatně spokojenost samozřejmě projevil i v krátkém pozápasovém rozhovoru: „Pro každého hráče je národní tým sen a já jsem tímto svůj sen korunoval. Až sem jsem se dostal po letech obětí a tvrdé práce. Je to pro mne velké uspokojení. Není to jen úspěch pro mě osobně, ale i pro celou moji rodinu, která mne vždy podporovala, a především pak pro moji ženu.“

Piccini dále prozradil lehce bizarní okolnosti svého povolání do národního týmu. Klíčovou roli sehrál Simone Zaza, bývalý hráč Valencie, který ale od léta nastupuje v Serii A za Turín. S Piccinim tak u Netopýrů mnoho společného času nestrávili, vlastně jen několik týdnů předsezónní přípravy, ale i to stačilo, aby mohl holohlavý útočník svému krajanovi pomoci do národního týmu. Když si totiž Roberto Mancini jako náhradu za D´Ambrossia vyhlédl Picciniho, tak na svazu marně sháněli telefonní číslo valencijského pravého beka. A byl to pak právě Zaza, kdo manažerovi italské reprezentace Le Orialimu Picciniho číslo poskytl a usnadnil tak cestu bývalého hráče Fiorentiny, Betisu Sevilla či Sportingu Lisabon do reprezentace. „V neděli večer jsme hráli proti Barceloně a v pondělí ráno jsem pak na mobilu našel zprávu od Simone Zazy. Že v národním týmu neměli mé číslo a tak ho získali od mého bývalého spoluhráče. Zanedlouho volal Oriali, že jsem byl nominován a že už mi zarezervovali letenku,“ doplnil Piccini okolnosti své cesty za reprezentačním debutem. Mimochodem Zaza, který Piccinimu do národního týmu pomohl, nakonec sám musel sraz italské reprezentace opustit, neboť si den před utkáním proti Ukrajině přivodil na tréninku lehčí zranění, které by ho do zápasů v rámci tohoto reprezentačního okna nepustilo.

Již několikrát jsme zmínili, že se Piccini do reprezentace dostal až na dodatečnou nominaci za zraněného krajana a že jeho nominace byla dosti překvapivá. Dle vyjádření italského reprezentačního trenéra Roberta Manciniho to však vypadá, že pokud by nyní nedošlo k situaci se zraněním D´Ambrossia, tak že by se Piccini stejně v dohledné době debutu za Squadru Azzuru dočkal: „Piccini má velké zkušenosti ze zahraniční, mimo Calcio toho odehrál hodně. A vždy se mu dařilo celkem dobře, nyní navíc hraje Ligu mistrů. Sledoval jsem ho už dlouho a na příští reprezentační sraz bych ho už nejspíš povolal.“ Důvěra trenéra je pro hráče vítaný podnět do práce a pro Picciniho to jistě není jiné. Když přicházel do Valencie, tak prohlásil, že je jeho snem reprezentace a že angažmá u Los Che by mu mohlo pomoci tohoto snu dosáhnout. No a po třech měsících se mu už sen splnil.

  • Žádné komentáře nebyly nalezeny.