Gennaro Gattuso: „Nekontrolujem peniaze klubu a nie som vlastníkom klubu, ale zodpovednosť za tím nesiem ja“

Tréner Gennaro Gattuso sa objavil na tlačovej konferencii, ktorá sa uskutočnila po ligovom stretnutí medzi Valladolidom a Valenciou. Katastrofálny druhý polčas z pohľadu Netopierov znamenal tlak domáceho celku, ktorý napokon v závere duelu strelil gól a spečatil výhru nad Los Che v pomere 1:0.

Priebeh duelu:

Začali sme dobre a mohli sme streliť jeden alebo dva góly. Druhý polčas bol veľmi napätý s veľkými obavami a myslím si, že sme nezačali ako prvý polčas. Nie je to prvýkrát, čo nám dali gól v poslednej minúte zápasu a práve teraz, keď sme v ťažkostiach. To je pravda. Nedávame kontinuitu tomu, čo sme urobili v prvom polčase a v druhom sme urobili veľmi málo.

Čo povedať fanúšikom:

Toto sú časy, v ktorých je lepšie nehovoriť nič. Musíme len pracovať, neustále skúšať čokoľvek nové a zvrátiť veci. Nie je o čom hovoriť. Musíme sa zamyslieť nad tým, čo je potrebné urobiť lepšie. V prvom polčase sme odviedli dobrú prácu, ale chýba nám kontinuita. Musíme pracovať na tom, aby sme dostali tím z tejto situácie.

Strach o svoje miesto:

Je to normálne a je to súčasť mojej práce. Musím rešpektovať to ako sa klub rozhodne. Mojou prioritou je ako zlepšiť tím, pretože sa nachádzame vo veľmi negatívnom momente.

Zostup:

Výsledky a tabuľka hovoria za všetko, ale videli sme to pred zápasom. Ťažko sa nám darí a vedeli sme, že je to dôležitá hra. Všetky zápasy majú zlepšiť postavanie v tabuľke a to je to pravda.

Zmena v hre:

Musíme hovoriť o tom, čo robíme. Snažili sme sa zmeniť štýl hry a ešte niečo. Trochu sme čakali na súpera. Mali sme štyri alebo päť šancí na skórovanie, ale nemali sme to šťastie. Potom začal hrať súper a my sme sa začali báť. Ťažko sa nám darí. Ukazujem svoju tvár, pretože som tréner a nemôžem hovoriť za klub.

Návrat k predchádzajúcej forme:

Tím mal v prvých troch alebo štyroch mesiacoch dobre definovaný štýl hry. S tlakom dopredu. Prehrali sme zápasy, ktoré sme si nezaslúžili prehrať. Ale teraz sa necítime dobre a nehráme pokojne. Ale dnes sme sa snažili to zmeniť, hrať menej s brankárom, viac dlhých lôpt a chvíľu počkať. Musíme sa aj naďalej snažiť zmeniť našu hru.