Gennaro Gattuso: „Nemôžeme ísť do supermarketu a povedať, že nech nám dajú skúseností za 20 eur“

Tréner Gennaro Gattuso sa objavil na tlačovej konferencii, ktorá sa uskutočnila po ligovom zápase medzi Espanyolom a Valenciou. Kormidelník Los Che dosiahol čiastočný cieľ, keďže jeho tím neprehral tretí duel v domácej lige na ihrisku súpera, avšak Netopiere si z Katalánska vezú iba bod za remízu 2:2.

Zlepšiť prístup:

Do stavu 1:0 som nevidel skoro žiadne šance od Espanyolu. Pri prvom góle sme sa veľmi zle postavili a zaspali. Nemôžeme ísť do supermarketu a povedať, že nech nám dajú skúseností za 20 eur. Nedá sa to kúpiť. S Marcosom to nemôžeme urobiť. Som veľmi rád, že tím hral s osobnosťou, ale musíme to zlepšiť.

Zahodené šance:

Môj tím mal v prvom polčase veľa šancí na skórovanie a preto prehra by bola neuveriteľná. Keď hovoríme o mladom tíme, tak hovoríme o tom. Mohli sme skórovať aj po druhom góle. Odohrali sme veľmi dobrý zápas, ale musíme zlepšiť povedomie o víťazstve.

Problémové zápasy mimo domova:

Nič nechýba. Proti Vallecanu sme odohrali zlý zápas. Hrať vonku v Španielsku nie je ľahké, preto musíme zlepšiť naše povedomie. Keď fanúšikovia druhého tímu podporujú, tak sa nemôžu báť.

Jedenásť rôznych strelcov gólov:

To sa mi stáva vždy, keď trénujem. Keď hráte tak ako hráme my, tak obranca môže prejsť stredovú čiaru a vystreliť z posledných 25 metrov.

Hra tímu:

Tím sa mi veľmi páčil. V prvom polčase sme mali tri alebo štyri šance. Príležitosti bolo dosť. Som trochu nahnevaný, pretože sme celý týždeň pripravovali našu hru a keď sa pozeráte na druhý gól, tak je to šialené. Toto je ten proces, keď hovoríme o mladých hráčoch. Po 1:0 s trochou viac skúsenosťami a hráčmi by sme nemuseli trpieť posledných 10 minút. Musíme to zlepšiť.

Gabriel a Castillejo:

Gabriel bol unavený a to je všetko. Musíme sa pozrieť na Castiho problém. Hral s protizápalovými liekmi a dúfame, že ho do piatku dostaneme späť.

Mentalita:

Musíme bojovať 90 minút a nie vtedy, keď prehrávame. Mentalita, v ktorej musíme pokračovať 90 alebo 95 minút a nie posledných 10 minút. Tím musel bojovať, keď bolo 1:0.

Iba dva zlé zápasy:

Je ľahké o tom hovoriť, ale myslím, že som to už vysvetlil. Odkedy trénujem tento tím, tak sme zlyhali v dvoch zápasoch proti Stuttgartu a Vallecanu. Tím hral vždy so svojím štýlom a mentalitou, aj keď by som rád videl inú mentalitu, keď vyhrávame.