Gennaro Gattuso: „Ak chceme vyhrávať zápasy, tak musíme strieľať góly“

Tréner Gennaro Gattuso sa včera objavil na pozápasovej tlačovej konferencii, na ktorej zhodnotil výkon svojho mužstva. Treba povedať, že Valencia CF hrala s Atléticom Madridom celkom vyrovnanú partiu, avšak pri absencii gólov od tímu z Mestalle sa tri body rodia veľmi ťažko. Los Colchoneros napokon porazili Netopiere najtesnejším rozdielom 0:1.

Štýl hry:

Je ťažké hovoriť o hre. V hrách proti Bilbau a dnes sme získali nula bodov a to nie je dobré. Povedal som tímu, že máme určitý spôsob práce a musíme pokračovať v hre s rovnakou kvalitou prihrávok a túžbou. Hry trvajú 90 minút a musíme tvrdo pracovať. Nemusíme myslieť na rozhodcu, ale musíme pokračovať a my musíte odpracovať hodiny práce. Dôležité je, že ak raz pôjdete k VAR-u, tak musíte isť potom vždy k VAR-u. Ak existuje pravidlo, tak to ide vždy. Pripúšťam, že to bol faul, ale nie je správne, že raz sa ide k VAR-u a niekedy nie.

Nedostatok gólov:

Ak chceme vyhrávať zápasy, tak musíme strieľať góly. Keď máte 55 až 60% držania lopty, tak musíme skórovať. To nám chýba. Musíme to zlepšiť.

VAR:

Bol to faul. Nerozumiem tomu. Kvôli svojej povahe nemôžem hovoriť veľa o rozhodcovi. Gól nebol platný, ale pravidlá sú pravidlá a platia pre každého.

Thierry Correia:

Vymenil som ho, pretože som mal na svojej strane isté nepohodlie. Môže stratiť prihrávku, ale musí pracovať na tom, aby sa zlepšil.

Záverečný úsek hry:

Keď hráme takto ako som to už povedal, tak musíme hrať 90 minút. Musíme hrať normálne, aj keď nás trestajú. Behali sme veľa a nie je to ľahké. Je normálne, že existuje únava. Musíme sa zlepšovať a hrať s rovnakou mentalitou 90 minút.

Ciele a mentalita:

Momentálne nemáme žiadne ciele. Chceme, aby fanúšikovia odchádzali šťastní a aby sme hrali dobre so štýlom, pretože máme dres, ktorý si treba vážiť. Máme kvalitnú hru, ale musíme zlepšiť mentalitu. Nemôžeme byť šťastní, pretože sme hrali dobre a prehrali sme. Musíte pracovať.

Fran Pérez:

Je mladý a pracovali sme s ním. Je rýchly a má kvalitu.

Rozostavenie:

Posledných 20 minút sme hrali 3-5-2. Zmenili sme to. Premýšľal som o riskovaní, pretože sme museli skórovať. Na konci zápasu sme nehrali 4-3-3. Marcos André bol unavený a ja som ho radšej vymenil.

Edinson Cavani:

S Cavanim musíme dobre spolupracovať, pretože tri mesiace netrénoval so skupinou. Musíme to urobiť správne. Musíme mať dobrú kontrolu nad jeho fyzickou stránkou. Musíme mu pomôcť, aby nám potom mohol pomôcť.

Bryan Gil:

Očakávame, že Tottenham prijme odchod Bryana Gila.

Odchod Maxiho Gómeza:

Momentálne neviem. O tri dni uvidíme, čo sa stane.

Ofenzíva:

Keď sa trh zatvorí, tak potom môžeme hovoriť o všetkom. Mám stretnutie v športovom meste, ale môžem hovoriť len o možnostiach, kto môže hrať. Musíme podpísať hráčov a čakáme na Bryana Gila. Teraz máme zranenie v podobe Huga Dura a musíme sa o tom porozprávať.