José Bordalás: „Musíme byť realisti, pretože tieto čísla nás neradia medzi najlepších“

Tréner José Bordalás sa objavil na tlačovej konferencii, ktorý sa konala po zápase na štadióne Mendizorrozu. Domáce Deportivo Alavés bolo jednoznačne lepším tímom ako jeho náprotivok Valencia CF, pričom dobrú hru potvrdilo aj víťazstvom v pomere 2:1 Kormidelník hosťujúceho celku analyzoval prehru svojho tímu.

Najhorší zápas sezóny:

Neviem, či to bol najhorší, pretože to neporovnávam. Ale bol to zlý zápas. Pokazili sme najmä prvý polčas a je to moja zodpovednosť. Porazili nás vo všetkom a ujali sa vedenia. Po prestávke sme sa snažili reagovať a vyrovnali sme s určitým zlepšením. Po penalte od Yunusa sa postavili do čela zápasu a podarilo sa im zvládnuť výhodu. Nemôžeme takýmto spôsobom premárniť hru. Porazili nás v intenzite, v súbojoch,...

Vzdiaľujúca sa Európa:

Zápasy treba hrať od prvej minúty. Máme zlé výsledky. Musíme byť realisti, pretože tieto čísla nás neradia medzi najlepších. Vedeli sme, že Alavés potrebuje vyhrať a každá lopta bola pre neho životom.

Rozdiel medzi štvrtkom a dneškom:

Je to pravda. Predovšetkým je tu niečo, o čom sa nedá diskutovať a to úroveň. Dnes sme ju nemali a draho sme za to zaplatili. Boli oveľa lepší a svoje situácie zvládli lepšie ako my.

Tlak a zmena súpera:

S Joselom začali hrať priamejšie. Chceli sme hrať na krátko, ale oni nás tlačili a dostávali pod tlak s dlhými loptami. Boli minúty, kedy sme neopustili našu polovicu a vtedy prišiel nešťastný moment, v ktorom išiel Yunus neskoro.